Koki na wesele – inspiracje

Fryzura weselna z kokiem w roli głównej może przyjmować naprawdę różne formy, od klasycznego, ciasnego upięcia, aż po takie, które charakteryzuje się bardzo zwiewną i delikatną postacią. Wybór odpowiedniego uczesania zależy wyłącznie od twoich preferencji i konkretnej kreacji. Do letnich sukienek pasują zazwyczaj znacznie bardziej naturalne formy, podczas gdy eleganckie stylizacje sprawdzają się doskonale w połączeniu z ciasnym i idealnym kokiem obejmującym wszystkie włosy.

Istnieje wiele propozycji dotyczących wykonania koka na wesele. Do zrealizowania niektórych z nich potrzebny jest specjalny wypełniacz w formie pączka z dziurką stworzonego z wykorzystaniem elastycznej siatki. Taki przedmiot pozwala na zawinięcie włosów w regularny kształt w bardzo szybki sposób. Wypełniacz jest również dobrą propozycją dla osób, które chciałyby wykonać pełny kok, jednak posiadają zbyt mało włosów lub są one za krótkie. Fryzury z użyciem dużych modeli zazwyczaj wychodzą bardzo spektakularnie, jednak połączone z eleganckimi kreacjami są w stanie prezentować się spójnie i stylowo.

Istnieją również inne wypełniacze wykorzystywane do tworzenia koków na wesele. Często przyjmują one formę lekko sztywnej taśmy, na której zawija się włosy a następnie zapina całość tworząc kształt pączka z dziurką. W ten sposób powstaje upięcie ponad karkiem różniące się nieco od koka zrobionego z wykorzystaniem okrągłego wypełniacza. Użycie tego przyrządu zapobiega wystającym kosmykom i pozwala na szybkie poprawienie fryzury w każdych warunkach.

Upięcia włosów na wesele – koki

Kok na wesele nie musi oznaczać konieczności spięcia wszystkich włosów. Istnieje opcja wykonania takiego upięcia tylko z ich górnej warstwy. Fryzura w tym stylu cieszyła się ogromną popularnością kilka lat temu, ale w dalszym ciągu stanowi ona ciekawe urozmaicenie klasycznego koka. Takie uczesanie często pojawia się również w wersji z modyfikacjami w postaci dobieranych warkoczy w okolicach przedziałka na środku głowy zmierzających w stronę upięcia na jej czubku. Fryzura ta jest bardzo wygodna, ponieważ pasma włosów znajdujące się przy twarzy zostają spięte, więc nie przeszkadzają podczas zabawy lub jedzenia. Jej szybsza i łatwiejsza wersja bez dobieranych warkoczy oraz misternego chowania pojedynczych kosmyków może pełnić również funkcję fryzury wykorzystywanej na co dzień.

Makijaż ślubny dla blondynek do niebieskich oczu – jaki powinien być? Prezentujemy 5 najważniejszych zasad makijażu na ślub i wesele >>>

Upięcia włosów na wesele mogą przyjmować także znacznie bardziej niestandardowe formy. Niezwykle popularnym kokiem o ciekawym kształcie jest kokarda, którą możesz wykonać z długich włosów. Niektóre fryzury tego typu przyjmują formę standardowego upięcia z dodatkiem tego elementu z przodu lub z tyłu, podczas gdy inne same w sobie mają kształt kokardy. W internecie znaleźć można wiele poradników przedstawiających sposób wykonania takiej fryzury krok po kroku. W przypadku upięć z tyłu głowy może się jednak okazać, że będziesz potrzebowała pomocy innej osoby.

Koka w kształcie kokardy prezentowały niegdyś  Lady Gaga i Paris Hilton, a obecnie uczesanie w takim stylu pojawia się na weselach oraz imprezach osiemnastkowych i jest ono wybierane głównie przez nastolatki.

Zobacz także:

Koki na wesele nie muszą mieć okrągłego kształtu. Istnieje sposób na upięcie włosów ,,na banana” czyli w formę przypominającą nieco podłużne, zakręcone muszle. W celu stworzenia takiej fryzury należy zaczesać włosy na jedną stronę głowy, a następnie zebrać je i przekręcić wokół własnej osi. Kolejnym krokiem jest przypięcie uzyskanej formy do głowy za pomocą kilku wsuwek. Takie uczesanie warto dodatkowo utrwalić lakierem do włosów, ponieważ może ono nie być tak trwałe, jak koki wykonywane z użyciem gumki. 

Uczesanie na wesele z kokiem w roli głównej – inspiracje

Elegancką, ale łatwą do wykonania fryzurą jest kok owinięty warkoczem. Zazwyczaj jest to klasyczny splot zawinięty wokół całego upięcia na głowie. Końcówkę warkocza można z powodzeniem ukryć w samym koku, dzięki czemu będzie ona zupełnie niewidoczna. Taka fryzura to bardzo klasyczna propozycja, jednak trafia ona w gusta osób ceniących nieco ciekawsze rozwiązania niż standardowe upięcie z tyłu głowy bez żadnych urozmaiceń.  Uczesanie w tym stylu można zobaczyć na kilku zdjęciach Penelope Cruz.

Modyfikacją tego upięcia może być kok na wesele wykonany na wypełniaczu i owinięty prostym pasem włosów, podobnie, jak w przypadku powyższej propozycji. Jest to znacznie bardziej minimalistyczna opcja, którą możesz wykonać w zaledwie kilka minut. Od wersji z warkoczem różni się ona jedynie faktem, że nie musisz tworzyć dodatkowego splotu. Proste pasmo włosów skutecznie ukryje gumkę i nada klasycznej fryzurze nieco ciekawszego wyrazu.

Równie eleganckim pomysłem jest połączenie koka na wesele z dobieranym warkoczem znajdującym się tuż nad karkiem. Od góry i z boku fryzura ta wygląda jak klasyczne, wysokie upięcie, jednak z tyłu posiada ona ciekawe urozmaicenie w postaci takiego splotu. Wykonanie tego uczesania samodzielnie może być nieco trudne, dlatego w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy innych osób. Ta minimalistyczna fryzura sprawdza się doskonale zarówno podczas wielkich wyjść, jak i w trakcie nieco mniej zobowiązujących spotkań.

Koki weselne mogą być wykonane również ze zwykłego kucyka skręconego w taki sposób, aby dało się go owinąć wokół gumki. Wiele propozycji obejmuje również przekształcenie kitki w warkocza, a następnie zawinięcie go w upięcie na górze głowy lub tuż nad karkiem. Taką fryzurę można wykonać w zaledwie kilka minut bez dysponowania specjalnymi umiejętnościami. Oprócz tego, jest ona również wyjątkowo trwała i pozwala na szybkie dokonanie niezbędnych poprawek.

Fryzury na wesele – modne koki

Hitem ostatnich sezonów są koki na wesele w delikatnym i zwiewnym stylu. Takie upięcie może przyjmować różne formy, często z wykorzystaniem dobieranych warkoczy czy ozdobnych spinek. Zwykle wykonanie tej efektownej, ale skomplikowanej fryzury wymaga skorzystania z pomocy profesjonalnego fryzjera. Wówczas zyskasz pewność, że stworzone upięcie będzie jedynie wyglądać zwiewnie i delikatnie, a w rzeczywistości utrzyma się doskonale przez całe wesele.

Naturalne koki zazwyczaj składają się z upięcia, z którego wystają pojedyncze kosmyki zakręcone za pomocą lokówki. Taka fryzura jest zwykle połączona z warkoczami dobieranymi splecionymi w bardzo delikatny i luźny sposób. Jej naturalny charakter jest również bardzo odmładzający i wygląda niesamowicie na jasnych włosach z wieloma pasemkami. Uczesanie w tym stylu można było zaobserwować już na rozdaniu Oscarów w 2006 roku za sprawą Jessicy Alby. Po ponad dekadzie powróciło ono do łask i stało się jedną z najpopularniejszych fryzur weselnych obecnych czasów.

Często zdarza się, że koki na wesele są wzbogacone o ozdobne spinki lub wstążki. Jeśli pasują one do konkretnej stylizacji, taki zabieg może nieco uatrakcyjnić charakter całej fryzury. Elementy ozdobne wchodzące w skład upięcia sprawdzają się świetnie w połączeniu z jednolitymi sukienkami wzbogaconymi jedynie o delikatne dodatki.

W ostatnich latach popularna jest również fryzura składająca się z dwóch niewielkich koczków umieszczonych z tyłu głowy. często są one również połączone z dwoma warkoczami dobieranymi rozpoczynającymi się w okolicach czoła i poprowadzonymi równolegle wzdłuż przedziałka aż do samego upięcia. Taka fryzura może obejmować zarówno wszystkie włosy, jak i tylko ich górną warstwę. Jest ona kojarzona głównie z Sarsą, jednak na co dzień koczki powinny być mniejsze i subtelniejsze niż te, które zwykła nosić piosenkarka.

Koki weselne – inspiracje

Delikatne fryzury na wesele mogą obejmować również różnorodne koki umieszczone tuż nad karkiem. Takie uczesanie można wykonać na wiele różnych sposobów, a od tego, który z nich wybierzesz, zależy uzyskany efekt. Jedną z najłatwiejszych metod pozwalających na stworzenie takiej fryzury jest wykonanie kucyka tuż nad karkiem i rozdzielenia go za gumką od strony głowy na dwie części. Przez tak wykonaną pętelkę należy następnie przełożyć resztę włosów i zakręcić je w ten sposób tyle razy, na ile pozwala ich długość. W ten sposób możliwe jest stworzenie eleganckiego wałeczka z tyłu głowy bez konieczności używania specjalnych wypełniaczy. 

Niskie koki na wesele mogą przyjmować również inne formy. Często stanowią one ciasne upięcie, w stronę którego zmierzają dobierane warkocze rozpoczynające się w różnych punktach głowy. Klasyczna wersja takiego koka obejmuje jeden warkocz mający swój początek w okolicach czoła i biegnący po łuku w stronę tego niewielkiego upięcia tuż nad karkiem. Powinien być on wykonany z dużej ilości włosów w taki sposób, aby dominował nad całą fryzurą i był doskonale widoczny z boku. Jeśli masz dużo włosów, możesz zdecydować się na dwa dobierane warkocze po obu stronach głowy zmierzające w stronę koka wykonanego z pozostałych kosmyków.

Niski kok na wesele wcale nie musi być ciasnym, okrągłym upięciem odstającym od głowy. Da się go bowiem zrobić w taki sposób, aby włosy płynnie przechodziły w plecione uczesanie nieco ponad karkiem. Taka fryzura nie ma zbyt wiele wspólnego z klasycznymi warkoczami dobieranymi i bazuje na umiejętnym przekładaniu kolejnych pasm w sposób przypominający nieco plecenie koszyków. Uczesanie w takim stylu sprawdza się świetnie na jasnych włosach z pasemkami w różnych odcieniach i jest ono w stanie wyglądać doskonale zarówno z ozdobnymi spinkami, jak i bez żadnych dodatków.

Istnieje również opcja wykonania fryzury na wesele z boku głowy. W celu stworzenia takiego uczesania należy zaczesać włosy na jedną stronę, a następnie związać je gumką lub zakręcić wokół własnej osi. Po wykonaniu tej czynności można z powodzeniem realizować kolejne kroki w taki sposób, jak podczas robienia zwykłego koka z tyłu głowy.