Nie od dziś wiadomo, że w rodzinie królewskiej panuje atmosfera skandali i nieporozumień. Psuć zaczęło się też między innymi dlatego, że książę Harry i jego żona Meghan Markle postanowili odejść z królewskiej rodziny, przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych i prowadzić życie „normalnych ludzi”. Jednak para nie może opędzić się od afer. To głównie Meghan jest na celowniku. Tym razem celuje w nią Tina Brown, która twierdzi, że księżna Diana nie polubiłaby swojej synowej.

Tina Brown mówi, że księżna Diana nie polubiłaby Meghan Markle

W wywiadzie z „Daily Beast” autorka wyraziła swoje zdanie co do Diany i Meghan i ich potencjalnych relacji. Diana była bardzo opiekuńcza w stosunku do swoich chłopców – mówiła Brown. – Byłaby bardzo opiekuńcza wobec Harry’ego i myślę, że bardzo zaniepokojona tym, jaki kierunek w życiu obrał. Uważam, że czułaby, że Meghan steruje nim w nieodpowiednią dla niego stronę – teoretyzowała.

Księżna Diana nie polubiłaby Meghan, na pewno nie tak, jak mogłaby to sobie wyobrażać – dodała.

Mimo wszystko Tina Brown uważa, że księżnej Di podobałoby się to, że Meghan jest innej rasy. Byłaby zachwycona i wspierałaby pomysł, żeby do rodziny królewskiej dołączyła osoba z mieszanej rasy. Diana była niezwykle tolerancyjna – dodała autorka.

Tina Brown mówi, jak czułaby się księżna Diana, widząc konflikt między swoimi synami

Brown ostatni raz widziała Dianę miesiąc przed jej wypadkiem w 1997 roku. Twierdzi, że księżna nie byłaby zadowolona z konfliktu między Williamem a Harrym. Nigdy nie kwestionowała tego, że William zostanie królem. To było jej największe pragnienie. Pod tym względem nie była przeciwniczką monarchii – mówiła Brown. – Różniła się nieco od środowiska rodziny królewskiej. Jej mąż, książę Karol, nigdy nie kochał jej, jego serce należało do kogoś innego.

Diana ani przez chwilę nie pomyślała o tym, że William mógłby nie zostać królem i że Harry nie będzie go w tym wspierać – kontynuowała. – Nie byłaby zadowolona z tego, jak sprawy wyglądają teraz – stwierdziła autorka.

Tina Brown porównuje księżną Dianę i Meghan Markle

Harry i Meghan zdecydowanie angażują się społecznie i pomagają różnego rodzaju fundacjom. Jednak Brown i tak postanowiła wspomnieć o tym w kontekście porównania ich działań do zaangażowania Diany. Jej bazą był Pałac Kensington. W przeciwieństwie do Harry’ego i Meghan, rozumiała, że posiadanie władzy w monarchii jest niezwykle ważne – powiedziała Brown. Myślę, że dzisiaj miałaby miliony obserwujących na Instagramie i wykorzystałaby to w pełni. Jej fundacje byłyby porównywalnie duże do imperium Billa Gatesa – dodała, wbijając tym samym szpilę Meghan.

Zobacz także: