Poślubienie następcy brytyjskiego tronu, najgłośniejszy rozwód stulecia, tragiczna śmierć – trudno się dziwić, że niesamowita biografia księżnej Diany już od kilku dekad jest tematem, który chętnie podejmują filmowcy, a miliony ludzi na całym świecie z wypiekami na twarzy oglądają kolejne produkcje inspirowane szeroko komentowanymi w mediach wydarzeniami z życia matki Williama i Harry'ego. W Dianę Frances Mountbatten-Windsor (z domu Spencer) wcieliło się tym samym już całkiem pokaźne grono aktorek. Niektórym wyszło to fenomenalnie, innym... no cóż, niektórzy woleliby, aby te produkcje z ich udziałem nigdy nie ujrzały światła dziennego. Domyślacie się, o kogo chodzi?

Najnowsze produkcje o księżnej Dianie

Od 5 listopada 2021 roku w kinach w całej Polsce będzie można obejrzeć jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, czyli film „Spencer” w reżyserii Pablo Larraína („Jackie”, „Ema”, „Nie”, „El Club”). W tytułowej roli wystąpiła znana głównie z sagi „Zmierzch” Kristen Stewart. Pierwsze recenzje są bardzo entuzjastyczne. Sporo mówi się też o tym, że może to być przełomowa rola w jej dotychczasowa karierze, dzięki której ostatecznie zerwie z wizerunkiem nastoletniej wampirzycy.

To jednak nie koniec. Wciąż czeka nas bowiem premiera piątego sezonu bijącego rekordy popularności na Netflixie serialu „The Crown”, w którym w roli księżnej Diany z lat 90. pojawi się nowa aktorka. Tym razem zagra ją Elizabeth Debicki. W sieci dostępne są już pierwsze zdjęcia z planu. Zdaniem wielu internautów, posiadająca polskie korzenie Australijka wygląda niemal identycznie jak Lady Di. Czy mają rację? Oceńcie sami. 

Aktorki, które zagrały księżną Dianę

Naomi Watts w zmiażdżonym przez krytyków filmowych dramacie „Diana” z 2013 roku (znana i ceniona aktorka dostała nawet za tę rolę nominację do Złotej Maliny) oraz nagrodzona Złotym Globem za rolę Lady Di w czwartym sezonie serialu „The Crown” wschodząca gwiazda Emma Corrin – o tych rolach było naprawdę głośno.

W postać Diany Spencer wcieliło się jednak o wiele więcej aktorek: Amy SeccombeMichelle Duncan i Genevieve O'Reilly to tylko kilka z nich.

Zdjęcia wszystkich aktorek, które do tej pory wcieliły się w księżną Dianę znajdziecie w naszej galerii.