Niezależnie od wybranej techniki, kokardki na paznokciach mogą przyjmować wiele wariantów. Klasyka to uroczy manicure w pastelowych barwach. Wystarczy jednak zmienić kolorystykę, na przykład malując paznokcie na granatowo, by stworzyć wersję wieczorową lub nadać całości awangardowego charakteru. Możliwości jest wiele. Kokardki na paznokciach znakomicie prezentują się także w połączeniu z innymi wzorami – na sąsiedniej płytce.

Urocze paznokcie z kokardką

Najprostszym sposobem, by uzyskać uroczy manicure, są ozdoby na paznokcie. Kokardki to wzór nawiązujący do dziewczęcych stylizacji, inspirowany pin-up girls. Mogą być oryginalną ozdobą na co dzień, a w odpowiedniej oprawie – na przykład z dodatkiem odrobiny brokatu czy naklejanych dekoracji – sprawdzą się także w wydaniu eleganckim lub świątecznym. Śmiało łącz je z innymi deseniami, na przykład kropkami lub koronkowymi motywami.

Kokardki na paznokciach wykonać możesz na kilka sposobów. Najpopularniejsze to:

 • ręczne malowanie wzoru,
 • naklejane ozdoby na paznokcie – kokardki,
 • zdobienia wypukłe – cyrkonie i dżety,
 • zdobienia wykonywane brokatem.

Poszczególne techniki różnią się stopniem trudności, jednak przy odrobinie wprawy w każdej z nich zyskasz precyzyjny i przyciągający wzrok efekt.

Jak zrobić kokardki na paznokciach?

Ręczne malowanie kokardek na paznokciach wymaga dokładności, warto jednak podjąć trud dla wyjątkowego rezultatu. Metoda ta sprawdza się, gdy decydujesz się na manicure hybrydowy. Pozwala również modyfikować wzór, dzięki czemu na każdym paznokciu może zagościć nieco inny kształt, a dekoracja zmieniać swoje położenie. Taki zabieg sprawia, że zdobienie zyskuje nieco figlarny charakter. Sprawność manualna jest konieczna, dlatego – zwłaszcza na początku – lepszym pomysłem są proste motywy. Z czasem można sięgać po te bardziej wysublimowane.

Jak namalować kokardki na paznokciach? Użyj sondy, cienkiego pędzelka lub drewnianego patyczka. Dobrą praktyką jest naszkicowanie wzoru na papierze, aby móc go później odwzorować. Dalej postępuj tak:

 • Przyciętą i spiłowaną płytkę pokryj bazą, a następnie dwiema warstwami lakieru – mogą to być eleganckie granatowe lub dziewczęce malinowe paznokcie.
 • Za pomocą cienkiego pędzelka narysuj delikatną kokardkę w kształcie dwóch połączonych łezek.
 • Na całość nałóż top coat.

Kokardki występują w wielu różnych kształtach. Zmieniać możesz także połączenia kolorystyczne.

Zobacz także:

Kokardki z cyrkonii na paznokciach

Jednym z najmodniejszych trendów są wzory układane z cyrkonii. Dekoracje te występują w szerokiej gamie rodzajów, wzorów i kolorów – znajdziesz wśród nich prostokąty, kwadraty, trójkąty, efektowne dekoracyjne kameleony lub szlifowane elementy. Wystarczy ułożyć je w kształt kokardki, wtapiając w hybrydę lub żel. To coś dla fanek stylu glamour!

Jak nałożyć cyrkonie na paznokcie? Wybierz najwygodniejszy dla siebie sposób:

 • Na utwardzony top nałóż niewielką ilość kleju do tipsów w miejscu, w które mają trafić dżety. Układaj kryształki, najlepiej za pomocą małej pęsety, a później, posługując się cienkim pędzelkiem, zabezpiecz dekorację topem.
 • Cyrkonie umieść na jeszcze lepkiej warstwie topu, a następnie poczekaj, aż całość stwardnieje lub – w przypadku hybrydy – włóż paznokieć do lampy. Po wyjęciu nałóż top wokół i ponownie utwardź.
 • Umieść cyrkonie na dyspersyjnej warstwie koloru i utwardź w lampie. Po wyjęciu pokryj topem, uważając, aby nie zalać wzoru. Ponownie utwardź.

To, która z metod sprawdzi się u Ciebie, jest indywidualne, dlatego warto przetestować kilka sposobów.

Naklejki kokardki na paznokcie

Naklejane ozdoby na paznokcie – kokardki i nie tylko – to ekonomiczny i szybki sposób, by urozmaicić swój manicure. Dekoracje występują w bardzo szerokim asortymencie, a nakładać je można na zwykły lakier, żel, hybrydę lub po prostu na oczyszczoną płytkę. Wyróżnia się dwa podstawowe typy naklejek: samoprzylepne i wodne. Te pierwsze są lepsze dla początkujących, gdyż łatwiej nałożyć je w odpowiednie miejsce, natomiast wodne, działające podobnie do kalkomanii, wymagają nieco wprawy i cierpliwości.

Do wyboru masz różne ozdoby na paznokcie. Kokardki są jednym z ciekawszych. Jak nakładać naklejki wodne na paznokcie?

 • Na początku przygotuj płytkę: oczyść paznokcie, nadaj im pożądany kształt, w razie potrzeby pousuwaj skórki.
 • Nałóż lakier w odpowiednim kolorze – może być także bezbarwny.
 • Z naklejek zdejmuj folię ochronną, jeśli trzeba, wytnij wzór, a następnie zanurz w letniej wodzie na kilkanaście sekund. Paznokcie zwilż wodą i kolejno umieszczaj na nich naklejki. Pomoże w tym pęseta.
 • Po przyozdobieniu paznokci osusz je, pomaluj lakierem bezbarwnym lub topem. Możesz użyć lampy.

Jak natomiast przykleić wariant samoprzylepny? Paznokcie przygotuj według powyższego sposobu.

 • Pomaluj płytkę wybranym kolorem, choć nie jest to konieczne. Naklejka będzie miała odpowiednią przyczepność także na suchym i czystym paznokciu.
 • Przyklej naklejkę.
 • Nałóż top coat.

Im większa wprawa, tym szybciej przebiegnie czynność.

Wzorki na paznokcie kokardki

Kokardki na paznokciach występują w bardzo szerokiej palecie wzorów. Możesz sięgnąć po realistyczny, kreskówkowy lub komiksowy efekt. Ciekawym sposobem jest powtórzenie motywu na każdej płytce w nieco innym położeniu. Warto także sięgnąć po brokat. Wykończ w ten sposób malinowe paznokcie, uzyskując spektakularny efekt. Z kolei granatowe paznokcie z białymi kokardkami sprawdzą się na wielkie wyjścia. Jedynym ograniczeniem jest fantazja.