Jakiś czas temu pisaliśmy o atrakcyjnej propozycji TVN, którą otrzymała Małgorzata Rozenek-Majdan. „Perfekcyjna pani domu” spełni swoje kolejne zawodowe marzenie i stanie przed kamerą „Dzień dobry TVN” jako prowadząca! W nowej, dziennikarskiej roli Małgorzacie będzie towarzyszył także nowy partner, którego widzowie telewizji śniadaniowej znają od lat.

Małgorzata Rozenek-Majdan w nowej roli! Poprowadzi „Dzień dobry TVN”!

To już oficjalne! Małgorzata Rozenek-Majdan spełni kolejne zawodowe marzenie i dołączy do grona prowadzących „Dzień dobry TVN”! Wcześniej pisaliśmy o plotkach, jakoby Małgorzata miała przejść do Polsatu, by zatańczyć w najnowszej edycji „Tańca z gwiazdami” i stać się nową twarzą stacji. Jak się jednak okazuje, celebrytka zdecydowała się pozostać wierną TVN za sprawą propozycji poprowadzenia programu telewizji śniadaniowej. 

Początkowo mówiło się, że telewizyjnym partnerem Małgorzaty Rozenek-Majdan miał zostać Krzysztof Skórzyński. Po wielu próbnych nagraniach ze wszystkimi potencjalnymi kandydatami wybór podobno padł jednak na Mateusza Hładkiego, który pracuje w redakcji „Dzień dobry TVN" od 8 lat.

Mateusz Hładki i Małgorzata Rozenek znają się od lat i wydaje się, że na szklanym ekranie świetnie by ze sobą współgrali. Poza tym Mateusz nigdy nie ukrywał, że jego marzeniem było prowadzenie „Dzień dobry TVN". Po ośmiu latach pracy w redakcji w końcu może się ono spełnić. Liczy, że stanie się jedną z głównych twarzy stacji – mówi anonimowy informator portalu Plotek.pl.

Partner Małgorzaty Rozenek w „Dzień Dobry TVN” – kim jest Mateusz Hładki?

Mateusz Hładki to absolwent Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczął w redakcji „Wiadomości”, gdzie na początku zajmował się researchem. Szybko jednak awansował na reportera, a nawet prowadzącego pobocznych wydań wiadomości. W latach 2007-2009 zajmował się dziennikarstwem śledczym w programie publicystycznym „Teraz MY” w TVN.

Do redakcji „Dzień dobry TVN” dołączył w 2014 roku, zajmując stanowisko redaktora show-biznesu. Hładki dostarcza widzom informacji na temat najnowszych plotek, a także relacjonuje najważniejsze wydarzenia w branży. Na co dzień zajmuje się także pracą konferansjera, prowadząc mniejsze i większe wydarzenia kulturalne.

Pod koniec zeszłego roku 36-letni dziennikarz został zapytany o przyszłe plany zawodowe. Wówczas w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską z serwisu kobieta.pl zdradził, czy chciałby poprowadzić program śniadaniowy.

Kiedyś chciałem, a teraz myślę, że nie, bo wydaje mi się, że prowadzenie tego programu to wystawienie siebie na ogromny strzał. Nie wyobrażam sobie, ale też nie życzę, żeby ktoś oceniał, gdzie bywam i gdzie zaparkowałem. (...) Do prowadzenia takiego programu trzeba mieć rodzaj osobowości, którego ja jednak nie mam. Kiedyś zarzucano mi, że jestem sztywny. Jak tak nie uważam. Ja po prostu jestem dziennikarzem, chcę być osobą zadającą pytania, a nie robiącą z siebie pajaca na antenie - wyznał wówczas Mateusz Hładki.

Co sprawiło, że dziennikarz zmienił zdanie? Być może wkrótce się dowiemy.

Zobacz także: