Programy typu reality show cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, w tym w Polsce. Nic więc dziwnego, że największe stacje dodają do swoich ramówek kolejne – czasem niezwykle zaskakujące formaty tego typu. Kilka miesięcy temu w mediach pojawiły się informacje, według których jedna z największych gwiazd polskiego show-biznesu będzie szukać partnera w nowym programie randkowym. Natomiast w lipcu dowiedziałyśmy się i dowiedzieliśmy się, o kogo chodzi. Okazuje się, że główną bohaterką show będzie Doda (Dorota Rabczewska), a tytuł programu to „Doda. 12 kroków do miłości”. Pierwszy odcinek już 3 września! Oto wszystko, co wiemy na ten temat. 

„Doda. 12 kroków do miłości” - gwiazda będzie szukać partnera w nowym reality show Polsatu

Takiego programu w polskiej telewizji jeszcze nie było. W tym tygodniu serwis Wirtualnemedia.pl podał, że Polsat stworzył reality show „Doda. 12 kroków do miłości”, w którym Dorota Aqualiteja Rabczewska – przy wsparciu psychologa (terapeuty Leszka Mellibrudy) – będzie szukać partnera. Główna zainteresowana całą sprawą poinformowała za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, że zdjęcia trwały 40 dni i zostały już zakończone. Natomiast dzień później twórczynie i twórcy programu ujawnili kolejne szczegóły. 

Jak się okazuje, show powstało na licencji izraelskiego formatu „Anna’s 12 Steps to Love”. Co ciekawe, gwiazda oryginalnej wersji odnalazła miłość. Związała się z mężczyzną, którego poznała w programie, a także założyła z nim rodzinę. Jeśli chodzi o polski odpowiednik, Doda współtworzyła scenariusz (został on rozszerzony o wątki z jej życia prywatnego i zawodowego), produkcją i reżyserią z ramienia firmy Rochstar zajął się Michał Majak, twórca m.in. „The Voice Kids”, natomiast producentem wykonawczym jest Pascal Litwin.

„Doda. 12 kroków do miłości” - co wiemy o nowym show Polsatu?

Program Doda. 12 kroków do miłości” zapowiada się naprawdę ciekawie. Formuła będzie się bowiem opierać na spotkaniach gwiazdy z dwunastoma mężczyznami, którzy zawalczą o jej względy. Podczas randek będą musieli zwrócić jej uwagę i zainteresować swoją osobą, dlatego możemy spodziewać się czegoś spektakularnego. Jak dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu prasowego, na potrzeby programu piosenkarka wyprowadziła się do wynajętego domu - z dala od zgiełku miasta. Podczas eksperymentu mogła liczyć na wsparcie swoich bliskich. 

Dla mnie najważniejsze jest, żeby spojrzeć na siebie z innej perspektywy i zrozumieć mechanizmy swoich złych wyborów. Bo nikt nie stał nade mną z pistoletem, nikt mnie do niczego nie zmuszał, przeciwnie – czasem mnie ostrzegano, a mimo to dalej brnęłam w związek. Jakie mam deficyty? Dlaczego tak się dzieje, mimo, że mam bardzo dobrze rozwiniętą intuicję? - wyznała Doda w programie, który jesienią trafi do telewizji Polsat. 

Doda weźmie udział w dwunastu randkach, a następnie wybierze czterech mężczyzn, z którymi umówi się jeszcze raz. Potem będzie musiała wybrać jednego kandydata, z którym wyjedzie na romantyczny weekend.

„Doda. 12 kroków do miłości” - uczestnicy. Kto zawalczy o serce popularnej wokalistki?

Kim są uczestnicy wzbudzającego wiele emocji show? To mężczyźni, którzy zostali wybrani podczas castingu. Pochodzą z różnych środowisk, mają różny status społeczny, wśród nich są także osoby spoza Polski. Co absolutnie zrozumiałe, ich nazwiska pozostają na razie tajemnicą. Prawdopodobnie poznamy je dopiero w trakcie emisji, a ta... zbliża się wielkimi krokami. 

„Doda. 12 kroków do miłości” - data premiery i emisja

Program „Doda. 12 kroków do miłości” ujrzy światło dzienne jesienią tego roku. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już 3 września. Wiadomo też, że odcinki będą emitowane raz w tygodniu, a konkretnie w soboty o godz. 20:00 w telewizji Polsat. 

Zobacz także:

„Doda. 12 kroków do miłości” - zwiastun

Na miesiąc przed emisją premierowego odcinka show Polsat udostępnił pierwszy oficjalny zwiastun programu. Nie zabrakło bolesnych rozliczeń z przeszłością, łez, traumatycznych wspomnień i refleksji.

Nigdy nie miałam szczęśliwej miłości. Nigdy! - żali się Doda w zapowiedzi show.

W zwiastunie pokazano także fragment rozmowy gwiazdy z doktorem Leszkiem Mellibrudą. Wokalistka zastanawia się wraz z nim, co w jej życiu sprawia, że tak trudno jej znaleźć odpowiedniego partnera.

Potrafisz zabijać miłość? - pyta ją psycholog.

Tak. Musiałam się tego nauczyć po pierwszym moim byłym mężu. Bardzo go kochałam - mówi artystka, wspominając bolesne rozstanie z Radosławem Majdanem.

Myślicie, że wykonawczyni hitu „Melodia ta” w końcu odnajdzie prawdziwą miłość? Pierwszy zwiastun programu „Doda. 12 kroków do miłości” do obejrzenia poniżej.