Kim jest Łukasz Płoszajski? Wiek, pochodzenie, wykształcenie

Łukasz Płoszajski przyszedł na świat 27 kwietnia 1978, wobec tego ma 44 lata. Urodził się w Łodzi, gdzie ukończył Wydział Aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera. W 2002 r. zadebiutował w spektaklu Teatru Telewizji pt. „Sesja kastingowa” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, w którym wcielił się w postać Mnicha. Z kolei na deskach teatru debiutował rok poźniej rolą Złotego w przedstawieniu „Podróż do wnętrza pokoju” w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Przez ponad 11 lat wcielał się w postać Toma Kerwooda w spektaklu „Rodzina Kerwoodów” we Wrocławskim Teatrze Komedia. 

Łukasz Płoszajski – kariera

Płoszajski zasłynął przede wszystkim rolą Artura Kulczyckiego w hitowym serialu Polsatu „Pierwsza miłość”, z którym związany jest od samego początku, czyli 2004 roku. Niewiele osób jednak wie, że pochodzący z Łodzi aktor na szklanym ekranie debiutował w prowadzonym przez Michała Fajbusiewicza programie „Magazyn Kryminalny 997”. Na swoim koncie ma także udział w takich produkcjach jak:

  • „Kryminalni”
  • „Świat według Kiepskich”
  • „Pensjonat pod różą”
  • „Hotel 52”
  • „Przepis na życie”
  • „Na dobre i na złe”
  • „Ranczo”
  • „Ojciec Mateusz”
  • „Na Wspólnej”

W 2016 roku popularny aktor telewizyjny i teatralny założył własny kanał na YouTube – „Haker umysłu” – w którym prezentuje swoje zdolności kierowania ludzkim zachowaniem jako mentalista. 

Łukasz Płoszajski – żona, dzieci

Łukasz Płoszajski, który na co dzień mieszka we Wrocławiu, niewiele mówi na temat swojego życia prywatnego. Rzadko można zobaczyć go podczas branżowych imprez w towarzystwie żony, dlatego nie lada niespodzianką było, gdy aktor pojawił się pod koniec 2021 roku na premierze spektaklu „Niespodziewany powrót” w Teatrze Imka wraz z ukochaną, Emilią Oleksiak. – To wyrozumiała ciepła, cudowna dziewczyna. I mój najlepszy kumpel zarazem, z którym mogę pogadać o wszystkim. Wiem, co robię. Zanim pokochałem Emilkę spotykałem się z wieloma kobietami – mówił na łamach „Na żywo” na chwilę przed ślubem. 

Emilia Oleksiak i Łukasz Płoszajski / fot. AKPA

Łukasz Płoszajski i Emilia Oleksiak stanęli na ślubnym kobiercu w 2008 roku. W uroczystości, która odbyła się w niewielkiej miejscowości pod Wrocławiem, udział wzięło 50 osób. Wśród weselnych gości nie zabrakło koleżanek i kolegów z planu serialu „Pierwsza miłość”, m.in. Anety Zając z Mikołajem Krawczykiem.

Owocem związku Płoszajskiego i Oleksiak jest 11-letni syn, Mikołaj Dominik. Chłopiec przyszedł na świat 10 stycznia 2011 r. 

Zobacz także:

Łukasz Płoszajski w „Tańcu z Gwiazdami 13”

Po rocznej przerwie show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” powraca na antenę Polsatu. Wśród uczestników 13. edycji znalazł się Łukasz Płoszajski, któremu partnerować będzie Wiktoria Omyła. – Uwielbiam się bawić i w tym programie zamierzam bawić się rewelacyjnie. [...] Największym wyzwaniem jest ilość godzin, którą muszę poświecić na treningi. Ale to będzie bardzo fajny czas, który ma mi przynieść coś zupełnie nowego w życiu – zdradził serialowy Artur w jednym z wywiadów.

Przypomnijmy, że najnowszy sezon „Tańca z Gwiazdami” będzie emitowany w każdy poniedziałek, począwszy od 29 sierpnia, o godz. 20:05. Relacja z każdego odcinka do sprawdzenia na Glamour.pl. 

Łukasz Płoszajski – Instagram 

Gwiazdor posiada konto w popularnym serwisie Instagram. Jego nazwa to @lukaszploszajski. Na ten moment profil śledzi prawie 100 tys. użytkowników – ta liczba z pewnością wzrośnie, gdy kolejna edycja flagowego programu Polsatu wystartuje wraz z jesienną ramówką.