Najpiękniejsze polskie aktorki, które uwodzą nas na ekranach

Piękno polskich aktorek nie jest związane jedynie z cechami fizycznymi. Najczęściej to charyzma, warsztat aktorski oraz energia, którą przekazują poprzez ekrany sprawiają, że nie możemy oderwać od nich wzroku. Wiedzą o tym producenci filmowi i telewizyjni, którzy dają kobietom coraz więcej przestrzeni. I bardzo dobrze, ponieważ trudno wyobrazić sobie nam godny obejrzenia film lub serial pozbawiony silnej roli kobiecej.

Mimo że w branży filmowej w naszym kraju na uwagę zasługują dziesiątki, a nawet setki kobiet, udało nam się wybrać 11, które najbardziej nas oczarowały. Każda z wymienionych aktorek ma na swoim koncie znakomicie oceniane role w produkcjach filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Niektóre z nich są aktywne aktorsko od wielu lat, inne dopiero niedawno zaczęły zdobywać nasze serca za sprawą występów na wielkim i małym ekranie.

Najpiękniejsze polskie aktorki, które uwodzą nas zarówno urodą, jak i talentem, to między innymi: 

 • Alicja Bachleda-Curuś,
 • Julia Wieniawa-Narkiewicz,
 • Magdalena Cielecka,
 • Vanessa Aleksander,
 • Małgorzata Socha,
 • Weronika Książkiewicz,
 • Marta Żmuda-Trzebiatowska,
 • Izabella Scorupco,
 • Grażyna Szapołowska,
 • Weronika Rosati,
 • Maja Ostaszewska.

Najpiękniejsze polskie aktorki – Alicja Bachleda-Curuś 

Alicja Bachleda-Curuś jest bezsprzecznie jedną z najbardziej utalentowanych i najpiękniejszych polskich aktorek. Na scenie występowała od najmłodszych lat, szlifując swój warsztat aktorski i wokalny. Momentem przełomowym w jej karierze była rola Zosi w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy z 1999 roku. Występ otworzył aktorce drzwi do innych produkcji filmowych i teatralnych, nie tylko na terenie naszego kraju. W 2009 roku zagrała główną rolę żeńską w amerykańskim filmie „Ondine”, u boku Colina Farrella. 

Po dobrze ocenianej roli w niemiecko-amerykańskim dramacie „Handel”, Bachleda-Curuś została przyjęta do Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich, a także stała się członkinią Europejskiej Akademii Filmowej.

Najpiękniejsze polskie aktorki – Julia Wieniawa-Narkiewicz

Julia Wieniawa-Narkiewicz to polska aktorka młodego pokolenia, o której jest obecnie niezwykle głośno. Zdobyła sławę dzięki roli Pauliny w znanym i lubianym serialu „Rodzinka.pl", w którym zaczęła grać już jako nastolatka. Niezaprzeczalny talent i uroda Wieniawy sprawiły, że szybko zaczęła być jedną z najbardziej rozchwytywanych postaci w polskim show biznesie. 

Aktorka nie osiadła jednak na laurach i dalej mocno skupia się na rozwijaniu swojej kariery. W 2020 roku roku zagrała w trzech dobrze ocenianych filmach fabularnych: 

Zobacz także:

 • „W lesie dziś nie zaśnie nikt”,
 • „Sala samobójców. Hejter”,
 • „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”.

Dodatkowo, Wieniawa realizuje się w branży muzycznej, jako autorka tekstów i wokalistka. W 2022 roku wydała swój pierwszy album studyjny o nazwie „Omamy”. 

Najpiękniejsze polskie aktorki – Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka zadebiutowała na wielkim ekranie w 1995 roku. Aktorka wcieliła się w rolę Anny w filmie w reżyserii Barbary Sass „Pokuszenie”. Jej występ został wyróżniony podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a zdobyta statuetka rozpoczęła jej drogę do sławy. 

Cielecka zyskała ogólnopolską popularność dzięki rolom w filmie „Samotność w sieci” oraz serialu „Magda M”. Bardzo szybko zaczęła być uważana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Od czasu debiutu, Cieleckiej udało się zagrać w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i teatralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Obecnie aktorka jest kojarzona przede wszystkim ze świetną rolą mecenas Joanny Chyłki w serialu „Chyłka”, emitowanym przez platformę Player od 2018 roku. 

Najpiękniejsze polskie aktorki – Vanessa Aleksander

Vanessa Aleksander to polsko-słowacka aktorka młodego pokolenia, która z roku na rok zyskuje na popularności. Karierę telewizyjną rozpoczęła poprzez epizodyczny występ w serialu „Ojciec Mateusz”. Jednak to pierwszoplanowa rola w produkcji „Wojenne dziewczyny” była przełomowym momentem jej kariery. Aleksander ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. 

W 2020 roku zagrała w docenianym dramacie Jana Komasy „Sala Samobójców. Hejter”, a jej występ został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność i krytyków filmowych. Vanessa aktywnie angażuje się w nowe projekty, zarówno kinowe, jak i telewizyjne. W 2021 roku zaczęła występować w roli pierwszoplanowej w serialu „The Office PL” oraz zagrała w produkcji „Marzec ‘68”. Piękna polska aktorka rozwijała swoją karierę także poza branżą filmową i przez kilka miesięcy byławspółprowadzącą audycji „Bolesne Poranki” w Newonce radio.

Najpiękniejsze polskie aktorki - Małgorzata Socha

Małgorzata Socha jest uważana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, a ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Zuzanny Hoffman w serialu „Na Wspólnej” emitowanym przez stację TVN. Socha zagrała w kilkudziesięciu produkcjach telewizyjnych i kinowych, a jednym z najlepiej ocenianych występów aktorki jest rola Violetty Kubasińskiej w komediowym serialu „BrzydUla”. 

