Księżyc w nowiu we wrześniu 2023 roku to czas wręcz naszpikowany falami energii. Co zrobić, a czego lepiej nie robić, aby jak najlepiej wykorzystać energię tej karmicznej fazy księżyca? Już wyjaśniamy.

Księżyc w nowiu we wrześniu 2023 - kiedy dokładnie pojawi się na niebie i co oznacza?

15 września 2023 roku dokładnie o 3:40 nastąpi nowy cykl - księżyc w nowiu. 

Rozpoczyna się w analitycznym, komunikatywnym i pracowitym znaku Panny. To jeden z najlepszych okresów, jeśli chodzi o cele zawodowe, samorealizację i spełnianie w relacjach. Księżyc w nowiu da nam przestrzeń do sformułowania naszych wizji, sprecyzowania zamiarów i intencji. Wymaga od nas zakasania rękawów i wykonania pracy niezbędnej do ukształtowania rzeczywistości, w której chcemy żyć. 

Księżyc w nowiu we wrześniu 2023: autonomia i suwerenność

Księżyc w nowiu w Pannie ma pełnię mocy. Panna reprezentuje autonomię, całość, wewnętrzną siłę i suwerenność. Według astrologii kontroluje swoje życie, świetnie analizuje, jest czujna, doskonale wie, jak planować, aby osiągać cele, a swoich bliskich otacza nimbem bezpieczeństwa.

Natchnienie nowiu mocą Panny sprawia, że możemy czerpać z jej cech. Nawet jeśli nie możemy kontrolować okoliczności zewnętrznych, możemy w tym czasie określić swój stosunek świata, otaczającej rzeczywistości i przyszłości. To fantastyczny czas, by osiągnąć potężny wzrost pewności siebie. Co to oznacza w praktyce?

Księżyc w nowiu we wrześniu 2023: redefinicja celów

Księżyc w nowiu we wrześniu 2023 to najlepszy moment, by zredefiniować cele. Jeśli znajdujesz się w momencie, w którym nie do końca spełniasz się zawodowo, zastanów się, jaka praca sprawia, że twoje serce płonie. Jednym z wpływów Panny chłodny osąd, którego będziesz w stanie teraz dokonać. Panna bardzo skutecznie oddziela ziarno od plew.

Pomyśl: w jakim miejscu byłoby ci lepiej? Nów to najlepsza faza, aby przeanalizować swoje życie i karierę, by krok po kroku dojść do tego, czego naprawdę potrzebujesz/oczekujesz.

Zobacz także:

Księżyc w nowiu we wrześniu 2023: to warto zrobić

  • Zwróć na komunikację i wyciągaj z niej jak najwięcej. Wiadomości, które otrzymujemy i wysyłamy w czasie nowiu mają w sobie magię, nabierają znaczenia. Komunikuj się jasno i otwarcie, otwórz się w konwersacji z drugą osobą, nie ograniczaj się - to moment, by wejść na wyższy poziom.
  • Napisz list miłosny do siebie. Listy miłosne mogą być skutecznym środkiem rozwoju osobistego. Pomagają utrwalić wartości i cele, zapamiętać to, co jest dla ciebie ważne. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, napisz: „Zbyt rzadko mówię ci, jak bardzo cię kocham”. 
  • Zweryfikuj / rozpisz swoje cele zawodowe. Gdzie chcesz być za pięć lat? Jaką pracę chciałbyś/chciałabyś mieć? Rozpisz to! Nie musisz od razu zmieniać pracy, ale zrób to dla siebie - dla swojej samorealizacji.
  • Planuj i częściej spoglądaj w kalendarz. Wykorzystaj energię księżyca w nowiu w Pannie do planowania, usprawniania swojej rutyny i lepszej organizacji życia. Podejdź do niego metodycznie i praktycznie - początek września to naprawdę doskonały czas, by zaplanować jesień i zimę.
  • Pozwól sobie na spontaniczne wyjścia i wydarzenia. Faza nowiu to świetny czas, aby poznać nowych ludzi i zaprosić ich do swojego życia. Tak, to też czas na nową miłość!

Księżyc w nowiu we wrześniu 2023: to lepiej odpuścić

Nie porównuj się z innymi! Wrześniowy księżyc w nowiu to najgorszy czas, by się na tym skupiać. W ten sposób ściągamy na siebie złą energię i dołujemy się, zamiast wzmacniać. Oczywiście, nie zawsze jest to łatwe, ale szczególnie w tym czasie powinniśmy zwracać uwagę na naszą wewnętrzną suwerenność i celebrować ją.

Jeśli wpadniesz w pułapkę porównywanie się, pamiętaj, że zawsze porównujemy się tylko z jednym aspektem drugiej osoby (np. że jest bogatsza / mądrzejsza / bardziej popularna), ale nie wiemy, czego ta osoba w sobie nie lubi w sobie i jakie ma problemy, których nie znamy. Lepiej zadaj sobie pytanie nacechowane pozytywnie: „Jak mogę pokochać siebie i stawać się lepszą wersją siebie?”. To właśnie w czasie nowiu powinno zajmować twoją głowę.

Artykuł pierwotnie ukazał się na glamour.de.