Połowa sierpnia to dla wielu z Was czas, by pomyśleć już o szkolnej wyprawce. A już za miesiąc o przygotowaniach do kolejnego miesiąca nauki myśleć będą studenci. Dlatego już teraz warto zastanowić się, co może okazać się Wam niezbędne przez najbliższe miesiące, także jeżeli chodzi o zawartość garderoby. Bo jak zawracać sobie głowę zakupami, to jeszcze w trakcie wakacji. Jednym z podstawowych elementów szkolnego i studenckiego looku jest koszula. Niezawodna nie tylko na sprawdziany i egzaminy, ale także na co dzień. To ona wybawi Was z opresji, kiedy zaśpicie na zajęcia, bo dzięki niej i jeansom stworzycie stylizacje w mniej niż 5 minut. I to ona da Wam możliwość na stworzenie nieskończenie wielu zestawów.

Zobacz także: 7 rzeczy, które ma w swojej szafie każda redaktorka mody

Koszula - must have w czasie roku szkolnego i akademickiego

Decydując się na zakup koszuli, która będzie uzupełniać Wasze looki w trakcie trwania roku szkolnego lub akademickiego sugerujemy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze: kolor. Niech będzie uniwersalny, czyli niezbyt krzykliwy, raczej stonowany. Choć wiemy, że modne są neony, raczej nie jest dobrym pomysłem kupowanie limonkowej koszuli - na egzaminie raczej nie będzie dobrze wyglądać. O wiele lepiej z kolei sprawdzą się pastele. Jednak najbezpieczniejszym wyborem będzie biel. Jeśli kojarzy Wam się z nudą i uważacie, że jest zbyt zachowawcza, jesteście w wielkim błędzie. Biała koszula to klasyk i jeden z najbardziej ponadczasowych elementów w damskiej szafie, który jest kluczem do zawsze udanej stylizacji. Poza tym w sklepach można znaleźć sporo modeli, które odbiegają nico od klasycznego fasonu - czy to za sprawą bardziej nowoczesnego kroju, czy detali.

Zobacz także: 10 rzeczy z nowej kolekcji Mohito, które warto kupić w nowym sezonie!

Koszula na co dzień i na egzamin: gdzie kupić?

Z kupnem koszuli idealnej zarówno na co dzień, jak i na egzamin nie powinniście mieć najmniejszego problemu. Tak naprawdę wystarczy zajrzeć do pierwszej lepszej sieciówki, jak. Zara, H&M, Resreved czy Mohito. Jeśli się pospieszycie, uda Wam się jeszcze załapać na wyprzedaż, która ciągle obowiązuje u niektórych popularnych marek. Ceny są bardzo różnicowane. Ale najczęściej na koszulę trzeba wydać około 100 zł. Jeżeli zależy Wam na lepszej jakości, bo Wasz zakup traktujecie jako inwestycję na parę dobrych lat, musicie liczyć się z nieco wyższym kosztem, nawet 300 zł. Zanim jednak wybierzcie się na zakupy, sprawdźcie nasze typy >>>