Ulubione sukienki Francuzek to jeden z tych aspektów ich stylizacji, na którego temat stale pogłębiamy naszą wiedzę. Na szczęście poza oczywistymi klasykami pod postacią małej czarnej lub slip dress pojawiają się też kolejne odkrycia. Jako jeden z najgorętszych trendów tego lata przedstawiona została sukienkę z wycięciami. Można ją zobaczyć także w stylizacjach Francuzek. Z tego powodu zamiast snuć domysły na temat ich pozostałych wyborów, przyjrzeliśmy się dokładnie modelom, które ostatnio noszą najchętniej. Okazuje się, że letnie sukienki Francuzek to coś, czego wyjątkowo potrzebujemy w naszych szafach. Jeżeli też chciałabyś od nich pożyczyć niektóre fasony, to zebraliśmy 6 najciekawszych propozycji wraz ze wskazówkami, gdzie można je kupić.

Letnie sukienki Francuzek – Sukienka bez pleców

Nonszalancki styl Francuzek bazuje przede wszystkim na klasycznych fasonach i powściągliwej kolorystyce. To „coś”, co wyróżnia je od kochających minimalizm Skandynawek, objawia się w detalach. Czasami jest to ozdobny kołnierzyk, innym razem bufiaste rękawy, a kolejnym odsłonięte plecy. Idąc tym tropem można dostrzec jeden z ulubionych modeli sukienek z szaf Francuzek. Mowa oczywiście o sukience bez pleców. Podczas najcieplejszej pory roku fashionistki z tego kraju noszą ją solo. Nie oznacza to jednak, że jesienią to ubranie trafi na kilka miesięcy do szafy. Parę trików stylizacyjnych sprawi, że ten model przeobrazi się w całoroczny.

 

 

Letnie sukienki Francuzek – Sukienka z wycięciami

Słabość Francuzek to detali, które w łatwy sposób mogą nadać charakteru ich stylizacjom, widać także na przykładzie sukienek z wycięciami. Subtelne otwory na bokach, w okolicy dekoltu lub w jeszcze w innym miejscu od razu sprawiają, że nawet najprostszy model wygląda zupełnie inaczej niż dotychczas.

 

 

Zobacz także:

Wybór takiej opcji ma ogromną zaletę. Całej stylizacji nie potrzeba już wiele, żeby robiła wrażenie. Francuzki doskonale o tym wiedzą i czasami z pomocą takiej sukienki idą na łatwiznę. Wybierają klasyczne klapki, na ramię zarzucają bagietkę i są właściwie gotowe do wyjścia. Ty też latem możesz pójść w ich ślady.

Letnie sukienki Francuzek – Slip dress

Slip dress to model, który cieszy się ogromnym uznaniem w wielu zakątkach świata. Znajdziemy go między innymi wśród ulubionych sukienek Włoszek. Na tym oczywiście nie koniec, bo Francuzki również mają do niego słabość. Bieliźniane sukienki w różnych wydaniach noszą nie tylko na wieczorne wyjścia, ale nawet na co dzień. W zależności od okazji i nastroju zmieniają ich wygląd z pomocą pozostałych elementów stylizacji. Slip dress z narzuconym sweterkiem będzie wyglądała zupełnie inaczej niż w pojedynkę. To właśnie jeden z powodów, dla których warto mieć chociaż jedną taką sukienkę w swojej szafie.

 

 

Letnie sukienki Francuzek – Mała czarna

Mała czarna to flagowa sukienka w szafach Francuzek. Model, którego popularność nie słabnie za sprawą Coco Chanel już od 100 lat, wydaje się wręcz obowiązkowym punktem ich stylizacji. Na szczęście nie ma jednej definicji małej czarnej, więc każda Francuzka, Polka i kobieta z dowolnego zakątka świata może interpretować ten temat dowolnie. Wystarczy, żeby pamiętała o kolorze, który w tym przypadku ma kluczowe znaczenie. Mała czarna może być w wersji mini, midi lub maxi. Nie ma też narzuconych z góry rękawów lub innych detali, choć powinien ją wyróżniać klasyczny design. Latem Francuzki mogą korzystać z tego modelu o każdej porze dnia i nocy. Od fasonów, które sprawdzą się jako sukienka do biura, po typowo wieczorowe kreacje na wyjątkowe okazje.

 

 

Letnie sukienki Francuzek – Mała biała

Lato to moment w roku, kiedy nieśmiertelna czerń czasami musi ustąpić miejsca jaśniejszym kolorom. Widać to także w stylizacjach Francuzek, które na wakacje lansują małą białą. Ponadczasowe sukienki w tym uniwersalnym kolorze swoją popularnością depczą po piętach kultowej małej czarnej. Do dyspozycji są rozmaite fasony, długości i materiały. Łączącym je punktem jest tylko kolorystyka. Francuzki interpretują ten trend na różne sposoby. Na co dzień wybierają białe sukienki z bufiastymi rękawami, koszulowe modele, proste fasony na ramiączkach i wiele innych. Ty też znajdziesz coś dla siebie. W sklepach nie brakuje białych sukienek, które mogą zachwycić.

 

 

Letnie sukienki Francuzek – Sukienka w kwiatki

Stylizacje Francuzek nie przywodzą nam w pierwszej chwili na myśl wielobarwnych ubrań. Jednak i one czasami rezygnują z powściągliwej palety i pozwalają sobie na małe szaleństwo. W ich przypadku często objawia się ono za sprawą kwiatowych wzorów, a te są wprost stworzone do nadrukowywania ich na sukienki. To daje nam prostą wskazówkę.

 

Wśród ulubionych sukienek Francuzek na lato są modele ozdobione kwiatowymi wzorami. Ten print jest kluczowy i nie pociąga za sobą konkretnych wyborów. Sukienka w kwiatki z szafy Francuzki może być w wersji mini, midi lub maxi. Na ramiączkach, z krótkim rękawem albo z długim. Dzięki temu w tym przypadku także inspiracje z szaf Francuzek możesz potraktować jako luźne wskazówki i kierować się przede wszystkim własnym gustem.