Przedsiębiorcza członkini klanu Kardashian-Jenner wprawdzie rozwodzi się z mężem, Kanye Westem, ale nie może narzekać, jeśli chodzi o finanse. 

Kim Kardashian miliarderką

Dziś magazyn „Forbes” oficjalnie poinformował, że Kim Kardashian po raz pierwszy trafiła do zestawienia miliarderów i miliarderek. Według szacunków dziennikarek i dziennikarzy tego opiniotwórczego pisma o biznesie Kim Kardashian osiągnęła zyski w wysokości miliarda dolarów. Jeszcze w październiku ubiegłego roku jej majątek szacowany był na 780 milionów dolarów, co i tak było zawrotną kwotą. „Forbes” informuje, że majątek Kim bazuje przede wszystkim na jej dwóch lukratywnych biznesach, czyli markach KKW Beauty i Skims, jak również na na wpływach ze słynnego rodzinnego reality show oraz na kontraktach reklamowych i mniejszych inwestycjach. Kim posiada nieruchomości, ale i akcje, m.in. takich firm jak Disney, Amazon, Netflix czy Adidas.

Warto tutaj przypomnieć, że Kim jest czwartą najlepiej zarabiającą na Instagramie influencerką, jeśli wziąć pod uwagę zeszłoroczne dochody, jak podaje źródło źródło Hopper HQ. Kardashianka ma 212 milionów obserwujących a post u niej kosztuje 858 000 dolarów. 

KKW Beauty i Skims

Wspomniana marka kosmetyczna KKW Beauty została założona przez Kim w 2017 roku. Zdecydowanie Kardashianka zainspirowała się sukcesem marki Kylie Cosmetics, czyli biznesu swojej przyrodniej siostry Kylie Jenner. Na początku w ofercie można było znaleźć kosmetyki do konturowania. W momencie premiery marki wyprzedały się one w ciągu dwóch godzin. A było to 300 000 produktów. Dziś marka KKW Beauty oferuje także szminki, cienie do powiek, korektory czy perfumy. Dochody ze sprzedaży kosmetyków szacuje się na około 100 milionów dolarów rocznie. Niedawno Kim sprzedała 20% udziałów w swojej firmie kosmetycznemu gigantowi Coty. 

Kolejną marką Kim jest Skims założona w 2019 roku. W jej ofercie znajdziemy  bieliznę modelującą, ale i elementy garderoby idealne do noszenia w domu, co okazało się strzałem w dziesiątkę w obliczu pandemii koronawirusa, kiedy to ludzie zwrócili się ku wygodnym, domowym strojom.

Page Six przypomina też przy okazji sukcesu Kim, że kiedy celebrytka pierwszy raz trafiła na okładkę magazynu „Forbes”, skomentowała to następująco: „Nieźle jak na dziewczynę bez talentu”. Talent do zarabiania pieniędzy Kim jak widać ma. Choć inna sprawa, że oprócz talentu miała też szczęście urodzić się w rodzinie, w której nie brakowało pieniędzy, co bez wątpienia ułatwia start w dorosłość i inwestowanie we własne przedsięwzięcia. 

 

Zobacz także: