Pogląd, zgodnie z którym czerwone usta robią za cały makijaż i mają moc ożywiania nawet najnudniejszej stylizacji ma w sobie sporo prawdy, ale jest jeden warunek. Muszą być perfekcyjne. Prawdę mówiąc dotyczy to nie tylko czerwieni, ale też każdego innego koloru. I wcale nie chodzi tylko a aplikację – każda makijażystka ma własne sposoby na przedłożenie trwałości makijażu ust, a Internet pęka w szwach od porad jak to zrobić, ale jakimś sposobem doskonałe usta znajdujemy tylko na zdjęciach w magazynach. Kto ma czas, żeby się nad tym głowić i wiecznie zastanawiać, czy szminka jest tam gdzie powinna, czy się nie przemieściła, nie wytarła, albo nie wgryza się z suche usta? Oto rady które powinniście wziąć sobie do serca.

ZOBACZ TAKŻE: Jaka szminka jest najlepsza dla brunetki? >>>

Jak nakładać szminkę – najpierw peeling ust

Wcale nie trzeba kupować do tego specjalnego preparatu. Wystarczy przed nałożeniem szminki przetrzeć usta wilgotną szczoteczką do zębów – ten trok pozwoli zetrzeć suchy naskórek i idealnie wyrównać powierzchnię warg. No i jeszcze jedno – spróbujcie wypracować sobie dobry nawyk zabezpieczania ust przed przesuszeniem.

Jak nakładać szminkę – ochrona delikatnej skóry warg

Skóra na ustach jest podobnie jak ta na powiekach najdelikatniejszym obszarem całego ciała i powinna być traktowana jako taka. Pielęgnacyjna szminka w sztyfcie albo w kremie powinna znaleźć się w każdej torebce, a zimą możecie sięgnąć po gęstsze formuły, albo ratować się Homeoplasminą – francuska recepturą dedykowaną mamom karmiącym, w której zakochały się makijażystki z pokazów mody. Szukając idealnego preparatu dla siebie zwróćcie uwagę, żeby miał w swoim składzie filtr UV!

Jak nakładać szminkę – kolory

Nie bójcie się eksperymentować z kolorem! Wiele dziewczyn całkiem niesłusznie wzdryguje się na samą myśl o pastelach albo jasnych delikatnych odcieniach. Do tego kusi gama nude – to przecież nie jeden kolor. W zależności od waszego naturalnego odcienia warg możecie spróbować tych bardziej wpadających w fiolet, delikatnego brzoskwiniowego różu albo tego chłodnego ocierającego się o kamienny beż. Ten idealny nude będzie o nutę ciemniejszy lub troszeczkę jaśniejszy od waszego naturalnego koloru ust. Poza tym na rynku pojawiają się także dwukolorowe szminki pozwalające nadać inny odcień wargom po zewnętrznej stronie, a inny w miejscu, gdzie się stykają.

Jak przedłużyć trwałość szminki

Jest na to sprawdzony sposób – po zaaplikowaniu pierwszej warstwy odciśnijcie nadmiar szminki na  chusteczce i przeciągnięciu usta jeszcze jedną warstwą koloru.

Jak nakładać szminkę – konturówka

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że ten kosmetyk powoli przechodzi do historii. Nowoczesne i dobre jakościowo szminki mają  konsystencje pozwalające swobodnie obchodzić się bez obrysowywania konturu – nie ma zagrożenia, że produkt wyleje się poza obrys warg. Jeśli jednak nie do końca ufacie pomadkom, a po konturówkę sięgacie odruchowo zadbajcie, by odpowiadała kolorem odcieniowi waszych warg, a nie kosmetyku.

Jak nakładać szminkę – aplikacja palcem

Jeśli kusi was czerwień, ale nie macie wprawy i boicie się, że może wyglądać zbyt agresywnie, spróbujcie ją zmiękczyć. Dosłownie – wystarczy wklepać kolor w usta. Także aplikacja za pomocą pędzelka w przypadku intensywnych kolorów pozwoli na kontrolowanie nasycenia i stopniowego nabierania odwagi w eksperymentach z nim. I jeszcze jedno – niezależnie od sposobu aplikacji zawsze zaczynamy od środka ust i kontynuujemy w stronę kącików.

ZOBACZ TAKŻE: Co to jest tint do ust i jak go stosować? >>>