Fryzury na wesele ze średnich włosów - modne inspiracje na zwiewne upięcie

Fryzury ze średnich włosów na wesele 2020 to przede wszystkim lekkość. Zarówno w makijażu, jak i fryzjerstwie stawia się obecnie na naturalne rozwiązania, które przy okazji odejmują kilka lat. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się różnego rodzaju połączenia warkoczy z lekkimi upięciami wyglądającymi tak, jakby miały się rozpaść wraz z pierwszymi ruchami na parkiecie. W rzeczywistości jednak takie fryzury są bardzo trwałe, a ich drobne poluzowanie w wyniku tańca w dalszym ciągu może wyglądać jak zamierzony efekt.

Fryzury w zwiewnym stylu można było zaobserwować u Laury Whitmore na gali Bafta 2016 oraz Meghan Markle, która regularnie łamie zasady królewskiego perfekcjonizmu i pojawia się w lekkich, niedbałych kokach.

Fryzury na wesele ze średnich włosów - modne inspiracje na koka z warkoczem

Modne fryzury na wesele to nie tylko lekkie upięcia, lecz także klasyczne koki, które można wzbogacić o dodatkowe elementy. W przypadku uczesania z wykorzystaniem wypełniacza warto zastosować standardowy warkocz pozwalający na owinięcie upięcia wokół i ukrycie przerwy pomiędzy nim a resztą włosów. Takie rozwiązanie sprawdza się dobrze również w sytuacji, gdy do spięcia koka wykorzystujesz gumkę, która nie powinna być widoczna w końcowej fryzurze.

Fryzury na wesele ze średnich włosów - modne inspiracje na koka z boku głowy

Modne fryzury na wesele mogą przyjmować również formę upięcia z boku głowy. W celu wykonania takiego uczesania należy zebrać wszystkie włosy z jednej strony, a następnie spiąć gumką lub okręcić wokół własnej osi. Kolejne kroki zależą wyłącznie od tego, jak dokładnie ma wyglądać dana fryzura. Jeśli chcesz, może to być niewielki, zgrabny koczek bez żadnych ozdobników, ale nie jest to jedyna dopuszczalna opcja. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się również lekkie upięcia z boku głowy składające się z warkoczy, kosmyków zakręconych lokówką oraz ozdobnych spinek i wsuwek. Wszystko zależy wyłącznie od twojej wizji i charakteru konkretnej kreacji.

Fryzury na wesele ze średnich włosów - modne inspiracje na zmodyfikowany kucyk

Fryzury na wesele ze średnich włosów mogą przyjmować również proste formy, które jest w stanie wykonać nawet osoba początkująca. Doskonałym przykładem takiego uczesania jest kucyk wzbogacony o modyfikacje w postaci prostego pasma owiniętego wokół gumki lub warkoczyka zawiniętego w taki sam sposób. Istnieją również inne, nieco bardziej zaawansowane przekształcenia tej klasycznej fryzury. Jedną z nich jest wykonane jednego lub dwóch warkoczyków z boku głowy i włączenie ich do samej kitki. W miejscu, w którym zostaną one związane gumką powinno dojść do płynnego przejścia splotu w rozpuszczony kosmyk w taki sposób, aby zlewał się on z resztą włosów wchodzących w skład kucyka. Taki warkocz może przyjmować również formę dobieraną, jednak jest to nieco trudniejsza opcja wymagająca równego zaplecenia włosów z boku głowy, czyli tam, gdzie nie do końca je widzimy.

Fryzury na wesele ze średnich włosów - modne inspiracje na kok w formie kokardy

Naszą ostatnią propozycją na fryzury ze średnich włosów na wesele jest kok w kształcie kokardy. Nie jest on tak trudny do zrobienia, jak mogłoby się wydawać, a prezentuje się naprawdę spektakularnie, szczególnie w połączeniu z koktajlowymi sukienkami w słonecznych kolorach. Kokarda na włosach może przyjmować również funkcję elementu ozdobnego do wielu innych upięć, w tym także klasycznych, minimalistycznych koków. Wówczas należy wykonać ją z kosmyków zawiniętych wokół głównej fryzury i stworzyć imitację ozdobnej wstążki otaczającej kok.

Ile dać na wesele 2020? Podpowiadamy, jaką kwotę włożyć do koperty dla państwa młodych >>>

Zobacz także: