Media z całego świata (my także) regularnie piszą o stylizacjach Kendall Jenner – tych najlepszych, jak również najbardziej zaskakujących, np. z Met Gali, a miliony fanek i fanów chętnie inspirują się jej wyborami modowymi. Członkini klanu Kardashian-Jenner współpracuje z cenioną w branży stylistką – Dani Michelle, która wspiera ją na co dzień, a także przy okazji ważnych wydarzeń branżowych. Natomiast sama też ma doskonałe wyczucie stylu. Jak się okazuje, popularna modelka stosuje pewną zasadę, dzięki której stopniowo i, nazwijmy to, bezboleśnie wprowadza nowe trendy do swojej garderoby. Nawet te kontrowersyjne czy pozornie nieinteresujące. 

Kendall Jenner wprowadza czerwień do swojej garderoby

Gdyby ktoś zapytał nas o najsilniejszy i wzbudzający największe emocje trend na sezon jesień-zima 2023/2024, od razu odpowiedziałybyśmy, że czerwień. Najpierw podbiła wybiegi, a następnie ulice światowych stolic mody. Teraz króluje wśród propozycji znanych marek na drugą połowę tego roku. I zdecydowanie warto mieć ją na swoim stylowym radarze. Emily Ratajkowski, Selena Gomez, Elsa Hosk, Hailey Bieber oraz inne gwiazdy chętnie zakładają ubrania w najpiękniejszych odcieniach tego koloru, na czele z sukienkami. Natomiast wiemy, że niektóre osoby nie chciałyby od razu skakać na głęboką wodę. W końcu czerwień jest mniej bezpieczną opcją niż chociażby czerń czy uwielbiany przez minimalistki i minimalistów beż. Przyciąga uwagę (co jest super, ale jednocześnie wymaga pewnej odwagi), no i nie jest tak bardzo uniwersalna. 

Właśnie dlatego romans z czerwienią warto rozpocząć od akcesoriów. Na taki krok zdecydowała się m.in. Kendall Jenner. Przypomnijmy, że Jennerka została zaproszona na pokaz Gucci, który zorganizowano w ramach ostatniego Milan Fashion Week. Pojawiła się na wydarzeniu (i pozwoliła sfotografować zgromadzonym na miejscu fotoreporterom oraz fotoreporterkom) w krótkim trenczu, pełniącym wtedy funkcję sukienki, a także – co dla nas szczególnie ważne – w butach oraz z torebką w przepięknym odcieniu czerwonego wina.

fot. Getty Images / Vittorio Zunino Celotto / Staff

W tym tygodniu modelka znów sięgnęła po czerwień. Tym razem po sweter w przygaszonej, lekko ceglanej wersji tego koloru. Ale, co ważne, nie założyła go na siebie, tylko niedbale zarzuciła na ramiona. Wyrazisty element garderoby świetnie kontrastował z czarną bazą. To idealny look na tak zwany okres przejściowy, gdy do końca nie wiadomo, czy jest ciepło czy zimno. Sprawdzi się na co dzień, np. do biura, na uczelnię lub na kawę z przyjaciółką bądź przyjacielem. 

fot. Getty Images / Gotham / Contributor

Lekcja stylu od Kendall Jenner 

To genialny przykład tego, jak wprowadzać nowe trendy do swojej garderoby. Szczególnie te, do których nie do końca jesteśmy przekonane. Kendall Jenner zaczęła od dodatków, które podbiły jej stylizację i dodały jej modowego sznytu. Następnie przemyciła w swojej stylizacji większy, bardziej wyrazisty element, jednak „nie obsadziła” go w roli głównej. Każda i każdy z nas może zrobić dokładnie to samo. Warto, jeśli zależy ci na tym, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży mody, ale jednocześnie nie chcesz robić rewolucji w swojej szafie. 

Zobacz także:

No i, kto wie, być może już wkrótce zobaczymy Kendall Jenner na ściance (albo na Instagramie) w czerwonym total looku? Czekamy z niecierpliwością na rozwój tej modowej sytuacji.