Ponad 23 miliony wyświetleń ma opublikowany w maju 2019 roku dokument Tomasza i Marka Sekielskich Tylko nie mów nikomu podejmujący problem pedofilii w polskim kościele, bezkarności oprawców i zatrważającej obojętności ze strony ich przełożonych. Film wstrząsnął polską opinią publiczną zdecydowanie mocniej niż hierarchami. Choć ci odnieśli się do historii przytoczonych w filmie, bo episkopat wystosował nawet oficjalne przeprosiny, nie wprowadzili jednak żadnych konkretnych środków, aby walczyć z pedofilią wśród duchownych, czego efektem są kolejne oskarżenia i dramatyczne wyznania kolejnych poszkodowanych. Właśnie dlatego bracia Sekielscy postanowili kontynuować swoją misję uświadamiania polskiego społeczeństwa, że księża pedofilie to problem bardziej złożony, od lat tuszowany i ignorowany przez głowy kościoła katolickiego. Efektem jest kontynuacja Tylko nie mów nikomu, czyli Zabawa w chowanego.

„Leaving Neverland” to najgłośniejszy film ostatnich miesięcy. I jeden z najsmutniejszych, jakie widzieliśmy >>>

Zabawa w chowanego - nowy film braci Sekielskich o pedofilii wśród księży. Kiedy premiera?

Zabawa w chowanego, podobnie jak poprzedni film Sekielskich, będzie dostępny online. Premiera zaplanowana jest na 28 lutego na YouTube. Data premiery dokumentu była wielokrotnie przekładana, co wiązało się z kosztami produkcji. Zabawa w chowanego, tak jak Tylko nie mów nikomu, została zrealizowana ze środków zbieranych na platformie crowdfundingowej. - Wiem, że wielu z was niecierpliwie czekało. Czeka też - jak czytam w prasie branżowej - Jacek Kurski, aby w jakiś sposób przykryć nasz film. Myślę, że będzie to film na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaszcze stopami, to nie przykryje tego, co w filmie pokażemy – zapowiedział w mediach społecznościowych Tomasz Sekielski.

Sekielscy zbierają też środki na realizację trzeciego filmu dokumentalnego, w którym chcą skupić się na tym, jakich zaniechań dopuścił się kościół katolicki w kwestii pedofilii za pontyfikatu papieża Jana Pawła II. „W tym czasie działy się straszne dramaty. Najwyższa pora zmierzyć się z prawdą” – czytamy na stronie zbiórki.

#MeToo z pozytywnym skutkiem. Harvey Weinstein skazany za napaść seksualną i gwałt >>>