Książę Filip był oficerem Royal Navy, księciem Edynburga i mężem najbardziej rozpoznawalnej współcześnie królowej, czyli Elżbiety II. Urodził się 10 czerwca 1921 w willi Mon Repos pod Korfu jako książę Filip z Grecji i Danii, następnie Filip Mountbatten.

Choć książę długo cieszył się zdrowiem i aktywnie pełnił królewską służbę (do 2017 roku), to w ostatnich miesiącach jego stan się pogorszył. Kilka tygodni temu przeszedł operację serca. Niestety dziś dowiedzieliśmy się o jego śmierci

Królowa Elżbieta II i książę Filip pierwszy raz spotkali się w 1939 roku. W czerwcu 1947 roku odbyły się ich zaręczyny, a 20 listopada odbył się ich ślub w opactwie westminsterskim. Elżbieta i Filip mieli czwórkę dzieci: księcia Karola, księżniczkę Annę, księcia Andrzeja i księcia Edwarda. Poza tym ośmioro wnuków i wnuczek, a także kilku prawnuków i prawnuczek. 

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak książę Filip zmieniał się przez lata. Od małego chłopca, przez narzeczonego królewskiej córki po męża monarchini. Uczestniczył zarówno w królewskich podróżach, np. do Chin czy Nowej Zelandii, jak i miał okazję poznawać gwiazdy, choćby członków The Beatles czy obsadę musicalu Chicago.