Klara Williams to aktorka, która do tej pory występowała głównie w teatrze. To jednak wcale nie oznacza, że nie ma doświadczenia w pracy przed kamerą. Wręcz przeciwnie – na dużym ekranie zadebiutowała już w 2016 roku rolą Edith Kronenberg w filmie kryminalnym Sługi boże w reżyserii Mariusza Gawrysia. Wtedy jednak znana była jeszcze pod zupełnie innym nazwiskiem...

Ile ma lat? Kim są jej rodzice? Gdzie obecnie można ją oglądać? Garść najważniejszych informacji na temat życia prywatnego Klary Williams znajdziecie poniżej.

Klara Williams – wiek, zmiana nazwiska, rodzina

Klara Williams urodziła się 5 czerwca 1992 roku, a więc skończyła w tym roku 29 lat. Co ciekawe, jeszcze do niedawna znana była jako Klara Broda. Nie jest tajemnicą, że aktorka jest córką siostry premiera Mateusza Morawieckiego, Anny Morawieckiej, i jej partnera, Jarosława Brody.

Uczestniczka Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15 jest tym samym rodzoną siostrą aktywisty na rzecz praw społeczności LGBT+, Franka Brody. Przypomnijmy, że o bracie aktorki swego czasu było bardzo głośno w mediach w całej Polsce za sprawą jego opowieści na temat relacji z wujem, który od 2017 roku z ramienia PiS stoi na czele polskiego rządu. Warto dodać, że sama Klara unika wypowiadania się na tematy polityczne.

Zmiana nazwiska była czymś, co dobrze sobie przemyślałam. Jako młoda aktorka czułam potrzebę podkreślenia swojej niezależności. Kocham moją rodzinę i wiem, że bliscy zawsze trzymają za mnie kciuki. Jestem otwarta nowe doświadczenia, zdeterminowana i gotowa na ciężką pracę - wyznała w rozmowie z serwisem Pomponik.pl.

Klara Williams – teatr, role filmowe, „Pierwsza miłość”

Klara Williams jest dyplomowaną aktorką. Tytuł magistra sztuki uzyskała dzięki studiom we wrocławskiej filii Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Na co dzień występuje na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Wystąpiła też  w kilku filmach. Poza wspomnianymi już wcześniej Sługami bożymi można ją było także oglądać w serialu Ślad, thrillerze psychologicznym Fuga, który zgarnął m.in. Orła, i Złote Lwy, serialu Osiecka oraz niemiecko-polskiej koprodukcji Mistrz. 

W lipcu 2021 roku Klara Williams dołączyła do obsady popularnej telenoweli Pierwsza miłość, gdzie wciela się w postać Asi, sekretarki Grażyny Weksler ( w tej roli Grażyna Wolszczak). Wkrótce będzie można także ją oglądać w nowym serialu Dom pod dwoma orłami z Karolina Gruszką i Andrzejem Sewerynem.

Klara Williams – Instagram, Facebook

Jak przystało na wschodzącą gwiazdę, Klara ma już swoje oficjalne profile w serwisach społecznościowych. Najnowsze doniesienia z jej życia zawodowego możecie śledzić na Instagramie, gdzie znajdziecie ją pod nazwą @klarawilliams.official. Aktorka prowadzi ma fan page na Facebooku, ale nie jest tam tak aktywna, jak na Instagramie.

Zobacz także:

Klara Williams – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Tego lata Klara Williams dołączyła do obsady piętnastego sezonu programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jej metamorfozy w gwiazdy polskiej i światowej estrady będzie można oglądać od 10 września w każdy piątek o godz. 20:05 w Telewizji Polsat.