Makijaż dla brunetek: czym się wyróżnia?

Makijaż dla brunetek rządzi się kilkoma ważnymi zasadami. Jeśli chodzi o make-up twarzy czy brwi, kwestia ta wygląda tak samo w przypadku kobiet o dowolnych kolorach tęczówek. Brunetki mogą jednak malować się w nieco bardziej wyrazisty sposób niż blondynki, których uroda jest z natury delikatniejsza i wygląda znacznie lepiej w połączeniu z delikatnym konturowaniem i jasnymi brwiami.

Brunetki mogą pozwolić sobie na wyraziste konturowanie oraz stosowanie rozświetlacza o dowolnej tonacji. W przypadku takiego makijażu nie wolno zapominać o brwiach, zarówno tworząc efekt dzienny, jak i wieczorowy. W tym celu można zastosować cienie dające bardzo naturalny efekt, kredkę lub pomadę, która z reguły jest wodoodporna i bez problemu przetrwa nawet najdłuższe imprezy. Brunetki, bez względu na kolor tęczówek, wyglądają dobrze również w różu o brzoskwiniowych tonach. Używając poszczególnych kosmetyków warto jednak zachować umiar i zadbać o to, aby efekt był jak najbardziej naturalny, co obecnie jest w cenie.

Makijaż dla brunetek: jak podkreślić brązowe oczy?

Największe różnice pomiędzy makijażem dla brunetek i blondynek pojawiają się podczas malowania oczu. Brunetkom o brązowych tęczówkach pasują kolory znajdujące się po przeciwnej stronie koła barw, czyli fiolety, zielenie i granaty. Takie odcienie potrafią podbić naturalny kolor oczu i sprawić, że cały makijaż zyska zupełnie nowy charakter. Nie oznacza to jednak, że posiadaczki brązowych oczu nie mogą malować się cieniami pomarańczowymi, żółtymi, czerwonymi, różowymi czy wszelkimi odcieniami brązu. Takie łączenie kolorów jest w pełni dopuszczalne, jednak nie podbija ono barwy tęczówki w tak skuteczny sposób, jak granaty, zielenie i fiolety.

Podczas tworzenia makijażu dla brunetek na co dzień warto skorzystać również z eyelinera w odcieniu granatu lub ciemnej zieleni. Taki kosmetyk sprawdza się świetnie zamiast standardowej, czarnej kreski i może być on stosowany samodzielnie, bez użycia cieni. W wieczorowych makijażach dla brunetek warto skupić się na nieco mocniejszym cieniowaniu, które pasuje kobietom o tak ciemnej oprawie twarzy i oczu.

Makijaż dla brunetek: jak podkreślić zielone oczy?

Makijaż brunetek z zielonymi oczami również powinien bazować na kole barw. W tym przypadku na przeciwko znajdują się brązy, czerwienie i fiolety. W połączeniu z takimi kolorami barwa tęczówki zostanie uwydatniona, a sam makijaż będzie wyglądał oszałamiająco. Takie kolory sprawdzają się doskonale nie tylko w przypadku wieczorowych wyjść, jak ma to miejsce w przypadku zieleni i granatów, lecz także na co dzień. Często wystarczy tylko jeden, drobny akcent kolorystyczny, który skutecznie wzmocni naturalną barwę tęczówki.

Jeśli nie chcesz używać cieni w konkretnym kolorze, możesz postawić również na nieco bardziej niestandardowe kosmetyki. Obecnie na rynku istnieje bowiem wiele eyelinerów we wszystkich kolorach tęczy. Pozwalają one na stworzenie subtelnego akcentu kolorystycznego bez konieczności używania cieni, które zazwyczaj dają nieco intensywniejszy efekt.

Makijaż dla zielonych oczu — podkreśli kolor twojej tęczówki i ożywi spojrzenie. Do zrobienia w 5 minut! >>>

W makijażu dla brunetek dopasowanym do dowolnej tęczówki nie można zapominać o rzęsach. W przypadku dziennego make-upu nie trzeba używać mocno pogrubiających wydłużających tuszów. Jeśli jednak chcesz uzyskać spektakularny efekt, możesz pozwolić sobie na wykorzystanie zalotki, a następnie dodanie kilku warstw sprawdzonego tuszu. W przypadku wieczorowych wyjść na takie imprezy, jak wesela czy różnego rodzaju gale, możesz pozwolić sobie również na doklejenie sztucznych rzęs, które podbiją makijaż oczu o dowolnej barwie.

Makijaż dla brunetek: jak podkreślić niebieskie oczy?

Makijaż dla brunetek z niebieskimi oczami nie różni się zbytnio od tego, który mogą wykonywać posiadaczki zielonych tęczówek. W przypadku takich oczu można pozwolić sobie na wszelkie odcienie pomarańczu i brązów oraz niezwykle popularne, brzoskwiniowe cienie. Makijaż w takich kolorach to doskonała propozycja na co dzień, jednak z zastosowaniem kilku ważnych zasad możesz w łatwy sposób przekształcić go w efekt na wielkie wyjścia.

Makijaż dla brunetek na wyjścia powinien być dopasowany głównie do koloru sukienki, jednak jeśli jest ona neutralna, warto postawić na odcienie pasujące do barwy tęczówki. W przypadku pomarańczowych i brzoskwiniowych cieni można z powodzeniem zdecydować się na nieco bardziej wyraziste wersje z dodatkiem eleganckiego błysku. W takich makijażach sprawdza się świetnie również brąz, który potrafi przyciemnić cały efekt i nadać mu charakter na miarę wielkich wyjść.

Ciekawym dodatkiem w makijażu dla brunetek bez względu na kolor tęczówki może być również jasny, błyszczący cień umieszczony w wewnętrznym kąciku. Taki akcent sprawia, że makijaż wygląda młodo i promiennie. Ten element można zastąpić również klasycznym rozświetlaczem dającym podobny efekt.