Gwiazdy mają ogromną siłę oddziaływania na swoich fanów i fanki. W gąszczu ich porad oczywiście znajdziemy też takie, które warto potraktować z przymrużeniem oka, bo w końcu nikt już chyba nie wierzy, że idealnie wyrzeźbiona sylwetka to zasługa picia odpowiedniej ilości wody. Można jednak wyłuskać też prawdziwe perły, urodowe porady, które mogą całkiem zmienić dotychczasowe spojrzenie na różne kwestie. Do tematów beauty bardzo na poważnie podchodzi Selena Gomez, która teraz jako właścicielka marki kosmetycznej, czuje się zapewne w obowiązku, żeby serwować swoim fanom i fankom nie tylko jakościowe produkty, ale też dobre wskazówki, które pozwolą wycisnąć z nich jak najwięcej.

Ostatnio piosenkarka wykorzystała swoje konto na TikToku, żeby zaprezentować pewną sztuczkę makijażową, której nauczyła się podczas swojej kariery w show-biznesie. Co do tego, że spotkania z najlepszymi makijażystkami i makijażystami w branży mogą być źródłem rewelacyjnych wskazówek, nie mamy żadnych wątpliwości. Dopiero podpatrzyliśmy jedną, a już mamy ochotę na więcej. Zanim jednak usłyszymy o kolejnych, to pora na dokładniejsze przyjrzenie się tej. Makijażowy trik Seleny Gomez stał się viralem z konkretnych powodów. Nie tylko daje świetny efekt, ale jeszcze jest banalnie prosty w wykonaniu i nie potrzebuje dodatkowych nakładów finansowych.

@selenagomez @rarebeauty ♬ Crazy - Patsy Cline

Makijażowy trik Seleny Gomez

Selena Gomez, choć jest właścicielką marki kosmetycznej, to wyznaje zasadę umiaru. Jej makijaż make-up no make-up bazuje na kilku ulubionych produktach. Dzięki niemu wygląda delikatnie i naturalnie, ale nie odmawia sobie też pewnego triku, który sprawia, że całość wcale nie jest tak zwyczajna, jak może się wydawać. Ta prosta wskazówka rozpaliła TikToka do czerwoności, a wszystko za sprawą tuszu do rzęs i pęsety.

Na filmiku zobaczyliśmy, że po nałożeniu podkładu Selena Gomez pokazuje, jak starannie maluje rzęsy. Nie skończyło się jednak na kilkukrotnym przejechaniu szczoteczką. Ta zasada dotyczyła tylko górnych rzęs. Potem piosenkarka wzięła pęsetę i pokryła ją na końcach tuszem, a następnie tak pomalowaną zaciskała kępki dolnych rzęs. Efekt można określić tylko w jeden sposób. Rzęsy jak u lalki. Czy wcześniej słyszeliście o tym, żeby do makijażu oczu użyć pęsetę? My nie mogliśmy uwierzyć, ale zobaczyliśmy to na własne oczy. Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że to działa i robi wrażenie.

Jeżeli macie wątpliwości to lawina materiałów wideo od osób, które odtworzyły makijażowi trik Seleny Gomez, już teraz zalewa TikToka. #selenagomezmascarahack pojawił się już ponad 30 tysięcy razy i nie mamy wątpliwości, że na tym nie koniec. Jeżeli chcesz wnieść powiew świeżości do swojego codziennego makijażu, to ta sztuczka jest prostym sposobem, żeby bez nakładu czasu, zakupu dodatkowych kosmetyków i szczególnych umiejętności wykonać codzienną czynność w trochę inny sposób. Zachęcone, żeby mieć rzęsy jak Selena Gomez lub ulubiona lalka z dzieciństwa?