Nie tylko kolekcje projektantów mody stają się inspiracją dla innych i są interpretowane chociażby przez sieciówki, które później podobne modele oferują za ułamek ceny. Droższe kosmetyki, które cieszą się ogromną popularnością, także wywierają wpływ na branżę. Przykładów, kiedy produkt z wyższej półki zainspirował do stworzenia podobnie działającej formuły, ale za mniejsze pieniądze, nie jesteśmy w stanie zliczyć. Pisaliśmy już na przykład, że kultowy olejek Diora do ust doczekał się tańszego odpowiednika. Zmiana ceny odbywa się jednak kosztem czegoś. A czego konkretnie? Czy często przepłacamy tylko za markę, czy faktycznie w parze z ceną idzie także jakość? Tym razem będziemy to analizować na przykładzie porównania kremu Egyptian Magic i bazującego na podobnej formule Eveline Cosmetics Egyptian Miracle. Czy w takiej sytuacji możemy mówić o podróbce? Nie. Formuła wykorzystana z Egyptian Magic jest znana ze starożytności, a ciężko mówić o prawach autorskich w czasach faraonów. Do tego nie są identyczne, o czym szczegółowo dowiecie się w dalszej części artykułu. Kto wygra pojedynek Egyptian Magic vs. Eveline Cosmetics Egyptian Miracle?

Krem Eveline Cosmetics Egyptian Miracle

Egipski cud i egipska magia sprawiają, że już same nazwy kosmetyków wskazują na pewne podobieństwo. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że widząc krem Eveline Cosmetics Egyptian Miracle, chce się go od raz porównać z Egyptian Magic. Receptury kosmetyków Kleopatry czy Nefretete do dziś fascynują, bo choć minęły tysiące lat, to wciąż krążą legendy o ich wspaniałym działaniu. W starożytności do pielęgnacji wykorzystywano dary natury, które w odpowiednich kombinacjach były tak skuteczne, że w dzisiejszych czasach wciąż chcemy je używać. Wśród drogocennych składników ze starożytności można wymienić miód, propolis i rozmaite olejki. Czerpiąc właśnie z tej egipskiej tradycji, marka Eveline Cosmetics opracowała wyjątkowy krem przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji przesuszonej skóry twarzy i ciała, a także włosów. Formuła bazująca na starej recepturze nie jest identyczna, co ta zamknięta w słoiku Egyptian Magic.

Skład kremu Eveline Cosmetics Egyptian Miracle:

  • Olea Europaea Fruit Oil (oliwa z oliwek)
  • Cera Alba (wosk pszczeli)
  • Helianthus Annuus Seed Oil (olej z nasion słonecznika)
  • Mel (miód)
  • Propolis Extract (ekstrakt z propolisu)
  • Royal Jelly Extract (ekstrakt z mleczka pszczelego)
  • Pollen Extract (wyciąg z pyłku kwiatowego)

Krem Egyptian Magic

Kremy Egyptian Magic zyskał popularność przy wsparciu modelek i hollywoodzkich gwiazd, które zachwycił kosmetyk oparty na starożytnej recepturze. Wśród jego fanek są Eva Mendes, Rooney Mara i Erin Heatherton. Jego nazwa nie jest przypadkowa, bo to co dzieje się za jego sprawą ze skórą, wiele osób określa właśnie jako magię. Ten wielozadaniowy kosmetyk do twarzy, ciała i włosów bazuje na sześciu naturalnych składnikach, których właściwości pielęgnacyjne są znane od tysięcy lat. Można go używać jako krem nawilżający do twarzy, krem pod oczy, balsam do ciała, balsam do ust, krem do rąk i skórek, do demakijażu oraz serum na suche końcówki włosów. Nawilża, leczy, koi i chroni. Jak dokładnie wygląda formuła Egyptian Magic? Wszystkie szczegóły czekają poniżej.

Skład kremu Egyptian Magic:

  • Olea Europaea Fruti Oil (oliwa z oliwek)
  • Cera Alba (wosk pszczeli)
  • Mel (miód)
  • Bee Pollen (pyłek pszczeli)
  • Propolis (propolis)
  • Royal Jelly (mleczko pszczele).

Porównanie kremów Eveline Cosmetics Egyptian Miracle i Egyptian Magic

Czym różnią się kremy Eveline Cosmetics Egyptian Miracle i Egyptian Magic? Wystarczy porównać receptury. Różnice widać już na pierwszy rzut oka, bo kolory i struktura obu mazideł różnią się od siebie. Wpływa na to przede wszystkim różnica dotycząca trzeciego składnika w formułach. W kremie Eveline Cosmetics Egyptian Miracle wykorzystano dodatkowo olej z nasion słonecznika. Zmieniło to nie tylko kolor i konsystencję, ale zaburzyło także proporcje w składach obu kosmetyków. Pomimo że olej z nasion słonecznika ma szerokie zastosowanie w produktach do pielęgnacji ze względu na zawartość dużych ilości kwasu linolowego, który rewitalizuje skórę i świetnie ją nawilża, to umykają na dalszy plan największe przeboje starożytnego podejścia do kwestii urody z miodem na czele. Czy to oznacza, że działanie kremu Eveline Cosmetics Egyptian Miracle nie jest dobre dla skóry. Absolutnie nie. To wciąż bardzo dobry krem, który warto mieć zawsze pod ręką. Przyda się nie tylko w domu, ale także podczas wakacyjnych wyjazdów. Potwierdzają to bardzo wysokie oceny, które mogą konkurować z tymi zbieranymi przez Egyptian Magic. Dla wielu osób w tym przypadku kluczowa może okazać się cena. W przypadku Eveline Cosmetics Egyptian Miracle jest ona 5 razy niższa, a częste promocje jeszcze dodatkowo zwiększają przepaść dzielącą oba kosmetyki w tej kwestii. Zwycięzcę tego pojedynku należy zatem wybrać samodzielnie.