Tegoroczny sylwester zbliża się wielkimi krokami. Stary rok pożegnamy już za kilka dni i chyba wszyscy już nie możemy się doczekać, aby zostawić za sobą ten ciężki dla wszystkich czas. Niezależnie od tego, czy spędzacie sylwestra w kameralnym gronie (przypominamy, że do 17 stycznia trwa narodowa kwarantanna, która pozwala na spotkania w domu z nie więcej niż 5 osobami oprócz domowników), czy wśród najbliższych lub z partnerem albo partnerką czy też przyjaciółką, nikt nie powiedział, że nie możecie się pomalować! My nie rezygnujemy z sylwestrowego makijażu i już planujemy swój look na 31 grudnia. 

W poszukiwaniu najpiękniejszych make-upów zajrzałyśmy oczywiście na Instagrama, podglądając gwiazdy, a także rodzimych i zagranicznych makijażystów, którzy wymalowali w tym roku prawdziwe dzieła sztuki. Sprawdźcie nasze propozycje na makijaż na sylwestra, które z łatwością powtórzycie w domu.

5 trików, jak przedłużyć sylwestrowy makijaż, by dłużej wyglądał, jak zrobiony przed chwilą >>>

Makijaż na sylwestra: inspiracje z Instagrama

Jeżeli Wasza stylizacja na sylwestra jest minimalistyczna, możecie zaszaleć z makijażem i zrobić np. mocne oko. Makijażystka Margot Robbie, Pati Duborff, obrysowała czarną kredką całe oko aktorki, a jako bazy na powieki użyła delikatnego cienia w kolorze nude, do tego wytuszowała mocno rzęsy. Możecie również zrobić sobie klasyczne smokey eyes i dodać w kącikach oczu odrobinę brokatu, aby „otworzyć” oko. Makijażysta Ewelina Krasoń proponuje do takiego zestawu czerwone usta i rozświetloną cerę.

Jeżeli natomiast nie przepadacie za mocnym makijażem, jest kilka opcji na sylwestrowy look. Pierwsza z nich to brokat: im więcej tym lepiej. Nałóżcie go na powieki i rozświetlcie nim kości policzkowe, a nawet obojczyki. W sylwestrową noc wszystkie chwyty dozwolone (oczywiście, jeśli chodzi o brokat ;)). Ostatnim trendem na sylwestra, który skradł nasze serca, są neonowe kreski na powiekach. Spektakularne i niezbyt wymagające (nie muszą być aż tak precyzyjne), ponieważ nie potrzebują „towarzystwa”. Wystarczy delikaty podkład, trochę różu na policzkach i balsamu do ust i cały look gotowy! Zajrzyjcie do naszej galerii powyżej, aby znaleźć inspirację na makijaż na sylwestra.