Makijaż dla brązowych oczu i ciemnych włosów

Ciemne włosy mogą oznaczać również ciemną oprawę oczu - warto zatem jakoś je rozjaśnić, rozświetlić, by spojrzenie wydawało się jaśniejsze, atrakcyjniejsze. Najwłaściwszy dla ciemnowłosych będzie brązowy kolor cienia do oczu, kolor złoty, szary i srebrny oraz zielony. Z brązowymi włosami i oczami świetnie komponuje się róż, brzoskwinia oraz kolor fioletowy - ważne by odcienie były ciepłe, lekkie, pudrowe. W otoczeniu takich barw brązowe oczy będą prezentowały się ciepło, urokliwie. 

Jakie cienie do piwnych oczu będą najlepsze na wieczór? Te lśniące, połyskujące. Można do nich dobrać mocniejszą szminkę lub nałożyć jeszcze na nią błyszczyk. Raczej nie powinno się w takiej kombinacji używać czarnej kredki czy eyelinera, ponieważ całość może wyjść bardzo przygnębiająca i ciężka. Można za to dobrze wytuszować rzęsy. Na co dzień lepiej postawić na lekki makijaż w kolorze nude, a przede wszystkim matowy. Jeśli włosy były farbowane na ciemny kolor, warto przyciemnić nieco także i brwi, żeby spojrzenie stało się bardziej wyraziste. Codzienny makijaż dla brązowych oczu i ciemnych włosów powinien raczej polegać na ich podkreślaniu, ale bez zbyt ciemnych kolorów, które je przytłoczą. 

Makijaż dla brunetek, który pokochasz. Jego zrobienie trwa 10 minut >>>

Makijaż dla brązowych oczu i jasnych włosów

Makijaż dla brązowych oczu i jasnych włosów powinien podkreślać barwę oczu, jednak nie może być zbyt ostry. Jasne włosy lubią ciemne cienie na oczach, ale jeśli same oczy mają jasny kolor - w przeciwnym wypadku całość może prezentować się bardzo ciężko. Wiele jednak zależy od tego, na jaką okazję się szykujemy. Jeśli tylko do pracy czy na spotkanie ze znajomymi w sobotnie południe, będzie lepiej postawić na lekki makijaż. Najlepiej sprawdzą się jasne brązy, jasny szary, brzoskwiniowy, delikatny fiolet i róż. 

W wersji wieczorowej możemy postawić na mocniejsze zaakcentowanie oka. Warto tylko pamiętać o uzyskaniu przejścia na powiece - od najjaśniejszego do najciemniejszego miejsca. Sprawia to, że oko jest ładnie podkreślone, a spojrzenie wyraziste, głębokie. Sam mocny, jednolity kolor na powiece nie będzie prezentował się atrakcyjnie - wizualnie przytłoczy oko. Szykując się na wieczór można też postawić na lśniące cienie, z drobinkami brokatu. Nawet jeśli całe oko będzie tak podkreślone, będzie się to prezentowało bardzo ładnie, błyszcząc w świetle. Bardzo popularny ostatnio kolor różowego złota będzie cudownie komponował się z brązowymi oczami - zarówno tymi bardziej bursztynowymi, jak i tymi naprawdę ciemnymi. 

Szykując się na jakąś ważną okazję można również mocniej zaakcentować usta. Blondynki ładnie się prezentują w szminkach czerwonych, jednak dużo lepiej będą wyglądały w szmince o różnych odcieniach różu czy brzoskwini. Sprawdzi się także kolor śliwki, choć nie powinien być zbyt ciemny. Ze względu na barwę oczu zarówno na powiekach, jak i na ustach może znaleźć się kolor brązowy. Brązowa, błyszcząca lub matowa szminka będzie wyglądała bardzo elegancko.

 

Zobacz także:

W stylizacjach codziennych warto zaś postawić na jeden mocniejszy element - jeśli zatem mocniej podkreślamy oczy, to niech usta będą naturalne, albo tylko lekko pomalowane i odwrotnie. Jeśli usta będą miały mocniejszy kolor, to piwnym oczom wystarczy tylko sam tusz. Może być on brązowy lub czarny. Wiosną czy latem można sobie pozwolić też na kolorowe tusze - na przykład w wersji fioletowej, co pozwoli dodatkowo podkreślić brąz oczu.