5. sezon  „The Crown”: Elizabeth Debicki jako księżna Diana

Czekamy na premierę 5. sezonu „The Crown” (zapowiadana jest na listopad), który prawdopodobnie przysporzy nam najwięcej emocji ze wszystkich dotychczasowych. Ma bowiem opowiadać o współczesnej historii royalsów, w tym m.in. wydarzeniach, które większość z nas dobrze pamięta. Nic więc dziwnego, że z każdym kolejnym tygodniem zainteresowanie produkcją rośnie – i jest tym większe, że w 5. odsłonie bijącej rekordy popularności produkcji Netfliksa obsada została niemal całkowicie odświeżona.

W „The Crown 5” Olivię Colman w roli Elżbiety II zastąpi Imelda Stauntion, aktorka znana choćby z „Downton Abbey” czy z serii o Harrym Potterze. W postać księcia Filipa wcieli się nominowany do Oscara za udział w filmie „Dwóch papieży” Jonathan Pryce, który zastąpi w tej roli Tobiasa Menziesa. Od Heleny Bonham Carter rolę księżniczki Małgorzaty przejmie Lesley Manville, którą możecie kojarzyć choćby z obu filmowych części „Czarownicy” czy z filmu „Nić widmo”.

Najwięcej emocji budzi jednak nowa aktorka w roli księżnej Diany. W „The Crown 4” w Lady Di wcieliła się Emma Corrin, którą za ten występ została nagrodzona Złotym Globem. Na ekranie oglądaliśmy początki związku jej postaci z Karolem oraz ich historyczny ślub, który z wypiekami na twarzy śledzili nie tylko Brytyjczycy.

Elizabeth Debicki jako księżna Diana: uderzające podobieństwo

W 5. sezonie będziemy obserwować dalszy rozwój akcji i z pewnością zobaczymy wydarzenia związane z tragicznym wypadkiem księżnej Diany (31 sierpnia 1997 roku). Tym razem Królową Ludzkich Serc zagra Elizabeth Debicki, australijska aktorka o polskich korzeniach, którą można było wcześniej oglądać m.in. w „Wielkim Gatsbym” z Leonardo DiCaprio, serialu „Nocny recepcjonista” czy też w produkcji „Kryptonim U.N.C.L.E” z Henrym Cavillem, Armiem Hammerem i Alicią Vikander. 

Do tej pory z rolą Lady Di zmierzyło się wiele aktorek, m.in. Naomi Watts, Kristen Stewart, Amy Seccombe, Michelle Duncan i Genevieve O'Reilly. Jednak to właśnie o Debicki mówi się jako o „najwierniejszej kopii oryginału”. W sieci od jakiegoś już czasu krążą zdjęcia z planu, a najnowsza partia właśnie trafiła do obiegu. Na fotografiach widzimy Dominica Westa w roli księcia Karola oraz Elizabeth, czyli serialową Dianę. Aktorka ma na sobie taki sam ubiór co Diana dokładnie 6 września 1995 roku, gdy (wraz z fotoreporterami) odprowadzała Williama do szkoły Eton College.

 Od fotografii trudno oderwać wzrok – Australijka wygląda niemal identycznie jak Lady Di. Zobaczcie w naszej GALERII na górze strony.