Poślubienie następcy brytyjskiego tronu, najgłośniejszy rozwód stulecia, tragiczna śmierć – trudno się dziwić, że niesamowita biografia księżnej Diany już od kilku dekad jest tematem, który chętnie podejmują filmowcy, a miliony ludzi na całym świecie z wypiekami na twarzy oglądają kolejne produkcje inspirowane szeroko komentowanymi w mediach wydarzeniami z życia matki Williama i Harry'ego. W Dianę Frances Mountbatten-Windsor (z domu Spencer) wcieliło się tym samym już całkiem pokaźne grono aktorek. Niektórym wyszło to fenomenalnie, innym... no cóż, niektórzy woleliby, aby te produkcje z ich udziałem nigdy nie ujrzały światła dziennego. Domyślacie się, o kogo chodzi?

Najnowsze produkcje o księżnej Dianie

Jesienią ubiegłego roku w kinach w całej Polsce można było obejrzeć jedną z najgłośniejszych produkcji 2021 roku, czyli film „Spencer” w reżyserii Pablo Larraína („Jackie”, „Ema”, „Nie”, „El Club”). W tytułowej roli wystąpiła znana głównie z sagi „Zmierzch” Kristen Stewart. Pierwsze recenzje były entuzjastyczne. Od początku sporo mówiło się też o tym, że może to być przełomowa rola w jej dotychczasowa karierze, dzięki której ostatecznie zerwie z wizerunkiem nastoletniej wampirzycy. Czy tak się faktycznie stało? Trudno nam ocenić. Faktem jest jednak, że Kirsten Stewart za rolę Diany otrzymała nominację do Oscara, co już samo w sobie jest ogromnym osiągnięciem.

To jednak nie koniec. Za nami bowiem premiera piątego sezonu bijącego rekordy popularności na Netfliksie serialu „The Crown”, w którym w roli księżnej Diany z lat 90. pojawiła się nowa aktorka. Tym razem zagra ją Elizabeth Debicki. Zdaniem wielu internautów, posiadająca polskie korzenie Australijka wygląda niemal identycznie jak Lady Di. Czy mają rację? Oceńcie sami.

Aktorki, które zagrały księżną Dianę

Naomi Watts w zmiażdżonym przez krytyków filmowych dramacie „Diana” z 2013 roku (znana i ceniona aktorka dostała nawet za tę rolę nominację do Złotej Maliny) oraz nagrodzona Złotym Globem za rolę Lady Di w czwartym sezonie serialu „The Crown” wschodząca gwiazda Emma Corrin – o tych rolach było naprawdę głośno.

W postać Diany Spencer wcieliło się jednak o wiele więcej aktorek: Amy SeccombeMichelle Duncan i Genevieve O'Reilly to tylko kilka z nich.

Zdjęcia wszystkich aktorek, które do tej pory wcieliły się w księżną Dianę znajdziecie w naszej galerii.