Telewizja Polsat dwoi się i troi, aby tej jesieni wygrać z konkurencją i przyciągnąć przed ekrany rekordową liczbę widzów. Stacja stawia w tym sezonie w sporej mierze na cieszące się niegasnącą popularnością produkcje typu reality show. Na początku września swoją premierę będzie miał chociażby program z udziałem jednej z największych gwiazd polskiego show-biznesu – Dody. To jednak nie wszystko. Zarząd stacji zdecydował się także na kontynuację sprawdzonych hitów. Mowa o powracającym po kilkuletniej przerwie „Hell’s Kitchen” oraz utrzymanym w konwencji bikini reality „Love Island. Wyspa miłości”, którego najnowszy, szósty już sezon startuje pod koniec sierpnia.

„Love Island. Wyspa miłości” - kiedy rusza 6. edycja show?

Tak jak wspomnieliśmy, polska wersja „Love Island” wraca na antenę jeszcze w tym miesiącu. Premierę nowego sezonu zaplanowano na 29 sierpnia. Emocjonujące wydarzenia z luksusowej willi w hiszpańskiej Marbelli będzie można śledzić aż sześć dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę o godz. 22:10.

„Love Island. Wyspa miłości” - Oliwer Kubiak w ekipie programu

Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie w sieci coraz częściej zaczęły pojawiać się głosy krytyki odnośnie castingu do „Love Island”. Internauci zwracali uwagę na fakt, że spora część „wyspiątek”, jak pieszczotliwie nazywani są uczestnicy i uczestniczki programu, to znajomi osób z poprzednich edycji lub osoby cieszące się już sporą popularnością w social mediach.

Produkcja najwyraźniej wzięła sobie te opinie do serca. Przy kompletowaniu obsady „Love Island 6” zmodyfikowano bowiem sposób pozyskiwania nowych uczestników. Singielek i singli chętnych na przeżycie telewizyjnej przygody postanowiono tym razem szukać także „w terenie”.

Adresy gdzie się wybierzemy, to przestrzenie wydarzeń, koncertów, fajf i innych miejsc, gdzie można spotkać atrakcyjnych młodych ludzi, będących na etapie życia singla. To jedyna nowość w procesie castingowym, bo nie ogranicza nas pandemia i cieszymy się, że wreszcie możemy wyjść do ludzi, a nie szukać ich tylko w internecie - komentował  serwisowi Wirtualne Media Tomasz Kin, producent wykonawczy show.

Co ciekawe, jedną z osób odpowiedzialnych za casting został Oliwer Kubiak, czyli zwycięzca programu „Prince Charming Polska”, pierwszego w historii polskiej telewizji randkowego reality show dla nieheteronormatywnych mężczyzn. To właśnie on zdobył serce Jacka Jelonka, którego z kolei tej jesieni będzie można oglądać w nowej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Pod koniec czerwca para świętowała pierwszą rocznicę związku.

Nasz redakcyjny researcher Oliwer zrobił montażówkę o castingu. Nie świadczy to o tym, że influencerzy będę angażowani do projektu. Każdy były Islander jest influencerem z dużym zasięgiem, zwłaszcza finaliści wszystkich sezonów i to jedyni influencerzy, jakich prosimy o wsparcie przy odbywającym się castingu - wyjaśnił Tomasz Kin.

Zobacz także:

Casting do 6. sezonu „Love Island. Wyspa miłości”

„Love Island. Wyspa miłości” to format znany z dużej rotacji uczestników i uczestniczek. To oznacza, że do programu można dołączyć nawet parę tygodni po starcie bieżącego sezonu. Aby zgłosić się na casting do szóstego sezonu show należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej loveislandpolska.pl.

Gospodynią show niezmiennie pozostaje modelka, wizażystka i influencerka Karolina Gilon.

Czekacie na nowe odcinki „Love Island Polska”?