Mimo, że na Eurowizji 2022 triumfowała Ukraina, tegoroczny konkurs (przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa) zorganizowano w Liverpoolu. Jej reprezentant, Sam Ryder zajął bowiem drugie miejsce, o mały włos przegrywając z Kalush Orchestra. I jak obecność króla Karola III na m.in. na otwarciu konkursu nie była zaskoczeniem, tak występu księżnej Kate chyba nikt się nie spodziewał... Tak, dobrze widzicie: księżna Kate otworzyła finał Eurowizji!

Księżna Kate otworzyła finał Eurowizji. Co wykonała?

Otwarcie finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, co jest w pełni zrozumiałe, poświęcono Ukrainie. Zanim jednak ktokolwiek pojawił się na scenie, wyświetlono nagranie wykonania zeszłorocznej zwycięskiej piosenki Kalush Orchestra. Muzykom towarzyszyły różne tańczące, śpiewające i grające na instrumentach osoby, wśród których znalazła się także… księżna Kate w zjawiskowej, niebieskiej sukni. Żona przyszłego króla Wielkiej Brytanii, księcia Williama wykonała na fortepianie fragment do piosenki „Stefania”, wprawiając chyba wszystkich widzów w niemałe zaskoczenie.

Eurowizyjna niespodzianka. To przyjemność móc dołączyć do Kalush Orchestry podczas ich specjalnego występu, otwierającego konkurs. Przyjemnego oglądania – czytamy na oficjalnym profilu księżnej i księcia Walii na Instagramie.

To nie pierwszy raz, kiedy możemy przekonać się o talencie muzycznym księżnej Kate. Publicznie swoje umiejętności gry na fortepianie zaprezentowała m.in. podczas świątecznego koncertu w 2021 roku. 

Księżna Kate na Eurowizji - wideo i reakcje widzów

Księżna Kate na Eurowizji wywołała uśmiech na twarzy milinów osób śledzących finał. W komentarzach pod wideo, które lotem błyskawicy obiegło internet, nie brakuje zachwytów nad jej talentem i zjawiskowym wyglądem:

Podskoczyłam z miejsca, widząc księżną Kate grającą na fortepianie w telewizji!

Wspaniała. Czego ona nie potrafi?

Właśnie wtedy, kiedy pomyślałam, że nie może być bardziej doskonała...

Zobacz także:

Co za niesamowita niespodzianka! Aż herbatę na siebie wylałam

No cóż, mój wieczór ogarnięty, będę to oglądać w zapętleniu Ona jest boska - komentują fani Eurowizji.

Występ księżnej Kate pojawił się na oficjalnym profilu instagramowym księcia i księżnej Walii i właśnie tam możecie go obejrzeć:

Zobacz także: