Małe tatuaże są idealne dla minimalistek, które robią tatuaże raczej dla siebie niż po to, by rzucać się w oczy. Podpowiadamy, jakie wzory tatuaży sprawdzą się w wersji mini i czy rozmiar ma wpływ na cenę. 

Ile kosztuje mały tatuaż?

W powszechnej opinii utarło się, że drobne tatuaże są znacznie bardziej przystępne cenowo niż ich odpowiedniki w formacie XXL. Jest to oczywiście prawda, chociaż niekompletna. Na ostateczną cenę tatuażu wpływa bowiem nie tylko jego wielkość, ale również liczba oczekiwanych przez nas detali, a także... renoma i lokalizacja salonu. Wszystkie te kwestie należy wziąć pod uwagę, wybierając wzór rysunku (np. tatuaż gwiazdki, tatuaż pióro, tatuaż motyl) i osobę, która go wykonania.

Na najmniejsze damskie tatuaże o wymiarach 5x5 cm będziemy musiały wyłożyć zwykle kwotę rzędu 180-250 zł. Ceny mogą się wahać w zależności od regionu i miasta. W 2021 roku najtaniej wykonamy tatuaż na Lubelszczyźnie, najdrożej zaś - w województwie łódzkim. Różnica pomiędzy tymi skrajnymi wartościami nie jest jednak niebotyczna; wynosi maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Stawka wzrośnie znacząco jedynie w sytuacji, gdy zdecydujemy się na studio, które cieszy się popularnością. Tam też zwykle są długie kolejki - zapisy często robione są z wyprzedzeniem kilku miesięcy.

Małe tatuaże damskie - motyl

Tatuaż z motylem może się zmieścić na niewielkim odcinku skóry, dzięki czemu zadowoli zwłaszcza osoby ceniące sobie rozwiązania minimalistyczne. Motyl jest symbolem przemiany oraz odnowy cielesnej bądź duchowej.

Małe tatuaże damskie: rozgwiazda

Największa siła rozgwiazdy tkwi w jej rozpoznawalności - wystarczy zaledwie delikatny obrys konturów, aby wywołać w odbiorcy odpowiednie skojarzenie. Dzięki temu rysunek może być malutki i umieszczony na dowolnej części ciała. Rozgwiazda symbolizuje przewodnictwo, intuicję i zmianę. 

Małe tatuaże damskie: wąż

Wąż z pewnością nadaje się jako wzór na mały tatuaż, ze względu na możliwość przedstawienia go w formie szkicowej. Na przestrzeni wieków oznaczał on z jednej strony podstępnego kusiciela, z drugiej uosabiał moc uzdrawiającą. Obecnie jest to dość popularny motyw, który naprawdę dobrze wygląda w formie tatuażu.

Małe tatuaże damskie: panda

Małej, uroczej pandy nie da się pomylić z czymkolwiek innym - dlatego też warto wziąć ją pod uwagę, szukając wzoru na tatuaż. Na Dalekim Wschodzie zwierzę to stanowi ucieleśnienie szczęścia, nadziei, siły i szacunku. Symbolizuje też równowagę pierwiastka męskiego i żeńskiego.

Zobacz także:

Małe tatuaże damskie: słoń

Na małej powierzchni skóry bardziej niż słoń sprawdzi się... słonik! Wystarczy zaledwie kilka kresek, aby zaakcentować naszą miłość do tego niezwykłego zwierzęcia symbolizującego siłę i dumę. Osoby dowcipne mogą sobie umieścić ów tatuaż za uchem - skoro nadepnął im na nie słoń, mają prawo nie wykazywać się muzykalnością. 

Małe tatuaże damskie: smok

Ze smokiem sprawa wygląda podobnie jak z wężem: wystarczy niewielki skrawek miejsca, aby naszkicować coś nietuzinkowego. Smoki uchodzą od wieków za symbol potęgi i autorytetu. Nic zatem dziwnego, że utożsamiano je zawsze z osobą władcy.

Małe tatuaże damskie: żyrafa

Mogłoby się wydawać, że tatuaż z żyrafą potrzebuje na ciele sporo przestrzeni. Nie jest to jednak żadną regułą - drobny wizerunek tego sympatycznego zwierzątka (utożsamianego przeważnie z uczuciowością i najważniejszymi ludzkimi potrzebami) może występować choćby jako tatuaż na stopie.

