Komedie romantyczne śmieszą i jednocześnie wzruszają do łez. Choć to bardzo popularny gatunek filmowy, tych naprawdę dobrych romkomów jest jak na lekarstwo. Na szczęście kilka tych naprawdę niezłych, jakie do tej pory powstały, można znaleźć na platformie Netflix. Jeśli więc macie ochotę nieco się rozerwać, zapomnieć o otaczającej was rzeczywistości, uwierzyć w miłość i złapać nieco dystansu, sprawdźcie którąś z naszych propozycji. A najlepiej wszystkie! 

Komedie romantyczne na Netflix, które warto zobaczyć

Komedia romantyczna Och, życie (2010, reż. Greg Berlanti)

To zdecydowanie jedna z tych komedii romantycznych, która doprowadza do łez i ze śmiechu i ze wzruszenia. Holly (Katherine Heigl), świetnie zapowiadającą się restauratorkę i Erica (Josh Duhamel), pracownika telewizyjnego kanału sportowego łączą dwie rzeczy: wzajemna niechęć po feralnej randce w ciemno oraz miłość do ich córki chrzestnej, Sophie. Sytuacja zmienia się o 180 stopni kiedy w wyniku wypadku giną ich przyjaciele, a zarazem rodzice dziewczynki. Holly i Eric stają się jedynymi bliskimi Sophie. Muszą więc zamieszkać pod jednym dachem, oraz odłożyć na bok wszelkie animozje. A to może zwiastować tylko jedno: będzie się działo! 

materiały prasowe

Komedia romantyczna Dwa tygodnie na miłość (2002, reż. Marc Lawrence) 

Hugh Grant i Sandra Bullock mają na koncie kilka komedii romantycznych. A do jednej z tych szczególnie udanych należy film Dwa tygodnie na miłość.  Grant gra milionera George'a Wade'a, który ma przykry zwyczaj wynajmowania atrakcyjnych pań prawniczek o wątpliwych umiejętnościach i sypia z nimi do czasu, aż popełnią jakąś kosztowną pomyłkę, co kończy się zwolnieniem ich z pracy przez brata George’a, Howarda. Ten pewnego dnia stawia bratu ultimatum: albo wynajmie prawnika wykształconego na którymś ze znanych uniwersytetów, który zajmie stanowisko głównego doradcy, albo może pożegnać się z opcjami na akcje w firmie. George nie traci czasu i obraca przypadkową sprzeczkę z pełną pasji adwokatką, zajmującą się sprawami socjalnymi, Lucy Kelson (Bullock), w rozmowę w sprawie pracy.

materiały prasowe

Zobacz także:

Fajne filmy na wieczór. Co warto obejrzeć? >>>

Komedia romantyczna Książę w Nowym Jorku (1988, reż. John Landis)

Książę w Nowym Jorku to absolutna klasyka! Bardzo bogaty i bardzo rozpieszczony afrykański książę, którego gra Eddie Murphy, uciekając przed małżeństwem zaaranżowanym przez rodziców razem ze swym wiernym kompanem Semmim (Arsenio Hall), postanawia wyjechać do Nowego Jorku w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Tam, będąc zupełnie (z kilkoma wyjątkami) anonimowym, podejmuje pracę w sieci fast foodów i oczywiście próbuje znaleźć idealną kandydatkę na księżniczkę. Jego serce szybko kradnie córka właściciela restauracji, gdzie zatrudnia się Akim. A ta oczywiście nie ma pojęcia, z kim tak naprawdę ma do czynienia. 

materiały prasowe

Komedia romantyczna Kocha, lubi, szanuje (2011, reż. Glenn Ficarra, John Requa)

Kocha, lubi, szanuje to komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą i rozbrajającą fabułą. 40-letni Cal Weaver (Steve Carell) wiedzie życie jak z marzeń. Kiedy pewnego dnia dowiaduje się, że żona, Emily (Julianne Moore) chce rozwodu, jego „idealny” świat rozpada się na kawałki. Wolne wieczory zaczyna spędzać samotnie w miejscowym barze, gdzie poznaje eksperta od uwodzenia, przystojnego Jacoba Palmera (Ryan Gosling). Jacob zaczyna szkolić Cala, jak powinien zostać pierwszoligowym podrywaczem. Skaczący z kwiatka na kwiatek Jacob również staje przed nie lada wyzwaniem. Okazuje się, że jego nowa ofiara, czyli Hannah (Emma Stone), na której stosuje swoje najlepsze sztuczki na Hannah (Emma Stone), nie tylko skuecznie opiera się jego wdziękowi, ale jest też... córką jego ucznia. 

materiały prasowe

Komedia romantyczna Kobiety pragną bardziej (2009, reż. Ken Kwapis)

I znowu same gwiazdy w obsadzie, czyli m.in Bradley Cooper, Drew Barrymore, Scarlett Johansson czy Jennifer Aniston. Film na podstawie bestsellerowej powieści Grega Behrendta i Liz Tuccillo. Znudzona żona (Jennifer Connelly) rozważa, czy nie odejść od męża (Bradley Cooper), który ją zaniedbuje. Dlaczego zaniedbuje? Bo ma romans z inną kobietą, na dodatek w której zakochał się inny samotny mężczyzna (Kelvin Conolly). Ten mógłby z kolei znaleźć szczęście u boku dziewczyny (Ginnifer Goodwin), która ma na jego punkcie obsesję – gdyby tylko zwrócił na nią uwagę. Aranżuje ona niby-przypadkowe spotkania z obiektem swoich uczuć.

materiały prasowe

Filmy na dla singli. Co obejrzeć samemu i dobrze się bawić? >>>