Maciej Musiał na kolacji z gwiazdami Netflixa świętuje zakończenie prac nad serialem „1899”

Kolacja w zacnym gronie. To właśnie te słowa najlepiej opisują zdjęcie, które Maciej Musiał opublikował właśnie na Instagramie. A właściwie pierwsze zdjęcie z całej galerii zdjęć z gwiazdami Netfliksa, w tym Guzmanem ze „Szkoły dla Elity”, czyli hiszpańskim aktorem Miguelem Bernardeau, z którym Maciej Musiał spędzał czas już wcześniej – latem tego roku oglądali nawet razem mecz Polska-Hiszpania. Obaj byli wówczas w Berlinie, gdzie kręcono nowy serial platformy streamingowej – „1899”. I to właśnie produkcji, w tym zawartych na planie przyjaźni, dotyczy najnowszy post polskiego aktora. Maciej Musiał opublikował go bowiem z okazji zakończenia prac nad serialem. 

„Ostatnie pół roku było największą przygodą w moim zawodowym życiu. Oprócz niesamowitej pracy, która była spełnieniem moich marzeń, poznałem wspaniałych ludzi. Ludzi, od których nauczyłem się bardzo wiele. Dzięki nim jeszcze bardziej czuje, że we wspaniałości kultur, tożsamości i tradycji, w których wyrośliśmy wszyscy należymy do jednego gatunku ludzkiego. Choć to koniec to czuje, że to tylko przystanek. Przyjaźni i wspólnej drogi” – napisał pod zdjęciami. I podsumował: What is found will not get lost. 

Nie dziwi nas międzynarodowy charakter przekazu, bo i obsada „1899” jest międzynarodowa. Oprócz Macieja Musiała w serialu zobaczymy więc aktorów z całego świata – nie tylko wspomnianego już Miguela Bernardeau ze „Szkoły dla elity”, ale i Andreasa Pietschmanna znanego z „Dark”, Lucasa Lynggaard Tonnesena oraz Clarę Rosager z serialu „The Rain”, a także Emily Beecham, Aneurin Barnard, Rosalie Craig, Marię Erwolter, Yanna Gaela, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabellę Wei, Gabby Wong, Jonasa Bloqueta, Fflyna Edwardsa, Alexandra Willaume'a oraz Antona Lessera. Na zdjęciach udostępnionych przez Macieja Musiała także ich nie zabrakło. I doskonale widać, że pomimo pewnych różnic kulturowych, członkowie obsady rozumieją się świetnie i dogadują znakomicie. Fotki ze wspólnych imprez, karaoke, a także zza kulis produkcji są na to najlepszym dowodem. Najlepiej zresztą przekonajcie się sami i same. Post Macieja Musiała udostępniamy w naszej galerii.

Serial „1899” – O czym będzie nowa produkcja Netlixa?

„A już niedługo widzów na całym świecie zabierzemy w najbardziej niesamowitą podróż na Netflixie jaką kiedykolwiek przeżyli” – zakończył swój wpis Maciej Musiał, zachęcając do obejrzenia produkcji, która rzeczywiście sprawia wrażenie zupełnie innej niż wszystkie. Jak udało nam się dowiedzieć, nowy 8-odcinkowy serial platformy streamingowej „1899” to historia imigrantów płynących statkiem z Europy do Nowego Jorku – właśnie w XIX wieku. Którzy, choć jak obsada produkcji, pochodzą z całkiem różnych środowisk i szerokości geograficznych, mają dokładnie te same marzenia. I nadzieję na lepsze jutro. Nie obejdzie się jednak bez komplikacji i zawirowań, czasem bardzo zaskakujących (jak na pół-horror, pół-dramat przystało). Jakich? Dowiemy się już niebawem.