Małe tatuaże damskie: ślimak

Tatuaż z wizerunkiem małego, uśmiechniętego ślimaka z pewnością zdoła wprawić swoją właścicielkę w dobry nastrój - zwłaszcza, jeśli zostanie umieszczony w widocznym miejscu. Wbrew pozorom, ślimaki nie symbolizują wyłącznie opieszałości, lecz także wytrwałość i tolerancję.

Małe tatuaże damskie: pies

Wszyscy wiedzą doskonale, że psy uosabiają wierność, opiekuńczość i dobre towarzystwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać tę symbolikę na co dzień, fundując sobie tatuaż z czworonogiem. Malutki, dyskretny rysunek sprawi, że poczujemy się bezpieczniejsze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by poprosić o odwzorowanie na skórze swojego ukochanego zwierzaka, którego mamy w domu.

Małe tatuaże damskie: nietoperz

Tatuaże z nietoperzami są na ogół postrzegane jako domena mężczyzn, ale kto by się przejmował tego typu podziałami w dzisiejszym świecie. Nietoperz kojarzył się ludziom w dawnych wiekach z wyostrzoną intuicją, snami i wizjami.

Małe tatuaże damskie: delfin

Opływowe kształty delfina z pewnością dodadzą naszym dniom więcej energii i witalności. Tatuaż z jego wizerunkiem poleca się więc zwłaszcza osobom aktywnym, ceniącym sobie wypoczynek na łonie natury. Delfin, jak nietrudno się domyślić, jest symbolem spontaniczności.

Małe tatuaże damskie: pingwin

Stanowiąc ciekawą grę bieli i czerni, pingwin na naszej skórze przyciągnie niejedno zaintrygowane spojrzenie - o ile oczywiście wytatuujemy go sobie w miejscu dobrze widocznym. Schowany pod ubraniem, będzie z kolei cieszył już tylko nas same. Jako symbol wytrzymałości i wierności, świetnie sprawdzi się w przypadku pań zamężnych. 

Małe tatuaże damskie: miś

Nie istnieje chyba nic bardziej rozbrajającego niż skromnych rozmiarów tatuaż z misiem. Wbrew obiegowym opiniom, taki wzór pasuje nie tylko dziecku. 

Małe tatuaże damskie: myszka Miki 

18 listopada 2020 roku najsłynniejsza myszka świata obchodziła swoje 92. urodziny. Takiej szacownej rocznicy nie zaszkodziłoby uczcić drobnym, przyjemnym dla oka tatuażem. Wizerunek myszki Miki jest na tyle popularny, że dla przyciągnięcia wzroku wystarczą same jej kontury.

Małe tatuaże damskie: Hefalump 

Hefalumpa - bohatera animowanej serii o Kubusiu Puchatku - trudno spotkać w warunkach naturalnych. Nie oznacza to oczywiście, że nie może on zainspirować nas do wykonania intrygującego tatuażu. Zaletą takiego rysunku będzie na pewno unikatowość; jego właścicielka stanie się momentalnie osobą rozpoznawalną.

Małe tatuaże damskie: wróżka

Postać wróżki - zwiewna, powabna i tajemnicza - pasuje wręcz idealnie jako wzór na elegancki tatuaż dla dziewczyn. Jej dodatkowa zaleta tkwi w tym, że im mniejszy rozmiar rysunku, tym lepiej: niepozorność sprzyja wszak utrzymywaniu sekretów. Młoda kobieta z wytatuowaną na ciele wróżką będzie postrzegana jako osoba spontaniczna i uczuciowa.

Małe tatuaże damskie: czarownica na miotle

Nie wszystkim kobietom zależy na byciu wróżką; niektóre wolałyby kojarzyć się otoczeniu raczej z czarną niż z białą magią. Pomocny okaże się tatuaż z czarownicą sunącą na miotle - czas odzyskać figurę czarownicy. Rysunek tego typu zda egzamin nie tylko w okresie Halloween!  

Małe tatuaże damskie: Pinokio

Postać drewnianego chłopca z długim nosem bawi i wzrusza już od wielu pokoleń - dlaczego więc nie wykorzystać jej w charakterze ciekawego pomysłu na tatuaż? Taki rysunek nie musi być ani zbyt duży, ani przesadnie skomplikowany; będzie natomiast wyrażał naszą złożoną naturę i szczyptę dziecięcej przekory.

