Oglądaliście wczorajszy mecz Polska-Hiszpania w ramach rozgrywek Euro 2020 (tak, mamy 2021 rok, nic się nie zmieniło!)? Maciej Musiał też. I miał wyjątkowego kompana, bo rodowitego kibica przeciwnej drużyny. Polskiemu aktorowi przed telewizorem towarzyszył kolega po fachu, Miguel Bernardeau, którego znacie z roli Guzmána w serialu Netflix Szkoła dla elity. Maciej zarejestrował to wydarzenie w relacji na Instagram Stories. I ewidentnie było to jeszcze przed strzeleniem gola przez Roberta Lewandowskiego, gdyż na to wskazywała mina niezadowolonego Polaka, a uszczęśliwionego Hiszpana. z tej relacji możecie zobaczyć w naszej galerii na górze strony. 

Jak to się stało, że młodzi aktorzy razem oglądali mecz Polska-Hiszpania? Obaj przebywają obecnie w Berlinie, gdzie trwają zdjęcia do nowego serialu Netflixa – 1899. Jest to międzynarodowa produkcja, której twórcami są Jantje Friese i Baran bo Odar, odpowiedzialni za niemiecki serial Netfixa, Dark. Po tym, jak ich dzieło odniosło wielki sukces na całym świecie, producenci postanowili założyć własną firmę producencką – DARK WAYS i tworzyć wysokiej jakości treści oraz sprzedawać je na rynki na całym świecie. Serial 1899 jest pierwszym projektem DARK WAYS.

Maciej Musiał i Miguel Bernardeau w obsadzie nowego serialu Netflixa „1899”. O czym jest?

O czym opowie serial 1899? Będzie to 8-odicnkowa seria, w której poznamy losy statku z imigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. Pasażerowie, choć reprezentują różne środowiska i narodowości, mają te same marzenia i nadzieję na odmianę losu w nowym stuleciu oraz nowe życie za granicą. Gdy jednak na otwartym morzu natrafiają na drugi starek od miesięcy uznawany za zaginiony, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót. A to, co znajduje się na pokładzie drugiego statku, zamieni podróż do ziemi obiecanej w przypominająca koszmar łamigłówkę. Okazuje się, że skupiają się w niej tajemnice przeszłości łączące wszystkich bohaterów. Tak jak wspomnieliśmy, zdjęcia do 1899 już trwają, a data premiery serialu nie jest jeszcze znana. Musimy przyznać, że produkcja ta zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż wszystkie postacie będą mówić w swoich ojczystych językach.


A wracając jeszcze do Macieja Musiała, to warto przypomnieć, że jest to już jego kolejna produkcja Netflixa. Polski aktor zagrał w pierwszym polskim serialu wyprodukowanym przez platformę, czyli 1983, którego był również producentem wykonawczym, a następnie pojawił się też w niewielkiej roli w Wiedźminie z Henrym Cavillem w roli głównej. Obecnie można go oglądać w kinach w komedii romantycznej Druga połowa, gdzie niewielką rolę dostał też reprezentant polski w piłce nożnej Grzegorz Krychowiak. Jeśli zaś chodzi o Miguela Bernardeau, to na Netflix pojawił się właśnie nowy, 4. już sezon Szkoły dla elity oraz wprowadzenie do niego, czyli Szkoła dla elity - krótkie historie