Revenge dress księżnej Diany to sukienka, która zapoczątkowała nowy trend. Pokazała, że kawałek materiału może w trudnych sytuacjach być dla nas ogromnym wsparciem. Słynna sukienka zemsty to symbol mocy drzemiącej w ubraniach. Jaka dokładnie jest jej historia? 29 czerwca 1994 roku w brytyjskiej telewizji został wyemitowany dokument poświęcony księciu Karolowi. Członek rodziny królewskiej wyjawił w nim informacje na temat swojego romansu z Camillą Parker-Bowles. Przyznanie się do zdrady obejrzały miliony widzów, a spowiedź księcia Karola stała się głównym tematem w mediach. W kręgu zainteresowania oprócz niewiernego małżonka znalazła się też jego żona. Wszyscy czekali, jak na rewelacje z telewizyjnego programu zareaguje księżna Diana. Cześć obstawiała, że zniknie na jakiś czas z mediów i przeczeka aż inne wydarzenia odwrócą uwagę od skandalu w rodzinie królewskiej. Pozostali liczyli, że będzie żyć jak dotychczas i dalej pełnić swoje obowiązki, ale tego, co wydarzyło się jeszcze tego samego dnia, nikt się chyba nie spodziewał.

Księżna Diana nie tylko nie postanowiła zamknąć się w czterech ścianach, żeby oglądać filmy i objadać się słodyczami. Zamiast tego pojawiła się na gali charytatywnej w The Serpentine Gallery w Londynie. Do tego zrobiła to w niesamowitym stylu. Na wydarzenia nie przyjechała załamana i cierpiąca kobieta, a uśmiechnięta i aż promieniejąca członkini rodziny królewskiej. Na samej mimice jednak nie koniec. Tego dnia księżna Diana przyciągała wszystkie spojrzenia swoją niesamowitą sukienką. Mała czarna projektu Christiny Stambolian przeszła wtedy do historii jako symbol kobiecej siły. Odważna sukienka nie pokazała całemu światu, a przede wszystkim księciu Karolowi, że księżna Diana została upokorzona. Wręcz przeciwnie. Sukienka jasno wskazywała na to, co stracił książę Karol, a nie ona. Od tamtego czasu reakcja księżnej Diany i jej sukienka inspirują zdradzone kobiety z całego świata, które nawet mając złamane serce są w stanie czerpać moc i pewność siebie z efektownych kreacji. Teraz użytkowniczki TikToka oszalały na punkcie revenge make-up. Makijaż zemsty to w ich ocenie kolejny element wyglądu, który może być źródłem kobiecej siły.

Makijaż zemsty – revenge make-up w praktyce

Modowy trend, który od lat pokazuje kobietom, że ubrania mają ogromną moc i mogą dodawać im pewności siebie i wspierać je w trudnych momentach, teraz doczekał się urodowej interpretacji. Beauty influencerki z TikToka postanowiły zapoczątkować revenge make-up. Ilość filmików pokazujących ich makijaż zemsty stale rośnie i pokazuje, że rozstanie wcale nie musi wiązać się z morzem wylanych łez. Nawet po zdradzie jest przestrzeń do tego, żeby nabrać mocy, a nie ją tracić. Urodowy hit w duchu girl power nie narzuca zatem sztywnych ram, a raczej celebruje naszą wyjątkowość i indywidualne potrzeby. Oznacza to, że na TikToku można znaleźć nie tylko pomysły na revenge make-up, ale również podzielić się materiałem wideo przedstawiającym własny pomysł na taki makijaż. Wspólne dla nich są tylko dwa punkty. Oczy i usta muszą być w centrum uwagi. Pomyśl o mocno podkreślonych kocich oczach z długimi trzepoczącymi rzęsami, a do tego podkreśl usta. Postaw na klasykę w postaci czerwonych warg lub inny kolor. Zasada, że albo podkreślamy oczy, albo skupiamy się na zaakcentowaniu oka, przestaje mieć w tym przypadku rację buty. Chodzi o to, żeby dużo się działa. Do wykonania takiego makijażowego rewanżu może się zatem przydać kilka kosmetyków.

@angelbaranes Revenge #makeup ♬ original sound - Raye

Makijaż zemsty – Szminka do ust

Czerwona szminka lub wyrazista pomadka w innym kolorze to jeden z głównych elementów królującego na TikToku trendu. Beauty influencerki stawiają też między innymi na fuksję i śliwkę. Możliwości do makijażowej zemsty jest wiele.

Makijaż zemsty – Konturówka do ust

Konturówka do ust to łatwy sposób na dodatkowe podkreślenie ust i uwydatnienie warg. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby nie tylko obrysować nią ich kontur, ale wypełnić również środek. Z powodzeniem zastąpi szminkę.

Makijaż zemsty – Czarny tusz do rzęs

Czarny tusz do rzęs to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do makijażu. W przypadku revenge make-up nie chodzi jednak o subtelne podkreślenie rzęs, ale stworzenie spektakularnego efektu, który pozwoli trzepotać nimi jak skrzydłami.

Makijaż zemsty – Czarny eyeliner

Kocie oko to jeden z pomysłów na dopracowanie oka w makijażu zemsty. Efektowna kreska zawsze podkreśla spojrzenie i robi wrażenie. Pozostaje jedynie zdobyć trochę wprawy w jej malowaniu. Na TikToku nie brakuje filmików, które pokazują, że to wcale nie jest takie trudne.

Zobacz także:

Makijaż zemsty – Paleta cieni do powiek

Podkreślić oko w makijażu zemsty można nie tylko z pomocą tuszu i eyelinera. Świetnie sprawdzą się także cienie do powiek. Smokey eye to jedna z popularnych na TikToku opcji, choć oczywiście możliwości jest znacznie więcej.