Polki i Polacy uwielbiają filmy, a także seriale kryminalne. Nic więc dziwnego, że popularne serwisy streamingowe regularnie uzupełniają swoje biblioteki o kolejne produkcje z tego gatunku. Przed widzkami oraz widzami kolejna – niezwykle interesująca nowość. W kwietniu 2023 Netflix poinformował, że ruszyły prace nad filmem „Kolory zła. Czerwień” na podstawie bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Małgorzaty Oliwii Sobczak. Znamy pierwsze szczegóły związane z fabułą i obsadą. 

„Kolory zła. Czerwień” – fabuła

Akcja filmu „Kolory zła. Czerwień” rozgrywa się w Trójmieście, a fabuła koncentruje się na morderstwie młodej dziewczyny, której ciało zostaje wyrzucone na brzeg morza. Znalezieniem osoby lub osób odpowiedzialnych za dokonanie brutalnego przestępstwa zajmuje się Leopold Bilski, czyli – jak dowiadujemy się w oficjalnego komunikatu prasowego – ambitny i nieustępliwy prokurator. W sprawę angażuje się również Helena Bogucka – sędzina, a prywatnie matka ofiary. Razem dokonują odkryć, które nie są na rękę lokalnej policji. Tropy prowadzą do jednego z trójmiejskich klubów, a także do innej sprawy morderstwa sprzed 15 lat. Całość zapowiada się naprawdę mrocznie.  

„Kolory zła. Czerwień” – obsada i twórcy

W roli Heleny Boguckiej zobaczymy Maję Ostaszewską, czyli jedną z najznakomitszych aktorek w Polsce. Natomiast Leopolda Bilskiego zagra Jakub Gierszał, który jest ostatnio bardzo zapracowany, a poza tym ma na swoim koncie udział w kilku produkcjach kryminalnych, chociażby w serii „Chyłka”. Niestety na tym etapie nie wiadomo, kto będzie towarzyszyć im na ekranie. 

Ale znamy nazwiska twórców nowego filmu kryminalnego. Za reżyserię odpowiada Adrian Panek („Nieobecni”, „Kruk”, „Otwórz oczy”, „Kod genetyczny”, „Pułapka”), a za scenariusz współpracujący z nim Łukasz M. Maciejewski („Braty”, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Król”, „Czerwony pająk”). Z kolei produkcja leży po stronie Aurum Film. To doświadczona ekipa. Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym wypadku będziemy miały do czynienia z produkcją zrealizowaną na naprawdę wysokim poziomie. 

„Kolory zła. Czerwień” – zwiastun

Nie tylko nazwiska odtwórczyń i odtwórców drugoplanowych ról pozostają tajemnicą. To samo dotyczy oficjalnego zwiastuna produkcji. Na razie musimy zadowolić się pierwszym (i jak na razie jedynym) zdjęciem z planu – możecie je zobaczyć na górze strony. 

„Kolory zła. Czerwień” – data premiery

Pozostaje jeszcze pytanie o datę premiery. Netflix na razie milczy w tej sprawie. Warto jednak zauważyć, że niedawno udostępniono listę polskich produkcji, które w 2023 roku trafią na platformę. Na próżno szukać w tym zestawieniu filmu „Kolory zła. Czerwień”. W związku z tym bardzo prawdopodobne, że kryminał z Jakubem Gierszałem i Mają Ostaszewską trafi na ekrany naszych laptopów, telewizorów oraz innych urządzeń dopiero w przyszłym roku. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne ogłoszenia. 

Możemy się spodziewać, że już niebawem twórczynie i twórcy polskiej produkcji ujawnią kolejne szczegóły. Będziemy aktualizować ten artykuł na bieżąco. Stay tuned. 

Zobacz także: