Jacek Jelonek nieoczekiwanie stał się postacią zmieniającą oblicze polskich mediów. Nieznany dotąd szerszej publiczności model w ubiegłym roku wziął udział w przełomowym reality show o nazwie „Prince Charming Polska”. Wyprodukowany na zlecenie platformy Player program cieszył się na tyle dużą popularnością, że wkrótce zaczęto go emitować także na antenie TTV. Pierwszy w historii polskiej telewizji program randkowy z udziałem homoseksualnych mężczyzn jednak nie tylko osiągnął komercyjny sukces, ale także spełnił swoją podstawową rolę, czyli pomógł tytułowemu „księciu” znaleźć wymarzonego partnera. Pod koniec czerwca Jacek Jelonek świętował pierwszą rocznicę związku z poznanym na planie show chłopakiem, Oliwerem Kubiakiem.

Jacek Jelonek o tym, dlaczego zdecydował się na udział w „Tańcu z Gwiazdami”

Niedawno okazało się, że Jacek Jelonek będzie kontynuował swoją telewizyjną przygodę u konkurencji. Model przystał bowiem na propozycję Polsatu i został jednym z uczestników 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Producenci show od razu zaproponowali mu, by wystąpił w parze z drugim mężczyzną, tworząc tym samym pierwszą jednopłciową parę. Gwiazdor „Prince Charming Polska” zdradził, dlaczego zdecydował się przyjąć tę niecodzienną ofertę.

Zatańczenie z kobietą byłoby po prostu okej. Tak naprawdę nic by nie zmieniło w życiu innych - powiedział w rozmowie z Filipem Borowiakiem opublikowanej na łamach serwisu WP Gwiazdy.

Jackek Jelonek ma nadzieję, że jego udział w „Tańcu z Gwiazdami” wpłynie pozytywnie na poziom akceptacji par jednopłciowych w polskim społeczeństwie.

Pomyślałem, sobie, że fajnie, że ta propozycja wyszła od razu, bo dała mi szansę na to, że coś dodatkowego wniosę swoim udziałem dla społeczeństwa, dla Polaków. Może staną się bardziej otwarci i zobaczą, że tak naprawdę w tańcu nie chodzi o to, że ktoś jest kobietą, a ktoś jest mężczyzną - przyznał.

Jacek Jelonek i Michał Danilczuk zdradzają, jak będą wyglądały ich występy

Model zwrócił uwagę na to, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dwie osoby tej samej płci występowały razem na parkiecie – także w tańcach towarzyskich.

Michał to bardzo ładnie wytłumaczył, że w tańcu kroki opisywane są jako lead and follow (ang. prowadzić i podążać - przyp. red.), a dopiero później z biegiem lat pewne kroki zostały przypisane kobiecie, bo były bardziej zmysłowewyjaśnił.

Zobacz także:

My chcemy pokazać, że tak naprawdę dwóch mężczyzn może tańczyć standardowe tańce, ale przy tym świetnie się bawić. Nie będzie w tym kobiety i mężczyzny, bo żaden z nas nie planuje zmiany płci, jest po prostu mężczyzną. I dalej, naszym zdaniem, będzie to po prostu wyglądało fajnie. Pokażemy fajną historię - kontynuował.

W dalszej części wywiadu wspomniano także o niedawnej wypowiedzi Dody. W rozmowie z tym samym dziennikarzem artystka zdradziła, że bardzo podoba się jej ten pomysł i z pewnością będzie oglądać występy jednopłciowej pary. Zastanawiała się jednak na głos, jak w zasadzie będą wyglądać występy dwóch panów.

Ale jak oni będą robić te wszystkie podnoszenia? Kto będzie babą? (...) Jak to w ogóle tanecznie ugryźć? - pytała Doda.

Jelonek i Danilczuk postanowili zaspokoić ciekawość artystki i zapewne wielu innych osób, które czekają na ich pierwsze występy w  „Tańcu z Gwiazdami 13”. Z wywiadu dla WP Gwiazdy dowiedzieliśmy się, że to Jacek będzie podnosił Michała. Powód jest prosty.

Jacek jest większy ode mnie. Jest silniejszy, więc elementy akrobatyczne, podnoszenia, będzie wykonywał Jacek. (…) To jest według mnie normalne. Jakbym ja był większy, to ja bym to wykonywał - wytłumaczył tancerz.

Jesteście ciekawi występów pierwszej jednopłciowej pary w polskiej wersji „Tańca z Gwiazdami”?