Selena Gomez i Hailey Bieber w ostatnich tygodniach stały się głównymi bohaterkami dramy, która w pewnym momencie wymknęła się spod kontroli. Ich konflikt, który z pozoru wydawał się dość błahy, szybko eskalował i to w takim stopniu, na jaki żadna z nich nie była gotowa. Wszystko rozpoczęło się w lutym, kiedy Hailey zamieściła usunięty wcześniej z TikToka filmik, w którym zawstydziła Selenę. Kilka tygodni później atmosferę ponownie podgrzała w mediach społecznościowych modelka. Wtedy fani i fanki zaczęli spekulować, że materiał zamieszczony na Instagramie miał wyśmiewać brwi piosenkarki. W ten etap była też zaangażowana Kendall Jenner, która zresztą potem razem z Seleną ucięła te spekulacje. To jednak nie wystarczyło. Fani i fanki podzielili się na dwa obozy i jednoznacznie opowiadali się jako #teamSelena lub #teamHailey. Wiele osób wskazywało, że modelka ma wręcz obsesję na punkcie wokalistki, a przy tym byłej dziewczyny jej męża, Justina Biebera. Nawet jeżeli mieli rację i kąśliwe uwagi faktycznie uderzały w Selenę Gomez, to jednak sprawy zaszły za daleko. Obie zainteresowane dla ostudzenia emocji wydały oświadczenia, a teraz jeszcze ich obserwatorzy i obserwatorki dokonali odkrycia, które potwierdza, że między tymi dwoma jest lepiej, niż mogłoby się wydawać. Czy to ostateczne potwierdzenie zakończenia konfliktu pomiędzy Hailey i Seleną?

Oświadczenie Seleny Gomez

Pomimo że w sieci oglądaliśmy dramę pomiędzy Hailey Bieber i Seleną Gomez przede wszystkim jako walkę na miecze w postaci hashtagów, to jednak zakulisowo ten konflikt przybrał zupełnie inne oblicze i stał się groźny. Okazało się bowiem, że modelka zaczęła otrzymywać groźby śmierci. W związku z tym postanowiła skontaktować się z Selelną Gomez, żeby ta opanowała swoich zwolenników i zwolenniczki. Oświadczenie, które zamieściła w mediach społecznościowych piosenkarka jasno daje do zrozumienia, jakie jest jej stanowisko. Czy jej oddani fani i fanki wezmą je sobie do serca?

Hailey Bieber skontaktowała się ze mną i powiedziała, że otrzymała groźby śmierci, a także hejterskie i negatywne wiadomości. Nie zgadzam się na to. Nikt nie powinien doświadczać hejtu, ani być zastraszanym. Zawsze opowiadałam się za życzliwością i naprawdę chciałabym, aby to się skończyło – napisała Selena Gomez na Instagram Stories.

Oświadczenie Hailey Bieber

Wsparcie ze strony Seleny Gomez oficjalnie doceniła Heiley Bieber, która także wydała swoje oświadczenie. Modelka nie tylko potwierdziła, że była w kontakcie z Seleną Gomez, ale również podziękowała jej za zaangażowanie w sprawę i wsparcie. Nie jesteśmy tym w ogóle zaskoczeni, bo piosenkarka już wielokrotnie udowadniała, że z jej strony nie ma i nie będzie przyzwolenia na hejt. Wspierała osoby, które borykają się z nim z rozmaitych powodów i budowała społeczność, w której można liczyć na wsparcie.

Chcę podziękować Selenie za zabranie głosu odnośnie ostatnich wydarzeń. Rozmawiałyśmy przez ostatnie kilka tygodni o tym, jak przebrnąć przez trwającą narrację między nią a mną. Ostatnie kilka tygodni było bardzo trudne dla wszystkich zaangażowanych. Miliony ludzi było świadkami szerzącego się hejtu, co jest niezwykle szkodliwe. Podczas gdy media społecznościowe są niesamowitym sposobem na łączenie się i budowanie społeczności, chwile takie jak te powodują tylko ekstremalne podziały, zamiast zbliżać ludzi – przeczytaliśmy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych przez Hailey Bieber.

Czy Hailey Bieber i Selena Gomez się pogodziły?

Fani i fanki w ostatnim czasie nie tylko przeczytali zamieszczone przez obie gwiazdy oświadczenia. W mediach społecznościowych znaleźli również gest, który potwierdza, że stosunki między Hailey Bieber i Seleną Gomez idą ku lepszemu. Co to dokładnie było? Nie chodzi o fotografię, na której przypieczętowują to uściskiem dłoni lub padają sobie w ramiona, ale o fakt, że znów obserwują się wzajemnie na Instagramie. W przypadku rozstań lub innych konfliktów usunięcie danego profilu z zaobserwowanych często stanowi dowód na potwierdzenie, że coś jest na rzeczy. Tym razem przypieczętowaniem zakończenia sporu okazało się wzajemne obserwowanie.

 

Zobacz także: