Łukasz „Juras” Jurkowski to postać, której z pewnością nie trzeba przedstawiać fanom i fanom taekwondo oraz KSW, czyli wiodącej federacji zdobywającej w ostatnich latach w naszym kraju coraz większą popularność dyscypliny określanej mianem mieszanych sztuk walki (MMA). Ile ma lat? Jakie sukcesy ma na swoim koncie? Kim jest jego partnerka? Czym obecnie zajmuje się na co dzień? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Łukasz „Juras” Jurkowski – ile ma lat i skąd pochodzi?

Łukasz Jurkowski przyszedł na świat 8 marca 1981 roku. W tym roku skończył więc 40 lat. Wychował się w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje do dziś.

Łukasz „Juras” Jurkowski – kariera sportowa i MMA

Juras zaczął swoją przygodę ze sportami walki w wieku 17 lat jako zawodnik taekwondo w wersji ITF. Radził sobie fantastycznie. Zaledwie trzy miesiące po rozpoczęciu treningów wystąpił na Mistrzostwach Warszawy w Taekwondo i zajął tam pierwsze miejsce.

Dwa lata później zaczął trenować brazylijskie jiu-jitsu. W 2004 roku wygrał w Stanach Zjednoczonych Puchar Świata w Taekwondo i został zawodnikiem kadry narodowej. Jego przygoda z tą dyscypliną nie trwała jednak długo. Doznał poważnej kontuzji, a do tego w 2004 roku podpisał kontrakt z KSW. W sumie stoczył 29 walk. Wygrał 17, w tym 5 przez nokaut.

Łukasz „Juras” Jurkowski – „Ninja Warrior Polska” i „Taniec z Gwiazdami”

Były zawodnik MMA od dłuższego czasu jest związany z Telewizją Polsat. Komentuje wydarzenia sportowe w Polsat Sport, a od czterech sezonów na głównej antenie stacji komentuje wyczyny uczestników w wymagającym niezwykłej sprawności fizycznej i zwinności teleturnieju o nazwie „Ninja Warrior Polska”.

Jesienią 2021 roku pojawił się w obsadzie dwunastego sezonu programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, gdzie występuje w parze z doświadczoną i utytułowaną tancerką Wiktorią Omyłą.

Łukasz „Juras” Jurkowski prywatnie – żona, dziecko, partnerka

Nie jest tajemnicą, że gwiazdor Polsatu ma za sobą nieudane małżeństwo. Z żoną rozwiódł się po siedmiu latach. Z tego związku ma córkę. Obecnie jego partnerką jest Paulina Powierza, znana lepiej w sieci jako Carmen Black. Znajdziecie ją na Instagramie pod nazwą @carmenblacktattoo.

Zobacz zdjęcia „Jurasa” oraz jego partnerki już teraz w naszej galerii.