Lisa Loring – pierwsza Wednesday Addams w historii

Lisa Loring miała zaledwie sześć lat, kiedy otrzymała angaż w sitcomie ABC „Rodzina Addamsów”. Rolę Wednesday Addams mała aktorka odgrywała przez dwa lata. Później można było ją oglądać m.in. w popularnych serialach telewizyjnych „The Pruitts of Southampton” i „As the World Turns”.

Do końca życia świat kojarzył ją jednak z mroczną, acz słodką dziewczynką, która miała słabość do przerażających zwierzaków domowych (na czele z jadowitym pająkiem Homerem i jaszczurką o sugestywnym imieniu Lucyfer) i bawiła się lalką bez głowy.

To właśnie taniec Wednesday w wykonaniu małej Lisy Loring stał się jedną z najważniejszych inspiracji dla viralowych pląsów Jenny Ortegi w hitowym serialu Netfliksa poświęconym córce Morticii i Gomeza Addamsów. Zapomniana scena, w której kilkulatka z warkoczami prezentuje swoje zadziwiające umiejętności taneczne, powróciła do zbiorowej wyobraźni po blisko sześciu dekadach, pod koniec 2022 roku. Wtedy to układ choreograficzny Ortegi z produkcji „Wednesday” zawładnął TikTokiem i innymi mediami społecznościowymi, inspirując tysiące osób z całego świata do odtworzenia hipnotyzującej sekwencji.

Lisa Loring nie żyje

Niestety 28 stycznia osoba, od której wszystko to się zaczęło – Lisa Loring – zmarła. Śmierć aktorki została potwierdzona przez jej córkę, Vanessę Foumberg, która razem z siostrą towarzyszyła mamie w ostatnich chwilach.

Odeszła w spokoju, trzymając obie córki za ręce – przekazała Foumberg magazynowi „Variety”.

64-latka przeszła udar, który okazał się na tyle poważny, iż nie udało się uratować gwiazdy. Od momentu zdarzenia aktorkę podtrzymywał przy życiu specjalistyczny sprzęt. Zawiadomiła o tym w mediach społecznościowych przyjaciółka zmarłej, Laure Jacobson.

Z wielkim smutkiem informuję o śmierci naszej przyjaciółki, Lisy Loring. 4 dni temu doznała rozległego udaru, który był związany z paleniem i nadciśnieniem. Od 3 dni była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Wczoraj rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu od sprzętu i Lisa zmarła w nocy – wyjaśniła Jacobson na Facebooku. W popkulturowym „gobelinie” i w naszych sercach pozostanie zapamiętana jako Wednesday Addams. Piękna, miła, kochająca matka, dziedzictwo Lisy w branży rozrywkowej jest ogromne. A dziedzictwo dla jej rodziny i przyjaciół – bogactwo humoru, przywiązania i miłości – na długo pozostanie w naszej pamięci. RIP, Lisa. Cholera, dziewczyno, byłaś taka zabawna! – podkreśliła autorka wpisu.