Co ma wspólnego pielęgnacja skóry z lukrowanym pączkiem? Okazuje się, że więcej niż się wydaje w pierwszej chwili. Według Hailey Bieber to właśnie glazed donut skin jest największym urodowym przebojem na 2022 rok. Modelka o swojej rutynie pielęgnacyjnej opowiadała już w zeszłym roku. W materiale, który zamieściła w serwisie YouTube, zdobyła się na wyznanie, które teraz może określić jeden z najgorętszych trendów urodowych.

Moim standardem, kiedy idę spać, jest to, że jeśli nie kładę się do łóżka wyglądając jak oszklony pączek, to nie robię tego, co powinnam. Podstawą jest krem nawilżający, który sprawia, że wygląda się na koniec dnia jak lukrowany pączek – powiedziała modelka.

Brzmi to z jednej strony pysznie, ale z drugiej jest też w tym coś dziwnego. W końcu gruba warstwa błyszczącego lukru nigdy dotąd nie była inspiracją dla naszego wyglądu. Trzeba jednak przyznać, że cera Hailey Bieber zawsze prezentuje się zachwycająco i świetliście, więc może warto zostać na noc pączkiem, żeby w dzień cieszyć się podobnymi efektami. Na szczęście modelka nie trzyma w tajemnicy kosmetyków, które pozwalają jej uzyskać taki efekt. Dzięki temu można wybrać te same produkty lub ich bardziej dostępne w Polsce i przystępne cenowo odpowiedniki, a następnie sprawić, że rutyna pielęgnacyjna Hailey Bieber stanie się również twoją.

Rutyna pielęgnacyjna Hailey Bieber – oczyszczanie skóry twarzy

Hailey Bieber doskonale zdaje sobie sprawę z wagi oczyszczania skóry w rutynie pielęgnacyjnej. Ten pierwszy element jest u niej złożoną kwestią. Modelka stawia na zalecane podwójne oczyszczanie skóry twarzy. Najpierw sięga po MARA Algae Enzyme Cleansing Oil. Olejek służy jej do rozpuszczenia makijażu. Modelka przyznała, że wcześniej nie podchodziła w tak kompleksowy sposób do oczyszczania i dopiero w czasie kwarantanny odkryła tę metodę. Niestety produkt, którego używa Hailey Bieber, nie jest dostępny w Polsce, ale w sklepach można znaleźć dużo skutecznych olejków do demakijażu.

Drugi w kolejności jest kosmetyk oczyszczający na bazie wody, a nie tłuszczu. Taka formuła idealnie radzi sobie z zanieczyszczeniami, które w trakcie dnia osiadają na skórzane naszej twarzy. W tym celu modelka sięga po HoliFrog Tashmoo Water Lily Nourishing Milky Wash, który dodatkowo dba o odpowiednie nawilżenie.

Rutyna pielęgnacyjna Hailey Bieber – serum

Na oczyszczoną skórę twarzy modelka nakłada serum Biba Los Angeles Plant Stem Cell Peptide Serum. Ten konkretny produkt nie jest dostępny w Polsce, ale można go zastąpić innym produktem z peptydami, które są w jego składzie kluczowym elementem. Hailey Bieber wmasowuje ten kosmetyk w skórę twarzy. Istotny jest także fakt, że robi to w momencie, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna. Moisture sandwiching to dość popularny trend, który jest kluczowy, kiedy chcemy zadbać o odpowiednie nawilżenie cery.

Rutyna pielęgnacyjna Hailey Bieber – krem

Po serum przychodzi kolej na kosmetyk, który sprawia, że skóra Hailey Bieber wygląda jak lukrowany pączekkrem nawilżający. Modelka na noc używa Biba Los Angeles Cream Barrier. To niestety również produkt, który nie jest sprzedawany w Polsce, ale u nas można znaleźć inne formuły intensywnie nawilżające z przeciwstarzeniowymi peptydami. Zanim pójdziecie się glazurować, modelka ma jednak jeszcze jedną i do tego bardzo cenną wskazówkę. Gruba warstwa kremu zapewnia świetne nawilżenie, ale w sytuacji kiedy akurat ma się problem z wypryskami, lepiej nie uszczęśliwiać jej na siłę i skupić się na konkretnym problemie. Wtedy lepiej sięgnąć po lekki krem i dodatkowo zadziałać punktowo. Modelka zaleca Starface Hydro-Stars. Te plasterki w kształcie gwiazdek są nie tylko urocze, ale przede wszystkim bardzo skuteczne w walce z wypryskami. Dla tego produktu niestety w Polsce także należy szukać alternatywy.

Rutyna pielęgnacyjna Hailey Bieber – olejek

Sam krem jest idealnym wstępem i podstawą lukrowania twarzy, ale nie jej jedynym elementem. Hailey Bieber sięga zatem również po olejek do twarzy. Modelka, która ma suchą skórę, zawsze stawia na wielowarstwową pielęgnację. Na tym etapie używa Furtuna Skin Due Alberi Biphase Moisturising Oil. Ten kosmetyk także na chwilę obecną nie jest sprzedawany w Polsce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znaleźć jego zamiennik spośród produktów dostępnych w naszym kraju. Najważniejsze to dobieranie kosmetyków pod konkretny typ skóry i jej ewentualne problemy.

Zobacz także:

Rutyna pielęgnacyjna Hailey Bieber – krem pod oczy

Kolejnym etapem rytuału pielęgnacyjnego Hailey Bieber jest krem pod oczy. Modelka używa bareMinerals Ageless Phyto-Retinol Eye Cream. W Polsce nie można go kupić, ale w sklepach jest wiele innych kosmetyków na bazie retinolu, które będą mogły stanowić jego zamiennik. Według Hailey to jeden z najważniejszych elementów jej pielęgnacji. Wrażliwa skóra wokół oczu wymaga specjalnego traktowania i to właśnie ma na uwadze dbająca o skórę twarzy.

Rutyna pielęgnacyjna Hailey Bieber – balsam do ust

Ostatnim krokiem rytuału pielęgnacyjnego Hailey Bieber jest balsam do ust. Spierzchnięte i suche wagi to prawdziwa zmora modelki, z którą stale walczy. Ulubionym kosmetykiem do ust w jej przypadku jest balsam Eucerin Aquaphor. Ten regenerujący kosmetyk można kupić w Polsce i do tego nie kosztuje wiele.

Oznacza to, że recepta na lukrowaną skórę pączka jest tylko jedna – wieloetapowe nawilżanie. To właśnie ono jest kluczem do pięknej i rozświetlonej cery, którą może pochwalić się Hailey Bieber.