Eksponują szyję i obojczyki, są łatwe i szybkie w układaniu, a kobiety, które się na nie zdecydowały zgodnie twierdzą, że czują się o kilka lat młodsze. Krótkie fryzury w sezonie 2019 powracają do łask, a na światowych wybiegach nie brakuje inspiracji w tym temacie. Przyjrzeliśmy się najmodniejszym propozycjom. Jeśli planujecie zmianę wizerunku i zastanawiacie się nad krótką fryzurą, nie ma lepszego momentu niż wiosna!

Krótkie fryzury damskie 2019 – jakie są najsilniejsze trendy?

Jeśli chodzi o krótkie fryzury damskie 2019 panuje różnorodność, a wybór jest naprawdę spory. Rządzi zarówno klasyka, jak i bardziej ekstrawaganckie cięcia. Włosy ścięte za ucho u Etro, trochę dłuższe, naturalne fale u Oscara de la Renty i całkiem gładkie u Jil Sander. Nie zabrakło również propozycji dla odważnych. Fryzura na chłopczycę znów jest na topie – wystarczy spojrzeć na looki z wybiegu takich domów mody jak Prada, Dior czy Gucci, gdzie modelki pojawiły się ścięte „na zapałkę”. Nie zabrakło także nonszalanckich stylizacji z potarganymi i pocieniowanymi włosami, jak i stylowych, ściętych na prosto włosów.

Trendy wiosna 2019: Spinki do włosów. Gdzie kupić najmodniejszy dodatek sezonu? >>>

Modne krótkie fryzury 2019 z grzywką w stylu pixie

Dziewczyny z buntowniczą naturą będą zachwycone. Fryzura, która świeciła triumfy w latach 60., znów jest na topie. Krótkie cięcie z dłuższą grzywką w stylu pixie podbiła światowe wybiegi, stając się jedną z najmodniejszych propozycji, jeśli chodzi o krótkie fryzury 2019. Pixie daje duże pole do popisu: od potarganych w artystycznym nieładzie fal do gładkich włosów zaczesanych do tyłu. Na pokazie Givenchy modelki miały gładką fryzurę z krótką grzywką, podobnie u Eudon Choi. Stylizacje z większym pazurem pojawiły się natomiast u Emporio Armani, Alexandra Wanga oraz Y Project, gdzie zaprezentowano pixie w stylu wet look. Potargane krótkie włosy wyglądały bardzo nonszalancko, ale jednocześnie mega kobieco! Jednak projektanci w tym sezonie postawili również na krótkie włosy zaczesane do tyłu. Zainspirujcie się fryzurami z pokazów Mugler, Jil Sander i Ackermann, które dodają szyku.

Jak uzyskać lśniące włosy? Wiemy, jaki patent stosują gwiazdy >>>

Krótkie fryzury 2019 dla kręconych włosów

Na wybiegach nie zabrakło również propozycji krótkich fryzur dla kręconych włosów. Najmodniejsze z nich to ścięte do połowy ucha i opadające na czoło gęste i drobne loki jak u Annakiki. Inną opcją są dłuższe, półdługie włosy, delikatnie pofalowane. Taką fryzurę widzieliśmy u Lemaire, Viktorii Tomas i Poireta. W galerii powyżej znajdziecie najmodniejsze fryzury krótkie damskie 2019 (link TUTAJ >>>)! Być może któraś z nich zainspiruje Was do zmiany wizerunku.