Podobnie jak garderoba, nasza pielęgnacja powinna być dopasowana do aktualnej pory roku. Jak pielęgnować skórę latem? Są takie kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, które uwielbiamy, ale mimo to rezygnujemy z ich codziennego stosowania, gdy temperatury za oknem przekraczają 30 stopni Celsjusza. Mogą bowiem stracić swoje właściwości, a tym samym zaszkodzić skórze. O jakie produkty chodzi? Sprawdź. 

Kosmetyki, z których warto zrezygnować latem – bogaty krem nawilżający

Masz wrażenie, że krem, który przez ostatnie miesiące służył twojej skórze, przyczynia się teraz do powstawania niedoskonałości albo zatyka pory? To możliwe. W takim wypadku warto go zastąpić kremem o lekkiej formule albo żelem nawilżającym. Dobrze mieć również pod ręką hydrolat dopasowany do potrzeb twojej cery. Naturalna woda kwiatowa ma bowiem niesamowite właściwości pielęgnujące – nawilża, a także odświeża. 

Kosmetyki, z których warto zrezygnować latem – podkład kryjący 

Podkład mocno kryjący to kolejny kosmetyk, z którego lepiej zrezygnować latem. Co zamiast? Zdaniem ekspertek i ekspertów w upalne dni zdecydowanie lepiej sprawdzi się krem BB. Tego rodzaju produkt pięknie wyrówna koloryt skóry, a także zamaskuje drobne niedoskonałości. Ma lekką i przyjemną formułę. W związku z tym (w przeciwieństwie do ciężkich, mocno kryjących podkładów) nie zatyka porów i nie spływa z twarzy – nawet, jeśli temperatury za oknami przekraczają 30 stopni Celsjusza. 

Kosmetyki, z których warto zrezygnować latem – produkty do pielęgnacji z witaminą C

Od pewnego czasu kosmetyki do pielęgnacji z witaminą C cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nie bez przyczyny. Jest bowiem silnym antyoksydantem, a także ma zbawienny wpływ na skórę – wyrównuje jej koloryt, poprawia jędrność, wygładza drobne zmarszczki i nie tylko. Mimo to latem warto zrezygnować z kosmetyków z tym składnikiem. Dlaczego? Niestety podczas najcieplejszych miesięcy w roku witamina C może przyczynić się do powstawania przebarwień, jak również (w dużych stężeniach) podrażniać wrażliwą skórę. 

Kosmetyki, z których warto zrezygnować latem – produkty do pielęgnacji z retinolem

Latem warto zrezygnować również z codziennego stosowania kosmetyków do pielęgnacji z retinolem. Niestety ten składnik nie lubi się ze słońcem. Podobnie jak witamina C, może przyczyniać się do powstawania przebarwień, podrażnień czy niedoskonałości. 

Kosmetyki, z których warto zrezygnować latem – olejki do twarzy

Według ekspertek i ekspertów, latem warto zrezygnować także z olejków do twarzy. Mogą one bowiem zatykać ujścia mieszków włosowych i prowadzić do powstawania stanów zapalnych. Natomiast zawarte w nich substancje zapachowe mogą wywoływać podrażnienia (szczególnie u posiadaczek skóry wrażliwej). 

Kosmetyki, z których warto zrezygnować latem – maski w kremie

Uwielbiamy maseczki. Cudownie pielęgnują skórę, poza tym pozwalają nam się (przynajmniej w pewnym stopniu) poczuć jak w SPA. Podczas najcieplejszych miesięcy w roku warto zrezygnować jednak z masek w kremie na rzecz tych w płachcie. Lekkie, ale ultra skuteczne – nawilżające, odżywcze i odświeżające. Szukając idealnej maseczki w płachcie na lato, zwróć uwagę, by nie zawierała substancji fotouczulających. 

Zobacz także: