Ostatnio znowu mówi się o relacji, która łączy księcia Williama i księcia Harry’ego. Bracia utrzymują sporadyczny kontakt, poza tym nie zgadzają się w niektórych kwestiach. Wszystko wskazuje jednak na to, że ich stosunki mają szansę się nieco ocieplić. Jak poinformowały zagraniczne media, książę Cambridge oraz książę Sussex wezmą udział w uroczystym odsłonięciu pomnika księżnej Diany, czyli ich tragicznie zmarłej matki. Młodszy syn Lady Di właśnie potwierdził swoją obecność na wydarzeniu. Wiemy, kiedy odbędzie się wydarzenie. Co więcej, jego data nie jest przypadkowa!

Relacja księcia Williama i księcia Harry’ego polepszy się? Wszystko na to wskazuje!

O tym wydarzeniu mówiono już kilka miesięcy temu. W marcu 2021 roku ekspert ds. brytyjskiej rodziny królewskiej, Russell Meyer, pojawił się w wydaniu (bardzo popularnego w Wielkiej Brytanii) programu Loraine i przyznał, że książę William oraz książę Harry chcą wziąć udział w uroczystości odsłonięcia pomnika księżnej Diany w Kensington Gardens. Wydarzenie - nieprzypadkowo - odbędzie się 1 lipca 2021 roku. Tego dnia Diana Spencer obchodziłaby bowiem 60. urodziny.

„Mogę zdradzić, że zarówno William, jak i Harry chcą spotkać się 1 lipca podczas odsłonięcia pomnika księżnej Diany w Kensington Gardens” - przyznał Russell Meyer, ekspert ds. brytyjskiej rodziny królewskiej w programie Loraine

Ekspert nie ma wątpliwości, że wspomniane już wydarzenie i hołd, który książę William oraz książę Harry chcą wspólnie oddać księżnej Dianie, może korzystnie wpłynąć na łączącą ich relację. A co za tym idzie: ponownie ich do siebie zbliżyć. 

„To może być moment przełomowy w życiu braci” - stwierdził Russell Meyer w programie Loraine

Przypomnijmy, że podczas wzbudzającego wiele emocji wywiadu, który Oprah Winfrey przeprowadziła z Meghan Markle i księciem Harrym, młodszy syn Diany Spencer opowiedział m.in. o relacjach, jakie obecnie łączą go z bratem. „Podążamy teraz zupełnie innymi ścieżkami” – przyznał, a jednocześnie pokreślił, że bardzo kocha księcia Williama. Bracia spotkali się podczas pogrzebu księcia Filipa, który odbył się w kwietniu tego roku. Niewiele mówiło się jednak o tym, jak spędzali te trudne chwile i czy wzajemnie się wspierali. Ich kolejne spotkanie zaplanowano na przełom czerwca i lipca (ponownie) w Wielkiej Brytanii. 

Książę Harry przyleci na uroczystość odsłonięcia pomnika księżnej Diany!

Jak się okazuje, książę Harry potwierdził swój udział w uroczystości. To znaczy, że już niebawem młodszy syn tragicznie zmarłej Lady Di przyleci do Wielkiej Brytanii (nie wiadomo, czy będą towarzyszyć mu Meghan Markle i dzieci). Co więcej, spotka się z królową Elżbietą II. Informator Daily Mail zdradził, że monarchini zaprosiła ukochanego wnuka na lunch. Według niego, spotkanie w cztery oczy będzie świetną okazją do poruszenia różnych tematów. Czy relacja Meghan Markle i księcia Harry’ego z rodziną królewską ma szansę się polepszyć? Wiele na to wskazuje. 

Specjaliści ds. rodziny królewskiej uważają bowiem, że ze względu na narodziny Lilibet „Lili" Diany byli książę i księżna Sussex mają szansę naprawić swoje relacje z członkami royal family. Warto wspomnieć, że w mediach pojawiły się doniesienia, według których królowa Elżbieta II dowiedziała się o przyjściu na świat kolejnej prawnuczki, zanim podano to do publicznej wiadomości (prawdopodobnie podczas wideo rozmowy). Jako jedni z pierwszych mieli zostać poinformowani także Kate i William. Uroczystość, podczas której rodzina królewska odda hołd księżnej Dianie, będzie pierwszym spotkaniem braci od momentu narodzin Lili.