Mała syrenka” to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych premier filmowych 2023 roku. Aktorski remake klasycznej bajki Disneya od samego początku wzbudza ogromne emocje w sieci. Przedmiotem ożywionej dyskusji wśród internautów okazały się przede wszystkim decyzje castingowe. Po tym, jak ogłoszono, że tytułową rolę w filmie w reżyserii Roba Marshalla („Chicago”, „Wyznania gejszy”, „Annie”) otrzymała kończąca w tym roku 23 lata aktorka i piosenkarka Halle Bailey, sporo osób zaczęło głośno wyrażać swoje niezadowolenie.

Powodem kontrowersji okazał się... kolor skóry artystki. Cześć internautów stwierdziła bowiem, że czarna Arielka o kręconych, brązowych włosach oznacza zbyt duże odejście od animowanego pierwowzoru z 1989 roku.

„Mała syrenka” (2023) – zwiastun

Czy to się komuś podoba czy nie, aktorska adaptacja „Małej syrenki” z Halle Bailey w obsadzie już wkrótce trafi do kin. Machina promocyjna filmu trwa więc w najlepsze.

Ku uciesze fanów, w połowie lutego wytwórnia Walta Disneya udostępniła nowy zwiastun produkcji. Trwający pół minuty teaser daj nam wgląd nie tylko na podwodne i lądowe przygody Arielki, ale także pozwala nam po raz pierwszy przyjrzeć się postaciom księcia Eryka (w tej roli Jonah Hauer-King) oraz diabolicznej ośmiornicy Urszuli, w którą wcieliła się amerykańska aktorka, laureatka dwóch nagród Emmy Melissa McCarthy.

Jej złowieszczy śmiech będzie chyba nam się śnił po nocach! Zobaczcie (i posłuchajcie) sami.

„Mała syrenka” – kiedy premiera aktorskiej wersji baśni Disneya?

Światowa premiera „Małej syrenki” zaplanowana jest 24 maja 2023 roku. Na ekrany kin w Polsce film trafi już dwa dni później, czyli w piątek, 26 maja.

My już nie możemy się doczekać, a wy?

Zobacz także: