Czerwona pomadka — jak znaleźć kolor dla siebie?

Czerwone usta powinny być w pełni dopasowane do odcienia kreacji oraz twojej urody. Jeśli w planowanej stylizacji nie zamierzasz użyć żadnych elementów o tej barwie, powinnaś skupić się głównie na tonach zawartych we własnej skórze i włosach. Kobiety o widocznych, żółtych tonach w cerze zwykle nie wyglądają zbyt korzystnie w chłodnych, czerwonych pomadkach. Z tego powodu tonacja konkretnej szminki powinna być dopasowana do twojej urody w taki sposób, aby wyglądała ona spójnie i podkreślała naturalne piękno. Często najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest czerwień bez żadnych przeważających tonów, która pasuje zarówno posiadaczkom cery ciepłej, jak i chłodnej. Takie produkty są obecnie dostępne w wersji klasycznej oraz płynnej o wielu wykończeniach.

Makijaż z czerwonymi ustami krok po kroku

Makijaż z czerwonymi ustami musi być wykonany w taki sposób, aby tworzył on spójną, elegancką całość. Oto przepis na stworzenie eleganckiego make-upu krok po kroku:

  1. Makijaż z czerwonymi ustami można rozpocząć od twarzy lub oczu. W przypadku tego pierwszego elementu warto postawić na krem BB lub podkład, który ukryje wszelkie zaczerwienienia w skórze. Czerwona pomadka potrafi bowiem podbijać ten efekt, przez co twarz może wyglądać gorzej niż ma to miejsce w połączeniu z jaśniejszymi, brązowymi lub różowymi szminkami.
  2. Po nałożeniu podkładu należy przykryć niedoskonałości i cienie pod oczami korektorem, a następnie przypudrować całość. Można dodać również konturowanie, które przywróci naturalne cienie utracone po użyciu podkładu. W przypadku makijażu dziennego często krok ten jest pomijany, ale podczas wielkich wyjść warto go zrealizować.
  3. W makijażu z czerwoną pomadką należy postawić na znacznie bardziej stonowany makijaż oczu. Może to być zarówno klasyczna kreska, jak i cieniowanie z użyciem delikatnych brązów lub szarości. W tym celu możesz użyć delikatnego cienia lub kredki oraz znacznie bardziej wyrazistej pomady, która jest w stanie przetrwać długie godziny.
  4. Podczas tworzenia takiego make-upu należy pamiętać również o brwiach, bez których cały efekt będzie wyglądał na nieskończony. Jest to konieczne zarówno w przypadku makijażu dziennego, jak i tego na wielkie wyjścia. 
  5. Ostatnim krokiem jest pomalowanie ust na wybrany, czerwony odcień.

Jak nakładać szminkę – te triki sprawią, że pokochasz malowanie ust! >>>

Jak idealnie malować usta czerwoną pomadką?

Makijaż z czerwonymi ustami nie jest tak łatwy do wykonania, jak w sytuacji, gdy stosujesz pomadki o jaśniejszych odcieniach. Barwa czerwona jest bowiem znacznie bardziej wymagająca, a wszelkie niedociągnięcia są w jej przypadku w pełni widoczne nawet z dużej odległości Z tego powodu podczas malowania ust za pomocą czerwonej szminki warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym unikniesz nieestetycznych plam.

Podczas malowania ust na czerwono warto skorzystać z konturówki w odpowiednim odcieniu. Z jej pomocą możliwe jest stworzenie idealnego konturu w znacznie bardziej precyzyjny sposób, niż używając sztyftu od klasycznej pomadki lub aplikatora umieszczonego w jej płynnym odpowiedniku. Często pasujące odcienie konturówek można kupić u tych samych producentów, co samą pomadkę. Zdarza się również, że są one sprzedawane w zestawie z płynnymi szminkami.

Jeśli jednak nie posiadasz pasującej konturówki, możesz skorzystać z małego pędzelka i zastąpić nim sztyft lub standardowy aplikator. Taki przyrząd pozwala na stworzenie bardzo precyzyjnego konturu bez żadnych niedociągnięć. W tym przypadku lepiej jednak wybierać matowe i zastygające formuły, które nie rozpłyną się w ciągu kilku kolejnych godzin. Dobrym pomysłem jest także zdecydowanie się na szminkę, która dosyć dobrze reaguje na jedzenie i pozwala na szybkie poprawienie efektu bez konieczności jego całkowitego zmywania. Jest to istotne zarówno podczas wesel, jak i długiego dnia w pracy.