Magdalena Boczarska – życiorys 

Magdalena Boczarska urodziła się w 1978 roku Krakowie. Spędziła tam również całe swoje dzieciństwo. Aktorka ukończyła XXI Liceum Ogólnokształcące na Osiedlu Tysiąclecia, w którym wybrała klasę o profilu artystycznym. Po maturze dostała się na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, gdzie obroniła dyplom uczelni w 2001 roku. 

Magda Boczarska zadebiutowała na scenie jeszcze w czasie studiów. Zagrała rolę „Kobiety” na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, w spektaklu „Rajski Ogród”. Występ aktorki został odebrany niezwykle pozytywnie przez publiczność oraz krytyków – artystka została wyróżniona nagrodą im. Mikołaja Grabowskiego. Po ukończeniu studiów kariera Boczarskiej zaczęła nabierać tempa, a utalentowana aktorka szybko zdobyła ogólnopolską rozpoznawalność.

Magdalena Boczarska – początki kariery 

Po ukończeniu nauki na PWST w Krakowie Magdalena Boczarska zaczęła występować na deskach Teatru Nowego w Łodzi. Zadebiutowała w sztuce „Kurka wodna” reżyserii Łukasza Kosa. Od 2003 roku Boczarska gra na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. W ostatnich latach zdarzało się jej też współpracować z warszawskim Studio Buffo, Teatro Tatro na Słowacji oraz Carrousel Theater w Berlinie. 

Na szklanym ekranie aktorka zadebiutowała w 2005 roku, przyjmując mniejsze role w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak „Tango z aniołem” czy „Determinator”. W 2007 roku zagrała w komedii „Testosteron” w reżyserii duetu Konecki i Saramonowicz. Aktorka wcieliła się w mniej ważną rolę trzecioplanową. Jednak występ w tak popularnym filmie zapewnił jej rozpoznawalność w branży, dzięki której zaczęła dostawać propozycje angaży w coraz większych produkcjach. W 2008 roku wystąpiła w serialach „Czas Honoru” i „Teraz albo nigdy”, a w 2009 dostała rolę w popularnej komedii „Idealny facet dla mojej dziewczyny” w reżyserii Tomasza Koneckiego. 

Magdalena Boczarska – najważniejsze role 

W 2010 roku Boczarska zagrała rolę pierwszoplanową w niezwykle dobrze ocenianym przez krytyków filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego. Aktorka zaprezentowała tam swój talent aktorski u boku Andrzeja Seweryna i Roberta Więckiewicza. Jej występ odbił się szerokim echem w świecie polskiej kinematografii i została nagrodzona Złotym Lwem. 

W 2017 Boczarska zagrała kolejną ważną, pierwszoplanową rolę w hitowej produkcji „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Za ten występ udało jej się zdobyć Orła, czyli nagrodę przyznawaną przez Polską Akademię Filmową, oraz nominację do Złotego Szczeniaka Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.

Przez ostatnie 20 lat Boczarskiej udało się zagrać w kilkudziesięciu polskich produkcjach kinowych i telewizyjnych. Do innych, ważnych ról w karierze aktorki należą występy w filmach i serialach takich jak:

Zobacz także:

 • „Lejdis”,
 • „Idealny facet dla mojej dziewczyny”,
 • „39 i pół”,
 • „Jak się pozbyć cellulitu”,
 • „Bejbi blues”,
 • „Lekarze”,
 • „Pakt”,
 • „Ostatnia rodzina”,
 • „Pod powierzchnią”,
 • „Druga szansa”,
 • „Piłsudski”,
 • „Żywioły Saszy – ogień”,
 • „Listy do M 4”,
 • „Król”,
 • „Magnezja”.                 

W 2023 roku Boczarska wystąpiła w romansie „Heaven in Hell” w reżyserii Tomasza Mandesa. Film opowiada o miłości pomiędzy kobietą i mężczyzną, których dzieli spora, 15 letnia różnica wieku. Produkcja wywołała niemałe kontrowersje wśród publiczności, szczególnie przez odważne sceny pełne nagości. Przez niektórych została nawet porównana do popularnego filmu „365 dni”, znanego na całym świecie filmu właśnie ze względu na ten aspekt.

Magdalena Boczarska – partner, dzieci, rodzina, życie prywatne 

Obecnie Magda Boczarska jest w związku z polskim aktorem filmowym i teatralnym, Mateuszem Banasiukiem, znanym z serialu obyczajowego „Pierwsza miłość” emitowanego w stacji telewizyjnej Polsat. Artyści poznali się w 2014 roku i wspólnie przyznają, że połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Początki ich związku nie obyły się bez komplikacji, przede wszystkim ze względu na siedmioletnią różnicę wieku obojga aktorów. 