Małe tatuaże damskie: kosmita

Nikt do końca nie wie, jak mogliby wyglądać kosmici, ale kultura popularna wyobraża ich sobie zazwyczaj jako postacie o jajowatych głowach i z wielkimi, skośnymi oczodołami. Taki wizerunek kosmity jest dobrym pomysłem na tatuaż, jeśli dana osoba pragnie być postrzegana jako ktoś o niebotycznych możliwościach i talentach.

Małe tatuaże damskie: dinozaur

Łagodny, roślinożerny dinozaur bezapelacyjnie może zostać wytatuowanym przyjacielem każdej kobiety. Gady te uosabiają tęsknotę za tym, co dawno minione, a także zaspokajają nasz głód tajemnicy.

Małe tatuaże damskie: Ciasteczkowy Potwór

Zjadacz ciastek z Ulicy Sezamkowej to propozycja na tatuaż dla kobiet odrobinę szalonych, wyluzowanych, z dystansem do siebie. Wykonany w wersji mini może oczywiście zostać ukryty pod rękawem, nogawką czy skarpetką - poczeka tam na stosowny moment, aby znów wyjrzeć na świat.

Małe tatuaże damskie: lampka wina

Czym byłoby życie bez odrobiny przyjemności? O tej prawdzie przypominać może nam tatuaż w formie niewielkiej lampki białego lub czerwonego wina. Taki rysunek stawia przed artystą minimalne wymagania, natomiast efekt przypadnie do gustu nie tylko koneserkom dobrego alkoholu. 

Małe tatuaże damskie: słońce

Tatuaż ze słońcem nie jest być może pomysłem najbardziej oryginalnym, ale decydując się na niego, zyskamy przynajmniej pewność, że nigdy się nam nie znudzi. Poza tym, ilość słonecznych wzorów okazuje się nieograniczona; przy odrobinie wysiłku trafimy na coś niesztampowego. 

Małe tatuaże damskie: księżyc

Księżyc już od starożytności kojarzony bywa z kobiecością - bez wahania można go zatem wybrać jako motyw na niewielki tatuaż. Pomysł warto ugryźć na sposób humorystyczny, decydując się np. na księżyc w kapeluszu, okularach albo w towarzystwie butelki szampana.

Małe tatuaże damskie: kotwica

Atrybut marynarzy? Na pewno tak, chociaż żaden wilk morski nie posiada wyłączności na symbolu kotwicy. Jest ona zaś obiektem na tyle atrakcyjnym wizualnie, że umieszczenie jej na skórze powinno przynieść ciekawe efekty. Nosząc kotwicę na ciele, będziemy postrzegane jako osoby godne zaufania.

Małe tatuaże damskie: żaglówka

Kolejny motyw morski, choć pociągający nie tylko ludzi zawodowo z morzem związanych. Żaglówka jest łatwa do narysowania, można ją też wytatuować w wielu formatach. Będzie się kojarzyła swojej właścicielce z radością, beztroską, swobodą i wakacjami. 

Małe tatuaże damskie: kaktus

Kaktus to niezwykle wdzięczny motyw na tatuaż: pasuje ludziom praktycznie w każdym wieku, pod warunkiem, że odznaczają się poczuciem humoru. Główna zaleta kaktusa na skórze? To przecież oczywiste: nie trzeba go podlewać!

Małe tatuaże damskie: książka

Propozycja dla wszystkich pań, które cenią sobie dobrą rozrywkę. Tatuaż z książką momentalnie podniesie nasz prestiż w oczach rozmówcy, skłaniając go do starannego doboru słów i argumentów.

Małe tatuaże damskie: tęcza

Spektakularne zjawisko optyczne czy symbol emancypacji mniejszości? Niezależnie od tego, co znaczy dla ciebie, tęcza prezentuje się na skórze naprawdę dobrze. Warto się zastanowić, czy nie chciałabyś mieć takiego tatuażu zawsze w zasięgu wzroku. 

Małe tatuaże damskie: otwarta dłoń

Niby oczywista, a jednak nie do końca - otwarta ludzka dłoń będzie dobrym wyborem motywu na tatuaż. Nosząc ją na skórze, zaczniemy uchodzić za osoby bezpośrednie i kontaktowe, a także takie, od których zawsze można oczekiwać pomocy.