W 2021 roku Socha zdobyła Telekamerę w kategorii „Najlepsza aktorka” za role w takich produkcjach jak „BrzydUla”, „Na wspólnej” i „Przyjaciółki”.

Najpiękniejsze polskie aktorki – Weronika Książkiewicz

Weronika Książkiewicz w 2005 roku ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jeszcze podczas studiów utalentowana aktorka przyjmowała role epizodyczne w produkcjach telewizyjnych, takich jak seriale „Samo życie” i „Plebania”. Zaraz po ukończeniu filmówki zaczęła występować na deskach teatrów, na przykład krakowskiej „Bagateli” czy warszawskiego „6 piętro”. 

Książkiewicz swój debiut filmowy zaliczyła w 2004 roku, grając w popularnym filmie „Karol - człowiek, który został papieżem”. Od tego czasu aktorka wzięła udział w kilkudziesięciu filmach i serialach, a jej kariera nie zwalnia tempa. W 2021 roku zagrała między innymi w wysoce ocenianym filmie „Furioza”, a w 2022 mogliśmy zobaczyć ją w serialu „Herkules” i komedii romantycznej „Szczęścia chodzą parami”. 

Najpiękniejsze polskie aktorki – Marta Żmuda-Trzebiatowska

Marta Żmuda-Trzebiatowska to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Karierę na ekranie rozpoczęła w 2005 roku, podejmując role w trzech popularnych serialach: 

 • „Dom niespokojnej starości”,
 • „Kryminalni”,
 • „Na dobre i na złe”.

Największą popularność przyniosła jej jednak rola u boku Piotra Adamczyka w hitowym filmie „Nie kłam kochanie”, który miał premierę w 2008 roku. Pozytywnie przyjęty występ sprawił, że kariera Żmudy-Trzebiatowskiej nabrała tempa, a aktorka dostała angaż w kilkunastu produkcjach wielkiego i małego ekranu, takich jak „Śluby panieńskie”, „Gry małżeńskie” czy „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. 

Najpiękniejsze polskie aktorki – Izabella Scorupco

Jedną z najpiękniejszych polskich aktorek wszechczasów jest bez wątpienia Izabella Scorupco, obecnie kojarzona przede wszystkim z roli Heleny Kurcewiczówny w kultowym filmie „Ogniem i Mieczem”. Polsko-szwedzka ikona telewizyjna, piosenkarka i modelka na wielkim ekranie zasłynęła jednak już wcześniej. Scorupco zagrała w filmie o przygodach Jamesa Bonda „GoldenEye”, u boku znanego na całym świecie Pierce'a Brosnana. Po roli w „Ogniem i Mieczem” aktorka wystąpiła w wielu hollywoodzkich produkcjach, takich jak: 

 • „Granice Wytrzymałości”,
 • „Władcy ognia”,
 • „Klub dzikich kotek”.

Obecnie Scorupco mieszka na stałe w Los Angeles, gdzie dalej angażuje się w projekty filmowe i telewizyjne.  

Najpiękniejsze polskie aktorki – Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska to kolejna ikona polskiego teatru, telewizji i wielkiego ekranu. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynała od występów na deskach Teatru Dolnośląskiego. Podczas studiów zaczęła przyjmować epizodyczne role w serialach telewizyjnych, takich jak „Czterdziestolatek” i „Lalka”. Bardzo szybko zaczęto proponować jej też role w produkcjach wielkiego ekranu. Szapołowska współpracowała między innymi z Krzysztofem Kieślowskim, a za występ w jego „Krótkim filmie o miłości” z 1988 roku została nagrodzona statuetką Srebrnego Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. 

W 2020 roku Szapołowska wystąpiła w popularnym na całym świecie filmie „365 dni”, napisanym na podstawie bestsellerowej książki o tym samym tytule. Aktorka wcieliła się w rolę Klary Biel, czyli matki głównej bohaterki fabuły. 

Najpiękniejsze polskie aktorki – Weronika Rosati

Weronika Rosati to polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna oraz felietonistka. Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej oraz absolwentką Lee Strasberg Theatre and Film Insitute zlokalizowanego w Nowym Jorku. Rosati, która od dawna jest uznawana za jedną z najpiękniejszych polek, swoją karierę aktorską rozpoczynała od ról epizodycznych w serialach takich jak „Klasa na obcasach” czy „Marzenia do spełnienia”. 

Popularność zdobyła dzięki roli w serialu „M jak Miłość”, emitowanym na TVP 1 oraz występie w kultowym filmie Patryka Vegi „Pitbull” z 2005 roku. Rosati zagrała też w kilku produkcjach międzynarodowych. Na uwagę zasługuje na pewno jej rola w filmie samego Davida Lyncha „Inland Empire”.  

Najpiękniejsze polskie aktorki – Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show biznesie. Pochodząca z Krakowa aktorka ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról w znanych i lubianych produkcjach kinowych, telewizyjnych i teatralnych. Jej talent został wielokrotnie doceniony, zarówno przez publiczność, jak i krytyków filmowych. Ostaszewska została nagrodzona dwiema ważnymi w świecie filmu statuetkami – Orłami przyznawanymi przez Polską Akademię filmową. Pięknej aktorce udało się je zdobyć poprzez role pierwszoplanowe w filmach:

 • „Jack Strong”,
 • „Body/Ciało”.

W 2023 roku będziemy mogli zobaczyć aktorkę w komedii „Teściowie 2”.