Lisa Marie Presley: niepokojące okoliczności śmierci

Dokument „TMZ Investigates: Lisa Marie Presley: Unending Tragedy”, wyemitowany 30 stycznia w telewizji Fox, rzuca nowe światło na śmierć Lisy Marie Presley. Przypomnijmy: córka króla rock’n’rolla odeszła w czwartek 12 stycznia w wieku 54 lat w wyniku zatrzymania akcji serca.

Według ustaleń dziennikarzy aktorka w ostatnich dniach swojego życia przyjmowała leki opioidowe i w ciągu zaledwie dwóch miesięcy przed śmiercią schudła blisko 23 kilogramy. Źródła TMZ poinformowały też, że gwiazda była na radykalniej diecie, brała tabletki odchudzające oraz przeszła operację plastyczną – wszystko po to, by móc „dobrze prezentować się” podczas sezonu nagród w branży rozrywkowej, który przypada na pierwsze miesiące roku. Dwa dni przed śmiercią Lisa Marie Presley była zresztą obecna na ceremonii wręczenia Złotych Globów, gdzie – zdaniem wielu – wyglądała na zmęczoną i osłabioną.

To właśnie w czasie tej gali córka Elvisa, która pod koniec życia zmagała się z problemami finansowymi, udzieliła ostatniego wywiadu na czerwonym dywanie. Prezenter radiowy Billy Bush, który z nią wtedy rozmawiał, opowiadał po fakcie:

Miała zachwianą równowagę. Mówiła bardzo powoli. Kiedy wywiad się skończył, odwróciłem się do mojego producenta i powiedziałem: „Coś tu nie gra”.

Priscilla Presley chce unieważnić testament Lisy Marie Presley

Niemal jednocześnie z tymi smutnymi informacjami świat obiegła wiadomość o tym, że matka Lisy Marie, 77-letnia Priscilla Presley, domaga się zakwestionowania testamentu 54-latki. Była żona Elvisa nie otrzymała od córki nic w spadku, a teraz walczy o swoje prawo do majątku. Twierdzi, że poprawka do ostatniej woli, którą Lisa Marie wprowadziła w 2016 roku, usuwając z niego m.in. matkę, nie jest autentyczna.

Według pisma, które wpłynęło do Sądu Najwyższego w Los Angeles, podpis na testamencie „wydaje się być niezgodny ze zwyczajowym podpisem” córki Priscilli Presley. Ponadto wprowadzone zmiany nie zostały poświadczone przez notariusza ani innych świadków, w związku z czym powinny zostać uznane za nieważne.