1. Przygotuj włosy

Zanim zaczniesz zaplatać włosy, zadbaj o ich właściwą kondycję. Powinny być wygładzone - najlepiej wyciągnięte na szczotkę. Powinny być dobrze rozczesane,  ale nie przesadnie wygładzone. Ważne jest zachowanie ich naturalnej objętości, bo zależy nam na uzyskaniu efektu boho. 

2. Dwie części

Zacznij od zrobienia przedziałka na środku głowy. Podziel włosy na dwie równe części i zepnij lub zwiąż jedną z nich, by nie przeszkadzała ci w trakcie układania fryzury. 

3. Trzy pasma

Podziel pozostałą część włosów na trzy różne części, dbając o to, by pasma znad karku również znalazły się w twojej dłoni. Przyciągnij je mocno w stronę ucha i zaczesz tak, by z tyłu głowy powstała gładka powierzchnia - będzie bazą dla twojej korony.

4. Zapleć warkocz

Zobacz także:

Skoro masz już w dłoni równe pasma, czas zapleść je w warkocz. Jeśli to twoje pierwsze podejście do tego rodzaju fryzury, zapleć zwykły warkocz, kierując się lekko w stronę czoła. Jeśli jednak masz większe doświadczenie, możesz spróbować zapleść warkocz dobierany. Na koniec zwiąż końcówkę małą, niewidoczną gumką - wybierz przezroczystą lub taką w kolorze twoich włosów.

5. Druga strona

Z drugiej strony również zaplatamy warkocz, ale tym razem zaczynamy od nasady włosów, czyli nad czołem. Prowadzimy splot tak, by warkocz przechodził za ucho i dalej aż nad kark. 

6. Połącz warkocze

Teraz czas na stworzenie korony. Weź do ręki warkocz, który splotłaś jako pierwszy i przełóż go nad czołem tak, by przykryć początek drugiego splotu. W ten sposób zakryjesz również przedziałek i granica pomiędzy warkoczami przestanie być widoczna. Twoja korona jest już prawie gotowa!

7. Drobne poprawki

Teraz możesz zająć się maskowaniem drobnych niedoskonałości. Użyj wsuwek, by utrwalić swoją fryzurę i wsuń pod splot te części warkoczy, na których widoczne są gumki. Na tym etapie nie używaj jeszcze lakieru, ale upewnij się, że włosy z tyłu głowy są gładko ułożone przy skórze. Jeśli nie, możesz je wygładzić szczotką - najlepiej sprawdzi się szczotka z włosia.

8. Koniec!

Czas na ostatnie poprawki i nadanie charakteru fryzurze. Jeśli zależy ci na minimalistycznym looku, wygładź włosy i spryskaj je spray'em nabłyszczającym. Jeśli natomiast wolisz styl boho, weź grzebień z ostrą końcówką i powyciągaj nim delikatnie kilka pasm ze splotu. Rozluźnij też lekko warkocze, pociągając je palcami. Dzięki temu fryzura zyska większą objętość i nabierze bardziej romantycznego charakteru. Utrwal całość matującym, utrwalającym spray'em.