​​„Długo się wahałam. Miałam problem, że on jest młodszy. Nie wiedziałam, czy mogę sobie pozwolić na ten związek. Czego się bałam? Może najzwyczajniej w świecie tego, co ludzie powiedzą. Nie jest fajnie, gdy ciągle przypominają ci, że jesteś od niego starsza, że twój zegar biologiczny tyka” – tak Boczarska wypowiedziała się w wywiadzie dla magazynu „Pani”. 

Para przetrwała próbę czasu, a w 2017 roku aktorom urodził się syn – Henryk. Boczarska i Banasiuk otwarcie mówią, że nie planują na razie zalegalizować swojego związku. Wspólnie zgadzają się, że ślub nie jest im do niczego potrzebny. 

W lutym 2023 roku aktorka była gościnią popularnego podcastu lifestylowego ‘WojewódzkiKędzierski’. Boczarska wypowiadała się zarówno na temat swojego życia zawodowego, jak i prywatnego. Publicznie odniosła się do hejtu oraz nieprzyjemnych komentarzy, z którymi musi zmagać się na co dzień, ze względu na różnicę wieku między nią i jej partnerem. Aktorka przyznała, że związki, w których to kobieta jest starsza, dalej są tematem tabu w naszym społeczeństwie. Powiedziała też, że miłość jest dla niej najważniejsza, a hejtem nie można się po prostu za bardzo przejmować. 

„Generalnie ciągle panuje ostracyzm i znam wiele związków, które nie ujawniają się ze swoim uczuciem właśnie ze strachu przed oceną społeczną albo nie mają siły, czy ochoty się z tym mierzyć” - mogliśmy usłyszeć we wcześniej wspomnianym podcaście.           

Z kim wcześniej spotykała się aktorka? W przeszłości była związana ze znanym polskim aktorem Tomaszem Karolakiem. Artyści byli ze sobą w związku przez 6 lat, znali się jeszcze z czasów studenckich (oboje uczęszczali do tej samej szkoły teatralnej w Krakowie). Z wywiadów udzielanych przez obojga aktorów na przestrzeni lat mogliśmy dowiedzieć się, że ich związek należał do tych burzliwych i pełnych emocji. Mimo tego, że do rozstania miało nastąpić przez romans Karolaka z inną kobietą, aktorzy pozostają w przyjacielskich stosunkach i nie żywią do siebie urazy. 

W 2010 roku Boczarska została członkinią komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi. Publicznie poparła też jego kandydaturę w 2015 roku.         

Magdalena Boczarska – wiek, wzrost, waga 

Magdalena Boczarska urodziła się 12 grudnia 1978 roku, co oznacza, że w tym roku skończy 45 lat (2023). Jest zodiakalnym Strzelcem.      

Charyzmatyczna polska aktorka nie jest bardzo niska ani bardzo wysoka - ma około 166 cm wzrostu. Jej waga nie jest publicznie dostępną informacją. Jednak z postów, które wrzuca na swoje media społecznościowe możemy wywnioskować, że prowadzi aktywny tryb życia. W przeszłości Boczarska trenowała do triathlonu, dodatkowo jeździ konno i surfuje. Ma wymodelowaną i wysportowaną sylwetkę.      

Magdalena Boczarska – nagrody i wyróżnienia 

Boczarskiej udało się zdobyć kilka ważnych w branży filmowej nagród i wyróżnień. Do najistotniejszych z nich należą: 

 • Złote Lew – najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca za film „Różyczka” z 2010 roku,
 • Srebrny Paw 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa (Indie) za film „Różyczka” z 2010 roku,
 • Złoty Lew – najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca za film „Piłsudski” z 2019 roku,
 • Nagroda Orła – najlepsza główna rola kobieca za film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” z 2017 roku.

W 2019 roku Boczarska była nominowana do Telekamery w kategorii „najlepsza aktorka”. 

Magdalena Boczarska – Instagram

Magdalena Boczarska aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie. Możemy znaleźć ją pod nazwą @magda_boczarska, a jej profil obserwuje już ponad 280 tysięcy użytkowników. Aktorka chętnie dzieli się z fanami zdjęciami ze swojego życia prywatnego i zawodowego. Ku uciesze obserwatorów, na profilu udostępniła już prawie 1000 postów, takich jak pocztówki z wakacji, zdjęcia z planów filmowych czy selfies z rodziną oraz przyjaciółmi.