Zadziwiający taniec Wednesday i Spider-Mana

Taniec Wednesday z 4. uwielbianego serialu Netfliksa odcinka został niekwestionowanym hitem sieci. I choć od premiery produkcji Tima Burtona minęły już ponad dwa miesiące, słynna scena nie traci na popularności. Układ choreograficzny Jenny Ortegi zawładnął TikTokiem i innymi mediami społecznościowymi, odtworzyły go już tysiące osób z całego świata.

Wygibasy Wednesday wykonała m.in. na lodzie olimpijska łyżwiarka figurowa Kamila Valieva, pod wodą ruchy odtworzyła wybitnej klasy pływaczka (czterokrotna mistrzyni świata w pływaniu synchronicznym), Kristina Makushenko, do zabawy przyłączyły się też największe gwiazdy, na czele z Lady Gagą. Na tym jednak nie koniec. Wciąż powstają nowe wersje przebojowej choreografii, a internautki i internauci z całego globu prześcigają się w realizacji coraz to nowych pomysłów.

Wśród tych najbardziej zaskakujących są z pewnością klipy, w których rzeczywistość Akademii Nevermore z serialu „Wednesday” przenika się z uniwersum „Spider-Mana”. W sieci krąży już kilka wariacji na temat tego niezwykłego zetknięcia światów. Mroczna bohaterka Ortegi spotyka się w nich (zarówno do oryginalnej ścieżki dźwiękowej, jak i do przeboju Lady Gagi oraz innych podkładów muzycznych) w szalonym tańcu z Peterem Parkerem z 3. części trylogii Sama Ramiego.

 

Wednesday tańczy z Peterem Parkerem, a internet szaleje

Przypomnijmy: to właśnie w tej części opowieści o Człowieku-Pająku znalazła się pamiętna scena tańca bohatera, w którego wcielił się Tobey Maguire.  W 3. odsłonie blockbustera kostium Spider-Mana połączył się z substancją z kosmosu i zmienił kolor na czarny, co dało Parkerowi olbrzymią siłę, ale też odkryło mroczną stronę jego osobowości... Spotkanie tamtej postaci z Wednesday zdaje się mieć wiele logiki, a zmiksowanie dwu głośnych scen tańca okazało się prawdziwą torpedą.

Wideo zamieszczone na YouTube przez użytkownika MelosQuest obejrzane zostało już ponad 2,4 miliony razy, a liczba ta wciąż rośnie. Pod filmem nie brak entuzjastycznych komentarzy. „Nieoczekiwany duet, którego nie chcieliśmy, ale zdecydowanie potrzebowaliśmy” – emocjonują się internauci. Obejrzyjcie, z pewnością też ogarnie was zachwyt.