Księżniczka Beatrycze została matką! Pierwsze dziecko wnuczki królowej Elżbiety II przyszło na świat w sobotę, 18 września 2021 roku. Kuzynka Harry'ego i Williama urodziła swoją pociechę o godzinie 23:42 w Szpitalu Chelsea and Westminster w Londynie. Z oficjalnego komunikatu brytyjskiej rodziny królewskiej dowiadujemy się, że w chwili narodzin „royal baby” ważyło 6 funtów i 2 uncje, czyli około 2,8 kilo.

Znamy płeć i imię dziecka księżniczki Beatrycze

Pałac Buckingham ujawnił, że 33-letnia księżniczka Beatrycze i starszy od niej o pięć lat mąż, Edoardo Mapelli Mozzi, doczekali się córki. Od początku wiadomo było, że dziewczynka nie będzie nosiła tytułów szlacheckich. W linii sukcesji brytyjskiego tronu zajmuje na ten moment jedenaste miejsce. Tajemnicą pozostawało natomiast jej imię. Rodzina królewska ujawniła pełne nazwisko najmłodszej prawnuczki królowej Elżbiety II dopiero na początku października 2021 roku. Brzmi ono Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi. Można się domyślić, że księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi wybrali imię Elizabeth dla swojej córki, by w ten (nieco symboliczny sposób) oddać cześć panującej od ponad 70 lat monarchini. 

Zaskakująca wzmianka w komunikacie rodziny królewskiej

Ogłoszenie szczęśliwego rozwiązania księżniczki Beatrycze spotkało się w sieci z ogromnym entuzjazmem. Internauci nie tylko cieszą z samego przyjścia na świat najnowszej członkini rodziny królewskiej, ale także treścią komunikatu, który pojawił się na oficjalnych profilach brytyjskiego dworu w serwisach społecznościowych. Poza standardowymi formułkami o radości dziadków i pradziadków, pojawiła się tam bowiem także wzmianka o... nieślubnym synie Edoardo z poprzedniego związku.

Jej Królewska Wysokość i jej dziecko mają się dobrze, a para nie może się doczekać, aby przedstawić córkę jej starszemu bratu Christopherowi Woolfowi - czytamy.

Nie wszyscy wiedzą, że zanim Mapelli Mozzi związał się z Beatrycze, był zaręczony z amerykańską architektką i projektantką, Dara Huang.

Starszy brat? - pytają zdziwieni internauci w komentarzach pod instagramowym postem.

Owocem ich związku jest wspomniany już wcześniej syn, Christopher Woolf, który przyszedł na świat w 2016 roku. Fakt, że znana z dość surowych reguł i skostniałych norm obyczajowych brytyjska rodzina królewska zdecydowała się w ogóle umieścić informację o przyrodnim rodzeństwie nowo narodzonego „royal baby” pozytywnie zaskoczył wielu poddanych.

Dobrze, że rodzina królewska również wspomniała o synu Edo - czytamy

Myślicie, że brytyjska monarchia faktycznie stara się iść w końcu z duchem czasu?