Uwielbiamy, gdy dzieci sławnych rodziców pokazują się w ich ubraniach lub odtwarzają ich stylizacje. To właśnie postanowiła zrobić Lila Moss, czyli córka Kate Moss. Na tegorocznej gali The Fashion Awards, młoda modelka pojawiła się w naked dress, bardzo podobnej do tej, która miała na sobie jej mama w 1993 roku. Podobieństwo jest ogromne!

Lila Moss odtworzyła słynną stylizację Kate Moss z naked dress w roli głównej

Kate lubi przezroczyste stylizacje. I nie jest to tajemnica. Gwiazdę bardzo często możemy zobaczyć w ubraniach z prześwitującego materiału. W jej ślady poszła Lila, która również stawia na ten trend w wielu swoich lookach. Teraz doszedł kolejny. Jednak nie da się nie zauważyć, że sukienka, w której 21-latka pojawiła się na czerwonym dywanie, do złudzenia przypomina tę, którą jej mama miała na sobie 30 lat temu.

Modelka wybrała odważny projekt albańskiej projektantki Nensi Dojaki. Postawiła na srebrną przezroczystą sukienkę maxi, pod którą było widać jej bieliznę. Look uzupełniła czarnymi butami na obcasach od Saint Laurent i kolczykami vintage, które należą do jej mamy. Włosy spięła i pozostawiła jedynie dwa kosmyki, które opadały jej na twarz. Wyglądała naprawdę pięknie.

fot. Gareth Cattermole / Getty Images

Gdy zobaczyłyśmy tę stylizację, od razu pomyślałyśmy o sukience Kate Moss, którą miała na sobie podczas eventu Look of the Year w 1993 roku. Topmodelka wywołała wtedy niemałe kontrowersje, ponieważ jej stylizacja była kompletnie przezroczysta i prześwitująca. Sukienka Lili nieco różni się od tej Kate – jest zdecydowanie bardziej nowoczesna (dzięki cienkim sznureczkom przy dekolcie) oraz nie aż tak odsłaniająca ciało. Mimo to, obydwie kreacje pasują do siebie i bez wątpienia są podobne.

fot. Dave Benett / Getty Images

Zarówno córka, jak i mama wyglądały w swoich sukienkach przepięknie.

Zobacz także: