Kilka dni przed pogrzebem królowej Elżbiety II, który odbył się 19 września, poinformowano, że w uroczystościach wezmą udział nie tylko jej dzieci i wnuki, ale również prawnuki. A mianowicie książę George i księżniczka Charlotte, czyli najstarszy syn i jedyna córka księcia Williama i księżnej Kate. Szczególną uwagę fotoreporterów zwróciła stylizacja 7-latki, a właściwie jeden z jej elementów. Okazuje się, że w symboliczny sposób uczciła pamięć ukochanej prababci. 

Księżniczka Charlotte oddała hołd królowej Elżbiecie II w dniu pogrzebu 

Stylizacje brytyjskiej rodziny królewskiej zostały przepełnione symbolami, które miały oddać hołd zmarłej królowej Elżbiety II. Meghan Markle założyła kolczyki, które dostała od monarchini, a księżna Kate miała na sobie charakterystyczną kolię „Japanese Pearl Choker”. Strój księżniczki Charlotte został uzupełniony w podobny sposób. W dniu pogrzebu córka księcia Williama i księżnej Kate miała ze sobą broszkę w kształcie podkowy. 

fot. Getty Images

Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II uwielbiała broszki – stanowiły nieodłączny element jej stylizacji. Co więcej, monarchini była znana ze swojej miłości do zwierząt. Kochała psy, na czele z rasą corgi. Bliskie jej sercu były również konie. W związku z tym nie ma wątpliwości, że księżniczka Charlotte nieprzypadkowo wybrała właśnie taki element biżuterii. 

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia księżniczki Charlotte z tego - jakże ważnego dla Wielkiej Brytanii i nie tylko dnia. 

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się 19 września 2022 roku. Uroczystości rozpoczęły się w Opactwie Westminsterskim. W ostatnim pożegnaniu monarchini wzięli udział członkowie i członkinie brytyjskiej rodziny królewskiej, a także kilkuset delegatów z całego świat – w sumie około 2000 gości oraz gościń. Następnie trumna z ciałem królowej zostało przetransportowane do zamku w Windsorze, gdzie odbyło się kolejne – bardziej kameralne nabożeństwo. Wieczorna część ceremonii będzie miała natomiast charakter prywatny, wręcz rodzinny.