„Kochankowie” –  tarot, znaczenie

Karta „Kochankowie” skupia się wokół dwóch nagich postaci. Czasem znajdują się one w romantycznym uścisku, a czasem stoją obok siebie, trzymając się za ręce lub wyciągając je w swoją stronę. Na rysunku często zobaczymy też wizerunki innych postaci, na przykład rajskich zwierząt, kupidyna lub anioła, umieszczonego nad głowami zakochanych. Karta jest utrzymana w jasnej i wielobarwnej kolorystyce, a jej estetyka jest przepełniona intymnością, namiętnością, i dawką tajemniczości.

Nagość „Kochanków” symbolizuje ich szczerość wobec siebie, bezbronność w stosunku do łączących ich więzi, a także uczuć, które żywią. Mówi nam też o szczerości intencji zakochanych, i ich dobrej woli. Zazwyczaj mają zamknięte oczy, albo nie patrzą w swoją stronę. Ten z pozoru nieistotny szczegół, ma bardzo duże znaczenie. Pokazuje nam, że mimo emocjonalnego połączenia, „Kochankowie” stanowią dwa odrębne byty, posiadające samodzielne umysły i własną, nieprzymuszoną wolę.

Wizerunek „Kochanków” jest też często przedstawiany na karcie „Diabeł” tarota. Zakochani zazwyczaj są umieszczeni u stóp demona, skuci łańcuchami i zniewoleni jego mroczną energią.

Co oznacza karta „Kochankowie” w tarocie? Mówi przede wszystkim o części naszej osobowości, która jest odpowiedzialna za relacje międzyludzkie. Pokazuje nam ich dualizm, przypomina, że każdy związek niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. „Kochanków” symbolizują możliwość zjednoczenia się z drugą osobą, ale tylko wtedy, kiedy będziemy akceptować jej poglądy, uczucia i wartości. Każda relacja może mieć znaczny wpływ na nasze życie i podejmowane przez nas decyzje, ale żadna z nich nie uda się bez wyrzeczeń i kompromisów.

Musimy pamiętać, że znaczenie karty będzie różnić się ze względu na jej ułożenie w rozkładzie tarota. Co symbolizują „Kochankowie” w pozycji prostej i odwróconej?

 „Kochankowie”  w pozycji prostej

W pozycji prostej, karta symbolizuje równowagę, harmonię, balans i zjednoczenie. Mówi nam o wszelkich spełnionych relacjach międzyludzkich, miłości i przyjaźni.

„Kochankowie” w pozycji odwróconej

W pozycji odwróconej „Kochankowie” odnoszą się do niespełnionej miłości, niebezpiecznych związków, i nieszczęśliwej przyjaźni. Negatywny aspekt karty mówi nam o wydarzeniach takich jak zdrada, cudzołóstwo, fatalne zauroczenie, zazdrość, niezdrowy pociąg miłosny, czy toksyczne relacje z kilkoma partnerami na raz.

Zobacz także:

„Kochankowie” jako rada

Karta „Kochankowie” radzi nam, abyśmy czerpali radość z wszelkiego rodzaju różnic i kontrastów, przypomina, że piękno może wynikać z indywidualizmu.

Uwaga! Jeśli jesteś osobą początkującą, przed rozłożeniem kart tarota pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu energii miejsca, w którym się znajdujesz. Możesz zrobić to za pomocą specjalnych ziół i kadzideł, kryształów ochronnych, lub świec.

„Kochankowie” – tarot znaczenie: czas

„Kochankowie” to karta przypisana zodiakalnym Bliźniętom. Jej czas przypada między 20/21 maja a 20/21 czerwca (dokładne daty zależą od roku). Planetą, która patronuje zakochanym, jest Merkury, a ich żywioł to powietrze. Za to wydarzenia, które przepowiadają „Kochankowie”, powinny spełnić się dokładnie 6 miesięcy od ustawienia danego rozkładu tarota.

„Kochankowie” – tarot, znaczenie: osoba

Zakochani na karcie tarota symbolizują człowieka, który zmaga się z jakiegoś rodzaju dylematem. Może być to osoba na progu bardzo ważnej, życiowej decyzji, niezdecydowana, o sprzecznych celach i wartościach. „Kochankowie” wskazują też młodych, przed którymi stoją pierwsze wybory w kwestiach związanych z miłością.

„Kochankowie” są powiązani z dyplomacją, a także branżą artystyczną (podobnie do karty „Gwiazda” w tarocie). Reprezentują zawody takie jak:

  • dyplomata/dyplomatka,
  • malarz/malarka,
  • poeta/poetka,
  • śpiewak/śpiewaczka,
  • sędzia/sędzina,
  • pisarz/pisarka,
  • mediator/mediatorka,
  • psychoterapeuta/psychoterapeutka (przede wszystkim zajmujący się terapią małżeńską).

„Kochankowie” – tarot, znaczenie: uczucia

Co VI karta  „wielkich arkanów” powie nam o życiu uczuciowym? Jeśli rozkład tarota dotyczy singla lub singielki, Kochankowie zwiastują spełnioną i niezwykle romantyczną miłość. Mogą mówić nam o nadchodzącym wydarzeniu, które ją jeszcze bardziej umocni, takim jak zaręczyny lub ślub.

W przypadku, kiedy tarot dotyczy osób w związkach, Kochankowie mogą przepowiadać bardzo silną fascynację i pożądanie, które… niekoniecznie będzie dotyczyć ich partnerki lub partnera. Karta wskazuje też na nieformalne związki i nieoczywiste sytuacje matrymonialne.

„Kochankowie” – tarot, znaczenie: praca i finanse

Co tarotowi Kochankowie powiedzą nam o sprawach związanych z pracą i finansami? Symbolizują przede wszystkim silną pasję i oddanie. Mówią o głębokim zaangażowaniu w wybraną ścieżkę kariery, przedstawiają osobę, która wkłada całe serce w swój zawód.

Karta Kochanków może zwiastować też przymus podjęcia trudnej decyzji, zazwyczaj pomiędzy życiem zawodowym i uczuciowym. Pamiętajmy jednak, że radzi nam, abyśmy zawsze kierowali się intuicją i sercem. W rozkładzie na finanse, Kochankowie przepowiadają nagły przypływ gotówki, najczęściej związany z działaniami w branży kreatywnej i artystycznej.

„Kochankowie” – tarot, znaczenie: zdrowie

W kwestiach zdrowotnych, karta Kochankowie symbolizuje wewnętrzną harmonię, równowagę i homeostazę. Mówi o zdrowym ciele, które idzie w parze ze zdrową “duszą”. Niestety, czasem może zwiastować też schorzenia wszelkich narządów występujących parami, takich jak nerki, płuca, czy jajniki.

„Kochankowie” – tarot: miejsca, zdarzenia, sytuacje

Jak możemy się domyślić, karta tarota „Kochankowie” jest powiązana z wszelkimi miejscami i sytuacjami z zakresu miłości. Będą to wydarzenia takie jak oświadczyny, ślub, czy wybór pomiędzy dwoma partnerami. Może mówić nam o przełomowych chwilach w życiu, a także momentach, w których musimy podjąć niezwykle ważną decyzję.

Kochankowie pokazują nam miejsca, w których spotykają się zakochani. Mogą być to parki, kluby, kawiarnie, restauracje, kina, teatry, czy galerie sztuki; ale także skrzyżowania i rozstaje dróg.

„Kochankowie” – tarot: jako karta dnia

„Kochankowie”zapowiadają nam dzień pełen wyzwań i przymusu podejmowania odważnych decyzji. Karta sugeruje, abyśmy przez następne 24 godziny porzucili rozsądek, a w kwestiach spornych kierowali się przede wszystkim sercem i intuicją. Mamy słuchać naszego wewnętrznego głosu, który wie najlepiej, co jest dla nas dobre. „Kochankowie” radzą nam też, abyśmy w danym dniu znaleźli w sobie siłę na przezwyciężenie wszelkich przeciwności losu. Powinniśmy pogodzić to, co skłócone, i połączyć to, co zostało rozdzielone.